Noeni Noeni komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuvěřitelně silný příběh, během kterého mi běhal mráz po zádech a vynechávalo srdce. Během čtení se mi vystřídaly snad všechny emoce; od úsměvu a dojetí při randění s Arthurem a dalších pěkných situací před válkou, po znechucení a děs při dění za války... Respekt a čest všem, co si tuhle hrůzu museli prožít... Tuhle knihu budu rozdýchávat ještě dlouho...

24.08.2019 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Krásná a milá oddechovka, doporučuju.

24.08.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ač mi knížka připadala trochu naivní, vzhledem k situaci a době, ve které se děj odehrává, jsem byla ochotná to tolerovat, jelikož jinak se mi moc líbila a Romain Rolland si zaslouží veliký obdiv.

14.07.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka s nádhernou myšlenkou, do které jsem se zamilovala. Obrovský obdiv a klobouk dolů Antoine de Saint-Exupérymu! Kromě jeho knižní tvorby zbožňuju i jeho citáty, se kterými můžu jen souhlasit.

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou do tří dnů a byla jsem po celou dobu napnutá jako struna. Doporučuju!

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Knížku jsem si okamžitě zamilovala a zhltla během několika hodin. Je čtivá, krásná a milá, hlavní postavy jsou sympatické (Linu, Rena i Howarda jsem si okamžitě oblíbila), ideální na letní čtení. Vyobrazuje úžasnou Florencii, do které jsem se díky knížce zamilovala a to jsem tam ještě nebyla. Z Lásky a gelata mám teď knižní kocovinu a čtu ji podruhé. Vřele doporučuju. :)