ColoringMartina ColoringMartina komentáře u knih

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Velmi dobře napsaná kniha se silným příběhem. Hodně dlouho jsem u knížky nepolykala slzy, ale v tomto případě číst se suchýma očima nešlo :). Určitě doporučuji každému.

18.11.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Opravdu silná kniha, vracím se k ní stále dokola. Doktorka Kálalová by mohla být vzorem mnoha ženám. Určitě doporučuji přečíst.

09.09.2014 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

(SPOILER) Ano, kniha mne velmi bavila, byla čtivá, měla spád, napětí, momenty překvapení. Theo je sympatický týpek a baví mě jeho myšlenkové pochody. Ale nato, že se děj odehrává během několika dnů se náš učitelský trouba změní v moc velkého a neohroženého ninju. Ta přeměna mi už přišla až moc.

06.03.2023 4 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Když jsem to dočetla hlavou mi běžela jediná myšlenka ... "statečný to český lid". Jenže jak nebýt statečný, když k tobě domů zavítá válka a cizí nepřítel.

Tohle bylo vynikající čtení. Strhující, dynamické, nedalo se od toho odtrhnout. Ráda jsem si nechala přiblížit kousek české historie o které toho vskutku moc nevím. Moc se mi líbilo, že paní autorka do románu zakomponovala i české báje. Příběh tak působil ještě víc autentičtěji.

V knize je několik hlavních hrdinů a všichni si mne omotali okolo prstu, opravdu jsem jim fandila. Nakonec i tomu Rischerovi nebo Heleně. Na to nejsem moc zvyklá, většinou jsou v knížkách postavy, které mě iritují, ale tady taková nebyla žádná. A o to víc jsem s nimi žila.

Vážně skvělý příběh. Máte-li rádi historické příběhy, tak po tomto sáhněte, věřím, že nebudete litovat.

21.08.2022 5 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Tohle vůbec nebylo špatný. Skvěle napsaný a čtivý román. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací nejen z prostředí paleontologie, ale i osidlování Divokého Západu. Nejsem čtenář podobného žánru, ale tenhle příběh jsem si užila jako skvělou a napínavou oddechovku.

24.07.2018 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Tak tohle čtení bylo opravdu luxusní. Mým hrdinou byl jednoznačně Wayland, ač byl zřejmě zamýšlen jako postava vedlejší. Ale nebýt jeho, kam by to asi celá skupina dotáhla :)

31.10.2014 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Pohádky mého dětství, při každé nemoci mi je maminka předčítala a asi i proto se k nim ráda vracím. Žabka carevna je dodnes moje nejmilejší.

14.09.2014 5 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Doporučila bych Baladu pro Emily někomu dalšímu? Stoprocentně ano! Jarmila je skvělá vypravěčka, předvedla to již ve své prvotině a s Emily to jen potvrdila.
Tři dějové linie a všechny čtivé a napínavé. Řádky odsýpají jeden za druhým, člověk se ani chvíli nenudí.
Mě nejméně bavila současnost, s Kamilou ani Erikem jsem si moc nedokázala utvořit vztah, on mi přepadal moc ideální ona zas trochu přihlouplá, ale tak to mělo být, aby to fungovalo.
Zato Veronika, tu bych místy nejradši sama zaškrtila, na druhou stranu ve mně vzbuzovala ochranitelské pudy. To byla skvělá postava i když chápu, že pro mnohé kontroverzní. Za mě to byla právě ona, kdo celou knihu táhl.
A malá sladká Emily a její osud, to bylo smutné, citlivé, dojemné.
Prostě opět skvělá kniha a už teď se těším, co nám zase paní autorka napíše. Její knihy mají v mé knihovničce místo jasné :))

17.05.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Ale jo, kniha se mi líbila. Mělo to spád, četlo se to rychle a bylo to napínavé od začátku do konce. Fajn byla i ta mrazivá atmosféra. Že je hlavní hrdinka až moc velká hrdinka mne napadlo nesčetněkrát, pochybuji, že reálně by se z obyčejné studentky stala za jednu noc taková Supermanka. V podstatě mi to ovšem nevadí, je to "jen" smyšlený příběh.

