Nosorozec_91 Nosorozec_91 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Upřímně, je to blbost. Taková lechtivá pohádka pro teenagery. Příběh neoriginální, připomíná americké filmy z prostředí středních škol. Ale bavilo mě to, je to fakt dobře psané, čte se to samo (přečteno za jeden večer) a na konci tak nějak prostě chcete vědět, jak to bude s Ellou dál....

03.09.2017 4 z 5

Příběh i nápad super. Musela jsem se však přemáhat, abych knihu dočetla, protože ten překlad byl prostě nezdařený. Krkolomné "nečeské" věty, ze kterých anglický originál svítil na sto honů. Škoda. Kéž by se v nakladatelství preferovala kvalita před kvantitou.

26.06.2017 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Dávám pět hvězd spíše za styl a formu než za příběh. Některá přirovnání (asociace a obraty) mi přišla strašně trefná. Kniha se mě spíš než dějem dotkla právě těmi hrdinčinými úvahami o životě, asi proto, že je téměř moje vrstevnice.

28.09.2016 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Myslím, že spousta lidí se v tom bezútěšném bloudění životem a hledání lásky a štěstí najde. Ale i když se mi líbil autorův styl a nejednou jsem se jeho obratným přirovnáním nebo dialogům zasmála, příběh mě trochu zklamal. Je to prostě průřez 20 lety života dvou obyčejných neobyčejných lidí.

10.08.2015 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Jako jo, je odpočinková, příjemný prostředí, pečení taky fajn, ale že by musela být až tak nudná a zdlouhavá.... na konci jsem přeskakovala, jen abych věděla, jak to dopadne a mohla ji konečně zas vrátit do knihovny. A sice jsem to tedy nečetla uplně pořádně, ale prostě jsem nepochopila, proč se kniha najednou rozlezla od dalších x nudných kapitol jen kvůli nějakýmu nedorozumění.... No, nevim, nesedly jsme si. Třetí hvězda je jen za papuchalka.

10.02.2024 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Na celé knížce se mi nejvíce líbilo to, jak je realisticky popsaný Terezin boj s úzkostmi. Pokud máte ve svém okolí někoho takového a chcete mu lépe porozumět a pochopit, co ten člověk prožívá, myslím, že vám ty pasáže mohou docela pomoci.

22.04.2023 4 z 5

Respekt: Všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce Respekt: Všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce Inti Chavez Perez

Je to moc fajn knížka pro cílovku, rozhoně vhodná do moderní doby. Opravdu se tam klade důraz na poznávání sebe sama, svého těla, komunikaci a konsent. Ale je to spíš takové milé povídání, aby mladí lide neměli pocit, že jsou kvůli něčemu divní (což je ale zpočátku sexuákního života opravdu hodně důležité, takže chápu). Ty praktické části mi přijdou zbytečně krátké a některé věci by rozhodně bylo dobré rozvést více, aby to bylo opravdu kompletní. Ale jako nějaká první “příručka”, proč ne.

08.11.2021 4 z 5

Copywriting: Pište texty, které prodávají Copywriting: Pište texty, které prodávají Anna Sálová

Hezky udělaný jednoduše vysvětlený přehled toho nejzákladnějšího ohledně copywritingu – co to je, jaké jsou jeho druhy, jak to funguje. Do hloubky tam žádné téma rozpitvané úplně není. Za mě ideální jako příručka, do které budete nahlížet vždy, když si budete chtít připomenout základy, nebo na co nezapomenout. V mé knihovně si místo určitě najde.

30.10.2021

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Já to vlastně asi moc nepochopila. Ztrácela jsem se v tom a to si myslím, že jsem to četla docela pozorně, ale některé úseky mě fakt nebavily, byť některé zas byly hezky napínavé. Oproti Odkazu dračích jezdců něco úplně jiného. A nesedlo mi to.

15.10.2021 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nějak mě to až tak nenadchlo.

19.08.2018 3 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Skvělá oddychovka.

08.09.2017 4 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Ze začátku mi opravdu vadily ty (asi úmyslné) chyby v AČV, kvůli kterým se mi to strašně špatně četlo a pokaždé jsem si tu větu musela přečíst znovu. Příběh byl zajímavý, ale ze začátku příliš zaobalený do bůh ví čeho (komunismus jsem sice nezažila, ale že bych potřebovala až takový rozpitvávání...), ke konci už to bylo super. Doslov byl zajímavý a mnohé vysvětlil.

28.09.2016 3 z 5