Niraj Niraj komentáře u knih

Třetí kaple Třetí kaple Karel C. Grig (p)

Supr, jsem nadšen. Mystery příběh, který mě nepustil. Tajemno, prolínání historie s přítomností, spousta symboliky a nedovysvětlených nitek ... Ze začátku jsem se značně ztrácel v ději, než se to ustálilo, ale pak už to jelo a já se nemohl odtrhnout. Jen vlastní závěr byl nečekaný (myslím tím v nečekaném okamžiku), ještě bych pár stránek snesl, abych se dozvěděl více.
Teším se i na druhou knihu tohoto autora, doufám že bude v podobném ladění a už teď si říkám, že je škoda, že jich zatím nenapsal více.

15.04.2014 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nenadchla. Spousta situací a dialogů nepřesvědčivých na to, že se jednalo o 16letého kluka, navíc tomu chyběla šťáva. Furt jsem čekal kdy už něco příjde, ale ono to bylo takový leklý až do samýho konce.

18.03.2014 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Po všech těch příbězích s věčně opilým H. Holem je tohle příjemná změna. Knihu jsem přečetl za jednu noc, zkrátka jsem nemohl jít spát dřív, než dojdu do konce. Kniha mi příšla zábavná, vtipná, napínavá, měla spád, ..... Byť by se tam pár nelogičností našlo, hodnotím 5*

04.01.2014 5 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Moje první setkání s touto autorkou. Příběh se odvíjí ve dvou rovinách - v současnosti a minulosti hlavních aktérů. Začátek trošku rozvláčný, konec překvapivý. Jak už psal už někdo níže, i na mě je tam toho babrání ve vztazích moc. Ale jinak fajn napínavá oddechovka. Doporučuji.

10.12.2013 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Perfektní příběh, téma nutící k zamyšlení. Plné napětí a zvratů. Četlo se samo, za dva večery bylo hotovo.

04.12.2013 5 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Původně jsem od knihy očekával spíše popis příčin krize 30.let. Kniha je ale spíš průřezem společnosti, náhledem do života jednotlivců a rodiny v této těžké době, ukazuje i rozdíly mezi jednotlivými státy. Je zde nastíněn i vývoj směřujíci k 2. sv. válce. Určitě velmi zajímavá kniha.
Jinak, knihu jsem četl jako oficiální e-book a zde musím trošku vytknout jeho zpracování, resp. korekturu. Je tam dosti chybek.

13.05.2013 4 z 5

Zmrdi, vohnouti a my Zmrdi, vohnouti a my D-FENS

Znám D-FENSovy stránky takže tuto knihu jsem si rád přečetl. A určitě je užitečné si ji přečíst, aby člověk rozpoznal různá neřádstva, co jich tu je a dokázal se jim i bránit. Ale na druhou stranu, někdy mi to už zavání nepřátelstvím téměř vůči všemu. Co mi ale vadilo nejvíce, je počet vulgárních slov v knize použitých a stále opakovaných. Ač nejsem žádnej cimprlich, zde je to už nadměrné. Přeci jen číst slovo "zmrd" skoro v každé větě se "přejí". Ze začátku působí jednotlivá pojmenování možná vtipně (zmrdi, vohnouti, ....), později už méně, až nakonec už jste z těch "zmrdovských" vulgárností znechucení. Zde myslím platí ono "méně je někdy více".

11.05.2013 3 z 5

Zaklínač: Stříbrný meč Zaklínač: Stříbrný meč Andrzej Sapkowski

Před několika lety, když tento seriál dávali v televizi, jsem si Geralta oblíbil a hltal všechny díly. Postupem času jsem ale na Zaklínače zcela zapomněl. Teď se mi náhodou (?) dostala jedna z knížek do ruky a já kouzlu těchto příběhů znovu propadl a postupně se chystám přečíst všechny knihy od A.S. Příběhy jsou velmi poutavé, napínavé, správná dávka fantasy, společenský oursider s morální převahou a nadpřirozenými schopnostmi ... jo, to je moje parketa. Vřele doporučuji všem obdivovatelům Fantasy

23.04.2013 5 z 5