NikolaVyb NikolaVyb komentáře u knih

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

(SPOILER) Knihu hodnotím jako průměrnou. Příběh nebyl moc napínavý, pachatele čtenář odhalí poměrně brzy.
Ke konci mi pilo krev neustále zmiňovaní kávy, všichni pili kávu, káva byla hnusná, káva byla horká, hořká, káva, káva, káva. Asi jsem zaujatá, ale vážně mě to hrozně štvalo. Stejně tak se zbytečným popisem kouření, cigaret a nedopalků. Lelleho přivlastnění Meji jako dcery mi přišlo přitažené za vlasy. Těhotenství Anette není pro příběh důležité, to tam autorka cpát nemusela, navíc je to takové to klišé „Nevim kdo je otec, protože jsem coura”.
Kladně hodnotím vykreslení prostředí a postav.

11.08.2020 3 z 5

Jak vyzrát na duchy? Jak vyzrát na duchy? Roland Garrigue

Souhlasím s ostatními, že nabádání k ničení knih je úplně mimo. Celkový dojem to velmi kazí. Ilustrace jsou ovšem moc pěkné.

18.07.2020 2 z 5

Pohádky ze Špásova Pohádky ze Špásova Jaromír Sypal

Knihu jsme si se čtyřletou dcerou vypůjčily v knihovně, protože nás zaujaly krásné obrázky, ty jsou na celé knize úplně nejlepší. Co se týče pohádek, nejsou nijak vtipné, nejsou ani záživné, špatně se mi četly a dceru moc nebavily. Kniha obsahuje krkolomné názvy i jména, neustálé nabádání, že je všechno velký špás a sranda, mi lezlo na nervy, protože to vtipné opravdu nebylo.

18.07.2020 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Horor není žánr, který bych běžné vyhledávala. Ale o této knize se hodně mluví, já chtěla být v obraze a tak jsem sebrala odvahu a půjčila si ji v knihovně. Jak žánr napovídá, stále jsem čekala, kdy se bude dít něco, co mi bude nahánět husí kůži. A pak byl konec.
Nebyl to špatný příběh, svým způsobem byl vlastně dobrý. Ale nebyl to hororový příběh. Nic mi nenahánělo strach. Některé pasáže mě štvaly, číst stále dokola popis prachu, plevele a listí mi nepřišlo pro příběh důležité. Za mě průměr.

25.06.2020 2 z 5

Sběratelka Sběratelka Zuzana Zimmermannová

Mám ráda knihy plné krátkých povídek. Proto mě tato sbírka zaujala v knihovně mezi novými knihami. Autorku jsem neznala a nevěděla jsem, co od ní čekat.
Po přečtení první povídky jsem si řekla jen to známé - WTF?! Možná jsem ji pochopila a možná taky ne. Já nevím. Pak jsem přečetla další tři. A nic. Nuda. Pak jsem náhodně otevřela knihu uprostřed a přečetla další povídku. A? Nuda. Málokdy odložím knihu, i tu špatnou se snažím dočíst, abych si na ni mohla udělat celkový názor. Ale tohle mě opravdu tak nebavilo, až mě to spíš štvalo. Knihu vracím do knihovny nedočtenou, ať si tam čeká na jiného chudáka, který po ní chňapne.

07.02.2019 1 z 5

Umění odcházet Umění odcházet Anna Stothard

Dle hodnocení ostatních jsem nejspíše výjimka, ale osobně se mi příběh knihy moc líbil. Kniha byla čtivá, nenáročná a jednotlivé myšlenkové linie, které se Evě honily hlavou, se mi moc líbily. Proto byla tato kniha vhodným čtením do porodnice, kde mi vyplnila volné chvíle.
Musím ovšem zmínit, že mi moc neseděly jména ulic/čtvrtí v Londýně. Bylo jich příliš a příběhu nic nepřinesly. Já Londýn nijak extra neznám, proto mi to přišlo ve čtení rušivé. Rovněž se mi moc nelíbil konec. Působil na mě dojmem, že i sama autorka využila "umění odcházet", od knihy odešla a vrátila se po čase, aby dopsala rychle finále příběhu a měla hotovo.
Celkově ale příběh dával smysl, kniha mě bavila a nelituji, že jsem ji četla.

14.11.2018 2 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně, protože mě dějově zaujala. Netušila jsem, že se jedná o druhý díl. První díl jsem nečetla a abych řekla pravdu, k pochopení této knihy není podle mě potřeba.
Kniha mě vtáhla do děje již v první kapitole. Místy byla sice zdlouhavá a popisovala věci, které nebyly k příběhu podstatné, celkově byla ale velmi čtivá a zajímavá.
Bohužel musím srazit hodnocení za poměrně velké množství pravopisných chyb a nevalný konec. Kniha ještě pár stran před koncem nastiňuje velkolepé ukončení, odhalení toho všeho a najednou bum a je konec. Happyend. Kniha měla z mého pohledu vyústit velkolepě, odhalením jakéhosi zločinu, rodinných křivd, očekávala jsem i smrt jedné z postav. Bohužel konec se spíše hodí pro lacinou lovestory a osobně s ním nejsem spokojená.
První díl si možná někdy přečtu. Zajímala by mě část příběhu, kdy se Aimee setká poprvé s Carlosem. Ale to je asi vše.

29.10.2018 3 z 5

Letmá známost Letmá známost Helena Němcová

První kniha od této autorky a bohužel poslední. Další díla mě po této zkušenosti prostě nelákají. Kniha na mě celou dobu působila jako jasný důkaz toho, že autorka píše divadelní scénáře. Je uchvátaná, plná dialogů a monologů. Chyběl mi aspoň nějaký popis postav, situací, míst. Zkrátka cokoliv, co si člověk dokáže skládat v hlavě. Bez ničeho je to opravdu těžké.
Vadil mi také styl psaní. Občas jsem se pozastavila nad tím, že bez zjevné změny najednou mluví jiná postava nebo se děj v jednom odstavci (nebo jedné dlouhé větě) posunul o velký časový úsek.
Příběh jednoduchý, konec hloupý, styl mi nevyhovoval. Za mě nedoporučuji.

05.03.2018 1 z 5