nikol9375 nikol9375 komentáře u knih

Ostrov Ostrov Robert Muchamore

CHERUB je moje srdeční záležitost a dětství ♥ Nicméně musím uznat, že závěrečný díl mě mírně zklamal, čekala jsem od toho trošku víc. I tak je to ale naprosto skvělý, čte se to samo a... nikdy nezapomenu :)

05.03.2015

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

"Oh, right. Alaska, this is Pudge. Pudge memorises people's last words. Pudge, this is Alaska. She got her boob honked over the summer."

Miles je puberťák vedoucí naprosto všední a ničím nezajímavý život. Ve škole je oblíbencem možná tak profesorů a kamarádů má spíše méně než hodně. Tomu nepomáhá ani jeho koníček - sbírání posledních slov známých osobností. Jeho život, zasvěcený hledáním "Great Perhaps" se má ale v nejbližší době radikálně změnit.

Přestupuje totiž na prestižní internátní školu Culver Greek. Zde je na denním pořádku nejen porušování pravidel - kouření a pití - ale i pořádná porce dobrodružství. Studenti si naschvály nedělají jen vzájemně mezi sebou, ale organizují se i rádoby žertíky namířené proti vedení.

V Culver Greek se Miles seznámí s partou spolužáků, kteří si těchto aktivit zvláště užívají. Díky nim, Colonelovi, Alasce a dalším, se Miles pomalu mění z hodného chlapce na obyčejného studenta tamější školy. Naučí se kouřit, pít, je zapojen do řady "pranků" a co víc, více a více se zamilovává do Alasky.

"She loved mysteries so much that she became one."

Alaska ho nezasvětila jen do všech špatností, ale také do filosofování nad otázkou: "How will we ever get out of this labyrinth of suffering?" Ačkoliv sama přítele má, je naprosto zjevné, že Miles, jejich partou přezdívaný Pudge, jí není úplně lhostejný.
Nic bohužel nemůže dopadnout dobře a život na Culver Greek už nikdy nebude stejný.

"You can't just make me different and leave."

17.03.2015