Nikol22 Nikol22 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Již šestá kniha z této skvělé detektivní série a autorka opět nezklamala. Případy Kim Stoneové miluji a řadí se mezi moje oblíbené série. Angela dokáže psát takovým stylem, že i když se v knize v daný moment neděje nic napínavého, prostě musíte číst dál. Už teď vím, že mi bude neskutečně líto, až vyjde poslední díl, protože za tu dobu jsem si Kim hrozně oblíbila. Příběh byl, jako vždy, napínavý od začátku, zápletek bylo spousta a vše souviselo se vším. Doufám, že se mi v co nejkratší době v rukou ocitne další díl.

16.12.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Skoro nedokážu vyjádřit své pocity. Muffin a čaj je dechberoucí román, který vás chytne za srdce ať už chcete, nebo ne. Je až k neuvěření, jak dokonale si autor dokáže hrát se slovy, což je také jeden z důvodů, proč se čte kniha jako po másle. Zkrátka nádherně zpracované dílo, u kterého mě zasáhl ten bolestivý okamžik, kdy jsem dočetla poslední stranu. Bylo to, jako by mi ze srdce odpadl malý kousek jakési radostné euforie, kterou mi příběh dal. Nechyběla romantika a občasná dramatičnost, která mě nechávala jako na trní. Mohu s jistotou říci, že Daniel a Kit nenechají moji mysl klidnou v tom dobrém slova smyslu ještě po hodně dlouhou dobu.

16.12.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

V lese visí anděl byla jedna z nejlépe propracovaných detektivek, jakou jsem kdy četla. Už od samého začátku tomu nechyběl zajímavý příběh a záhadná zápletka, která vám prostě nedá spát, alespoň ne v klidu. V mnoha detektivních příbězích se mi stávalo, že jsem se v některých pasážích neskutečně nudila, u této knihy to ale bylo jinak, všechny její části byly nějakým způsobem zajímavé a tajemné a každá, ačkoli malá a snadno přehlédnutelná informace, byla v ději podstatná. Každičké slovo v knize jsem hltala jako posedlá a když byl pachatel konečně odhalen, nestačila jsem se divit. Úžasný příběh se skvělou zápletkou, sympatickými postavami a zajímavým popisem osobního života mnoha z nich.

16.12.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Brilantní dílo, stejně jako Muffin a čaj. Pokračování příběhu Daniela a Kita bylo doslova ohromující. Nedokážu říci, který díl byl lepší, poněvadž oba mají hodně do sebe. Koláčky a spiklenci pro mne bylo hodně emotivní dílo a nebudu se tajit tím, že u některých pasáží jsem neměla daleko k slzám. Knihu jsem měla, stejně jako její první díl, přelouskanou za jeden den a skoro jsem nemohla uvěřit, když jsem dočetla poslední slova. Daniel a Kit si již od mého prvního setkání s nimi vysloužili nejen čestné místo v mojí knihovně plné zázraků, ale i v mém srdci. Theo, děkuji ti, že jsi nám poskytl náhled do života těchto dvou duší, které dohromady svedl osud. A o tom přece láska je. Přijde tehdy, kdy to čekáme nejméně.

16.12.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Od knihy jsem měla celkem velká očekávání a - autor mě opět nezklamal. Byla napínavá od začátku do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Podle mého názoru dokáže Samuel v každém jeho detektivním příběhu zaujmout čtenáře hned ze začátku a držet ho v napětí po celou dobu, co příběh čte. V knize se opět objevily moje oblíbené postavy, které jí dodávaly ještě větší kouzlo a to už je co říct.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Květy slunce je jasný důkaz toho, že slova dokážou zranit stejně tak, jako činy. V této sbírce se nám autorka snaží ukázat, jak jsme my sami tou nejdůležitější součástí našeho života, který je občas těžký a mnohokrát nás srazí na kolena, ale i přes všechno to špatné, co se nám děje, musíme zůstat silní a být vděční za každou maličkost, která nám je dána, protože jiní takové štěstí mít nemusí. Autorka nám ukázala, že si máme vážit sami sebe, protože na konci stejně zůstanete jen vy a vaše tělo.

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Musím říct, že tato knížka se mi četla hrozně pomalu a nespočetkrát jsem ji chtěla odložit. Nakonec jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Konec jsem vůbec nečekala a byla jsem v šoku, překvapilo mě to. Vytkla bych občas zdlouhavé popisování, jinak se mi ale kniha líbila a klidně bych si ji někdy přečetla znovu.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Toto mě neskutečně bavilo. Příběh byl skvěle promyšlený, možná až tak moc, že jsem se v něm často ztrácela a občas jsem nevěděla, kdo je kdo. Hodně kapitol mě svým koncem překvapilo a říkala jsem si, proč to muselo skončit zrovna takhle? Pak jsem si ale řekla, že to je prostě život a nejspíš to tak má být. Knihu tedy hodnotím opravdu pozitivně a nechápu, proč jsem ji tak dlouho odkládala a určitě si od Radky ještě plánuji něco přečíst.

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tato knížka byla opravdu pěkná a milá. Bavila mě od začátku a hlavní hrdinku Lily jsem si hrozně oblíbila, především kvůli jejímu kontroverznímu stylu. Příběh byl zajímavý a oddechový, vřele doporučuji, trocha romantiky v knížce přece ještě nikdy nikoho nezabila a jestli ano... Co už, na něco se umřít přece musí.

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Melindin příběh mne provázel dlouhou řadu dnů, jaksi jsem se jím nemohla prokousat, ani nevím proč. Kniha nebyla nejhorší, ale ani nejlepší - celkově mi v ní chybělo nějaké to "BUM", které by jí dodalo tu správnou chuť. Nelituji však toho, že jsem si ji koupila a přečetla, poněvadž o tomto tématu by se opravdu mlčet nemělo, svět by se totiž měl dozvědět, jak dokážou být někteří lidé krutí a bezcitní.

16.12.2019 3 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Tahle kniha byla moc pěkná. Chtěla jsem nějakou oddechovku, protože čtu pořád detektivky a podobné knihy, ve kterých je plno akce. Bavila mě již od začátku a hlavní hrdinku jsem si hrozně oblíbila. Příběh byl skvěle promyšlený, mě samotnou by to třeba nenapadlo, takže smekám před autorkou. Doporučuji všem, kteří potřebují něco na odlehčení a nevadí jim romantika.