nokid nokid komentáře u knih

Je možné žít 150 let? Je možné žít 150 let? Michail Tombak

Důsledná aplikace všech uvedených pravidel je v dnešním civilizovaném světě takřka neuskutečnitelná!
Pokud by se o to přece jen někdo pokusil - dělená strava, speciální úprava vody, dechová cvičení...atd. - musel by zjistit, že tohle všechno mu zabere dobrou polovinu všeho času! Takže, není lepší žit 75 let lehce nezdravě, nežli úzkostlivě dodržovat uvedená pravidla po dobu 150ti let? Když časově to vyjde nastejno, ten získaný čas si stejně neužijete...

22.01.2018 2 z 5

Sebevražda Sebevražda Tomáš Garrigue Masaryk

Není mi jasné, proč se autor zabývá tak podrobně popisem odlišností v náboženství jednotlivých zemí.

22.01.2018

Obecné dějiny ničení knih Obecné dějiny ničení knih Fernando Báez

Nesmírně vyčerpávající publikace. Ale přes její depresívnost svítá přece jen značný optimismus; neboť jakkoli se takové množství knih ztratilo ze světa, stejně lidstvo postupuje vpřed ve sbírání a uchovávání vlastních vědomostí.
Také je zde spousta zajímavostí, a pro mnohé docela netušené souvislosti, jako:
str.120 zmínka o těch, co knihy doslova "žerou" (úvod do bibliofagie)
str.134 zmínka o 9 knihách Sibylly
str.174 o patronce bibliofilů sv.Wilboradě
str.377 o Hitlerovi jako vášnivém čtenáři (a o zbytku jeho knihovny, jež je nyní v Kongresové knihovně ve Washingtonu)

09.01.2018 5 z 5

Nacisté pod ochranou, aneb Kdo vlastně prohrál válku? Nacisté pod ochranou, aneb Kdo vlastně prohrál válku? Stanislav Motl

Nezapomínejme. že i valná část komunistických zločinců unikla zaslouženým trestům !!!
Takový je světa běh...

03.11.2017

Svatý ďábel: Rasputin a ženy Svatý ďábel: Rasputin a ženy René Fülöp-Miller

Velmi zajímavý popis carského dvora na samotném sklonku jeho vlády. Omezené vidění světa z carského paláce, zhýralý mnich jako léčitel, mystik a zároveň jako první ombudsman, napravující některé sociální nespravedlnosti. Popis toho, jak byl sledován on sám a jeho byt hlídán carskou tajnou policií, živě připomíná trable Václava Havla s StB. (Takže nic nového pod sluncem?)
Poněkud si opravuji jednostranné vidění tohoto muže, oblíbence carské rodiny.
Ačkoliv kniha je koncipovaná jako román, překvapivě je text doplněn řadou unikátních dokumentárních fotografií.
I když se autor nevyvaroval několika málo hluchých míst, i tak mu dám plný počet hvězdiček...

29.10.2017 5 z 5

Anatom Anatom Federico Andahazi

Dost nechutný závěr...

30.11.2016

Příběhy psohlavce aneb Jak se také bránila státní hranice Příběhy psohlavce aneb Jak se také bránila státní hranice Antonín Stratil

Knihu raději nehodnotím hvězdičkami. Na jedné straně autor prokazuje velmi dobrý sloh a bohatou slovní zásobu; na straně druhé, jakmile popisuje věčné chlastání vojáků a zneužívání služebního průkazu pro soukromé účely - tak za to by zasloužil leda tak nakopat prdel.
V každém případě tento příběh-nepříběh (dějově neskutečně nudný a opakující se) popisuje velmi názorně bojovou "připravenost" čs.lidové armády...

14.11.2016 1 z 5

K. J. Obrátil - Komenský sexuální osvěty K. J. Obrátil - Komenský sexuální osvěty Kamil Janiš

Kdo viděl antidokument Tajemství červených střevíčků, nenašel tu nic moc nového.

23.10.2016

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu Andy McNab (p)

Po přečtení si mohu jen povzdechnout: "Škoda, že taky nejsem psychopatem! Mají všechno v životě snazší."
Ale, kdoví? Třeba by se to dalo skutečně použít jako učebnice a postupně se psychopatem stát...?

12.09.2016 5 z 5

Ve sladké tísni klína Ve sladké tísni klína Jakub Šofar

Autoři ani tentokráte nezklamali.

Limity medicíny Limity medicíny Ivan Illich

Nudné a nezáživné.

01.09.2016 1 z 5

Noční škola Noční škola Richard Wiseman

Aneb Jak spát profesionálně.

Aeskulapův úsměv Aeskulapův úsměv Svatopluk Káš

Humor místy až černý. Ale to se dalo, vzhledem k prostředí, čekat. Dobré.

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Děj mi připadá fádní a nezajímavý... Pohybovat se na tak atraktivní pozici agenta v cestovním ruchu, zažil bych toho určitě více...

01.09.2016 2 z 5

Ve jménu ďábla Ve jménu ďábla Dieter Breuers

Na osudech jednotlivců - především žen - jsou zdokumentovány jednotlivé čarodějnické procesy.
Výborná četba.

01.09.2016 4 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Měl by si přečíst každý. Nejen že autor je fundovaný, ale ukazuje na osudu zlata také osudy jednotlivců i celých skupin obyvatelstva.
Věru, za náš celý poválečný život v míru a i v dnešní svobodné a otevřené společnosti se platilo nejen mnoha lidskými životy - ale i zlatem. Tak draho to přišlo... Ale vyplatilo se!
Vyjímečně dávám plný počet bodů.

01.09.2016 5 z 5

Hrad oběti Hrad oběti Bernard Noël

Jak mohlo něco takového vyvolat skandál?

01.09.2016 1 z 5

Policejní sen - malá Julie dýchá toluen Policejní sen - malá Julie dýchá toluen Miroslav Kandy

To je něco pro milovníky černého humoru... Už dlouho jsem se tak dobře nezasmál. Shrnuto: policajt s doktorem chlastají v garáži a přitom vzpomínají na nejzajímavější případy z praxe. Za zády se jim přitom houpají nohy oběšence, jemuž patřilo drahé pití které právě konzumují...

11.07.2016 5 z 5

Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství Ondřej Kundra

Velmi poučné! Po jejím přečtení si ujasníme nejen jací Rusové jsou - ale také proč takovými musejí být. Kde a proč se bere jejich rozpínavost a nekončící imperiální choutky... A také jak probíhá dezinformační kampaň (nejen na modelovém webu www.aeronet.cz, co jí sledují její strůjci a čím je nebezpečná. Autor uvádí konkrétní data a konkrétní jména, za nic se neschovává. Lidé bděte!

15.06.2016 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Tak teda nevím, co si o tom myslet. Autor dovedně splétá fakta s polopravdami a spekulacemi - na jedné straně uvažuje realisticky (třeba skupina Bilderberg...), ale vzápětí se plete ve vlastních jménech, komolí je a ani nezná jméno současné britské královny (Alžběta.)
V částech může mít pravdu - nedávná hypoteční krize: Banka Lehman & Bros., toxické úvěry atp. avšak tezi o celosvětovém spiknutí různorodé skupiny politiků, bankéřů a obchodníků nevěřím. Málokdy se vůbec domluví na něčem malá skupina, natož velká. Viz současná uprchlická krize a Evrop. parlament.
Prostě celkově je to zmatené.

23.05.2016