Někde jinde

Liz si vzpomínala, jak přijížděla na křižovatku před obchodním domem, kde cyklostezka křížila silnici. A najednou se proti ní, jakoby odnikud, vyřítil taxík. Pamatovala si ten pocit, jako by plula vzduchem. Zdálo se jí, že to snad trvá věčně. Vzpomínala si, že si připadala bezstarostná, šťastná a ztracená, všechno najednou. Vzpomínala si, jak jí prolétlo hlavou, že pro ni už neplatí gravitace. Liz si povzdychla. Objektivně vzato to vypadá, že ve snu umřela. Napadlo ji, co to asi znamená, když ve snu prožijete svou smrt? Ráno se na to zeptá mamky. Kdyby se jí třeba podařilo znovu usnout, třeba, až se zase vzbudí, bude už všechno normální.
Jenomže normálního není už nic. Patnáctiletá Liz zjišťuje, že nejde o sen, ale skutečnost. Ocitá se na palubě lodi Nil a míří... kam vlastně? Co ji čeká, když její život skončil?
méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60015/nekde-jinde-60015.jpg 4.263

Elsewhere (2007)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
Více informací...

Dáduše
28.02.2016

Kniha mne přivedla k zamyšlení nad životem a mezilidskými vztahy, ale zároveň byla velmi čtivá. Podle mého názoru skvělá kombinace:)

natalie2171
15.01.2015

Moc pěkná knížka. Hezky se četla. I když občas jsem se někde ztrácela ve jménech, ale příběh na mě zapůsobil a také mě donutil urojit pár slz. Zajímavé téma, zajímavý příběh, zajímavé postavy a také krásně zakončený konec. U epilogu už jsem se utápěla v slzách, ale skončilo to pěkně. Vlastně jak jinak by to mělo dopadnout. Nečekala jsem u toho žádné sci-fi, že Liz dostane schopnost se probudit zpět spolu s Owenem (myslím, knihu jsem četla už docela dávno) a prožijí spolu krásný zbytek života, ale spokojila jsem se s tímto koncem a tím to pro mě zhaslo. Stojí za přečtění, možná jsem si z toho něco odnesla, možná ne, ale čas, který jsem dala této knihe určitě nnebyl promarněný. :¨) Za mě 5*

SmallLucia
12.12.2014

Jedním slovem krásná kniha. Představuje nám pohled na věc, na kterou nikdo z nás vlastně nezná odpověď a tahle verze představy se mi líbí. Za mě nejvyšší hodnocení, protože mi poskytla odlehčení v dobách, kdy jsem z téhle věci měla upřímný strach.

Amiran
23.07.2014

Ze začátku jsem nechápala, o co jde. Rozhodla jsem se, že ji dočtu, ale konec se mi nelíbil... Zajímavý příběh. Smutná kniha, ale dobrá. :)

Pavlína 13
08.07.2014

Nádherná kniha ! :)
Krásný příběh a normální konec !

Fanny-nka
05.07.2014

Skvela knizka, ktera se cetla jednim dechem. Uplne me vtahla do deje. Dokazala dat dohromady nekolik zanru a pocitu, az jsem obcas nevedela jestli se mam smat nebo brecet. :)

Nelda
11.05.2014

Originální nápad - co se s námi stane po smrti? Hodně častá otázka a celá kniha nám na to dává takovou jednu vymyšlenou odpověď, která je naprosto poutavá, lehce se čte a i slzy u ní tečou hezky proudem. Co víc si přát? Doporučuji! :)

ilosek
05.12.2013

Kniha mě velice zaujala už na první pohled. Obálka je hezká a upoutá. Ale vůbec jsem nečekala to, co mělo přijít. Ta kniha je dokonalá. Opravdu moc se mi líbila a to hlavně z důvodu autorčiného pohledu na smrt. Autorka popisuje smrt, jako přechod do dalšího ,,světa,, a mě se ten nápad velice líbí. Je příjemné si představit, že nás potom něco čeká. Že jen nebudeme ležet v rakvi a nic necítit. Tímto nápadem si mě autorka hned dostala a já nemůžu nic jiného než chválit a tuto knihu doporučovat.

Kyta
12.08.2013

Moc hezká knížka, dobře a rychle se četla. Liz a onen svět... Mělo to moc hezký nápad, ale tomu konci jsem zase úplně nerozuměla. Ke komu se Liz vlastně dostala? Zpátky k mámě? Nebo kdo jí to v té řece našel? Tyhle a další otázky mi po dočtení kolují v hlavě. Musíte se u ní hodně zamyslet. Ale jinak děj i námět musím pochválit! Autorka popisuje smrt jako další život a tímhle nápadem si autorka získala mnoho čtenářů. Jenom škoda, že už kniha nemá žádné pokračování!
Tahle kniha jednoznačně patří mezi mé oblíbené!!

~.Lucy.~
02.06.2013

Pořád jsem čekala kdy už to konečně začne. Dočetla jsem to hlavně proto, že nemám ráda nedočtené knížky. Obal je otřesný. Zajímavé téma, které by se dalo lépe dopsat. Nevím, ale mám pocit že je to odfláknuté. Myslím, že když oželíte tuhle knížku, nic vám neuteče.

Katee
04.05.2013

Kniha mě zaujala svým obalem, moc se mi líbí to písmo. Dala jsem 4 hvězdičky, děj se začal rozjíždět až v půlce a několik desítek stran na začátku jsem se trochu nudila. Ale hezká knížka ;)

elis007
07.04.2013

Knížka se čte sama, všem vřele doporučuju!!!

kleria
30.01.2013

Super knížka, přečetla jsem jí během jednoho večera, doporučuji. :)

Cat-Ance
22.08.2012

nevím jestli skončila štastně nebo smutně.

moonell
18.01.2012

Dočetla jsem jí vyloženě jen kvůli tomu, že nesnáším nedočtený knížky .) Nápad to sice mělo (někde velmi pečlivě ukryto nějaké větvení té myšlenky), ale zpracování a tempo knížky mi nevyhovovalo.

piskuutek
11.12.2011

Hezká knížka, ale začala mě pořádně bavit až v půlce .. :)

Papája17
01.10.2011

Knížka má sice trošku odrazující obal (aspoň pro mě), ale je super :)

Meii
18.03.2011

skvělá knížka.. výborný nápad.. četla se sama a dostala mě