ninano ninano komentáře u knih

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Klasický severský thriller zkombinovaný s detektivkou od A. Christie. Dobré popisy drsného prostředí Islandu, postavy nesympatické a závěr ve špatném slova smyslu překvapivý. Kniha má velkou reklamu, ale možná to je důvod, že očekávání jsou větší.

11.11.2023 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

V této knize jako by chtěl tento mistr brutality a morbidity překonat sám sebe. Snaha o vytvoření nejdrsnějšího a nejúchylnějšího thrilleru je ovšem příliš patrná, takže se ve finále trochu míjí účinkem. Ale autorův styl je čtivý, psát rozhodně umí a množství příznivců vypovídá o tom, že jim zmíněná negativa nevadí.

18.09.2023 4 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Skvělá detektivka se slečnou Marplovou. Je vidět, že Agatha Christie umí zasadit příběh do jakéhokoliv prostředí.

11.09.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Zajímavá tuzemská detektivka, pouze chování hlavní aktérky mi přišlo trochu naivní a samotná hrdinka mi nebyla moc sympatická.

10.09.2023 4 z 5

Čenž Čenž Jaroslav Velinský

Výborná starší detektivka od dle mého trochu nedoceněného tuzemského autora. Souhlasím s komentáři pode mnou, že Velinský dokáže velmi zdařile popsat ve svých knihách atmosféru doby.

15.08.2023 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Výborná detektivka klasického ražení. 87. revír - není co dodávat.

25.04.2023 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Napínavá česká detektivka, uvěřitelné postavy, děj nepostrádá napětí, logické vysvětlení.

25.01.2023 5 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Útlá knížečka, ale jedna z nejpovedenějších v tomto žánru. I když - jaký je to vlastně žánr? Detektivka? Thriller? Nebo psychologický román? Možná kombinace vše tří.

25.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha nebyla špatná, přesto mě některé pasáže trochu nudily a pozornost mi odbíhala jiným směrem.

20.09.2021 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Hodně bizarní záležitost, ale v každém případě velice zajímavá knížka.

21.08.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knihy této autorky jsou velice zdlouhavé a nezáživné. Prospělo by jim výrazné zkrácení a rychlejší tempo.

21.08.2021 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hadrového panáka, který je zde v předchozích komentářích čssto zmiňován, jsem nečetla a vlastně ani nevím, jestli se mi do něj bude chtít, protože Loutkář mě zklamal. Bylo tu na mě příliš náboženského fanatismu a autorův styl mi příliš nesedl.

08.08.2021 3 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Vzpomínka na dětská léta. Super!

27.06.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Velice pěkná detektivka, oceňuji autorčin styl a to, že pachatel je utajen téměř až do konce. Tato kniha se čte jako po másle a těšíte se na ni. Bodík srážím za to, že ve srovnání se zahraničními autory tohoto žánru, mi tu přece jen něco schází a za trochu pomalejší úvod.

01.05.2021 4 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Téměř kultovní kniha, která se bohužel do dnešní doby příliš nehodí, o čemž svědčí i velice nízká hodnocení tady.

01.05.2021 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Napínavá a velmi čtivá kniha.

27.12.2020 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Výborná detektivka od famózního autora mnoha bestsellerů.

27.12.2020 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Výborná katastrofická kniha, která se dočkala i neméně kvalitní filmové podoby.

11.12.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Vysoké hodnocení, číst tuto knihu znamená být "in", ale dle mého soudu, existují méně nápadné tituly, které jsou mnohem lepší.

11.12.2020 3 z 5

Černí baroni - Černí baroni I. Černí baroni - Černí baroni I. Miloslav Švandrlík

Velmi vtipná kniha. Přestože film nebyl špatný, doporučuji přečíst.

11.12.2020 5 z 5