Noeni Noeni komentáře u knih

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Knížku jsem si okamžitě zamilovala a zhltla během několika hodin. Je čtivá, krásná a milá, hlavní postavy jsou sympatické (Linu, Rena i Howarda jsem si okamžitě oblíbila), ideální na letní čtení. Vyobrazuje úžasnou Florencii, do které jsem se díky knížce zamilovala a to jsem tam ještě nebyla. Z Lásky a gelata mám teď knižní kocovinu a čtu ji podruhé. Vřele doporučuju. :)

14.07.2019 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Když se řekne mytologie, vybaví se mi automaticky ta antická. O ní jsme se učili ve škole. Ale proč jsme se nikdy neučili o mytologii slovanské? Rozhodně má co nabídnout a je neuvěřitelně zajímavá! Dcera zimy může být skvělým začátkem, jak se o ní něco dozvědět a přitom se ponořit do famózního příběhu.

Dcera zimy byla od začátku do konce ohromně čtivá, napínavá a dobrodružná, pomalu ale jistě zde byla postupně odhalována mnohá tajemství a o zvraty nebyla nouze, děj krásně ubíhal a nikde ani náznak hluchých míst. A Morana je skvělá hlavní hrdinka.

Romantická linka není výrazná, ale je tu a je skvělá. Je pravda, že bych asi ocenila víc romantiky, ale nevadí, nejde tu o ni a k příběhu takto pasuje.

Nemůžu vůbec nic vytknout, jen mě trošku překvapilo, že uběhlo tolik století, než Morana začala pro Vesninu záchranu něco dělat. Říkám si, co dělaly celá ta staletí. Z konce jsem byla lehce melancholická, dlouho jsem neměla ani ponětí, jak to celé může dopadnout, ale nějakou představu jsem měla, a když to nedopadlo přesně podle ní, byla jsem a stále jsem z celého příběhu hodně nadšená.

13.08.2022 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

„Jak může očekávat, že její děti budou snít až ke hvězdám, když nemůžou zvednout oči, aby se na ně podívaly?"

Bird Box je knihou, která mě delší dobu děsila, ale přesto mě pomalu ale jistě přitahovala do svých spárů se zakořeňujícími se slovy „Přečti si mě.", dlouho. Nakonec jsem podlehla.
Horory ráda nemám, ale tajemno a postapo mě v knihách často láká a tenhle nápad mě natolik zaujal, že mě moje zvědavost předběhla a já si ke knize našla cestu.
A nestačila jsem zírat. Bylo to tolik napínavé! Po celou dobu. Občas mě i mrazilo. Znělo to všechno tak skutečně. Bird Box je sice moje první přečtená kniha za tento rok, ale i tak si troufám říct, že bude mezi nejlepšími. Josh Malerman je úžasný vypravěč, který dokáže zaujmout i ty, kteří nejsou příznivci hororového žánru.
Hlavou mi běží spousta otázek, na něž se snad dozvím odpovědi ve druhém díle. A jsem zvědavá i na film.

02.01.2022 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Po několika letech jsem si dala re-reading a jsem stejně nadšená! Četlo se to krásně, obdivuju autorku, že knížku napsala v takovém věku.

25.09.2021 5 z 5

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo asi jedenáct. Nedokázala jsem na ni zapomenout. Po sedmi letech jsem se k ní vrátila a čtení si užila ještě víc než to první. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla.

23.10.2020 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Zajímavý příběh o cestování v čase, každopádně bych z ní asi byla nadšenější, kdybych ji četla již před pár lety. Jako oddechové čtení ale šla.

22.02.2020 3 z 5