30.05.2019 4 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Kniha je fantastická, o tom žádná. Jen mne trochu zklamalo, že spoustu informací znám už z předchozího dílu.

08.05.2018 3 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Skvělý napínák od začátku do konce. Už dlouho se mi nestalo, že bych byla "nucená" číst i během vaření, ve vaně nebo dlouho do noci. Dívčí hrob prostě nešel odložit :)

24.11.2015 5 z 5

Guvernantka Guvernantka Arnette Lamb

Na typickou slaďárnu to nebylo špatný. Romantika, humor a troška napětí. Jen to vévodovo "hubování".... Opakovaný vtip, není vtipem. Ještě podruhé a potřetí jsem tento dvojsmysl skousla, ale podesáté už mě vyloženě vytáčel. Ale jinak v pohodě, vřele doporučuji, až budete mít chuť na něco nenáročného.

24.10.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčku jsem přečetla jedním dechem. No, není to asi nejúžasnější kniha na tohle téma jakou jsem kdy četla. I když použití slova úžasný pro téma holocaustu je šílený. Každopádně chválím autorku, román je čtivý a hlavně se pustila do tématu, které by nikdy žádné generaci nemělo být zapomenuto. Rozhodně doporučuji přečíst.

31.01.2015 4 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Já si knížku moc neužila a možná za to může anotace. Očekávala jsem napětí, drama, thriller. Dostala jsem spíš psychologický román o milující matce v ohrožení života. Náhled do mysli Joan byl určitě zajímavý a kdybych měla chuť podobný žánr číst, asi bych byla uspokojená. Ale v očekávání thrilleru jsem zklamaná.

08.04.2023 2 z 5

Mordýřova dcera Mordýřova dcera Jan Činčura

Anastasya a Amos, dva lidé z naprosto rozdílných společenských vrstev jsou svedeni na společnou cestu, aby je po čase osud rozdělil.
Mordýřova dcera, český historický román si mne podmanil pro svoji důvěryhodnost a skvělý příběh. Velmi oceňuji správná historická fakta i to, že si pan autor dává tu práci a leckteré dobové události, předměty či zvyky doplňuje do textu vysvětlivkami. Ty jsou tam sice občas vtěsnány trochu kostrbatě, ale pro mne jako laika jsou nedocenitelnou pomůckou pro pohodlné vcítění se do atmosféry i jako berlička k mé vlastní fantazii.
Začátek knihy byl pro mne trochu oříšek. Ocitáme se na bitevním poli a pro mne jsou bitvy těžko uchopitelné v jakékoliv podobě. Jakmile se ale Amos se svým druhem dostal z bitevní vřavy, přechází už román do osobní roviny našich hrdinů a já čtu a čtu a čtu a nemohu přestat. Přibývají další postavy, jejich osudy se vzájemně proplétají a najednou tu máme hezky rozjetých několik dějových linek. A jedna napínavější než druhá.
Pan Činčura má příjemný vypravěčský styl, dynamičnost textu podtrhují krátké kapitoly, ale i doprovodné ilustrace (další výjimečný aspekt, který mne v knize velmi zaujal). Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na používaní dobových jmen a názvů měst a obcí. Ale jsem ráda, že jména nebyla zmodernizovaná, hezky totiž podpořila mé vnímání tehdejší doby.
Výtečně si pan autor poradil i se závěrem knihy. Osudy našich hrdinů se na jednu stranu uzavřely a na druhou zůstaly otevřené pro další kapitoly jejich životů. A já už teď vím, že chci číst dál, chci vědět co se bude s těmi všemi lidmi dít za týden, za měsíc, za rok... A z toho vyplývá jediné. Modrýřova dcera mne polapila, možná proto, že Anysa to s loveckými pastmi opravdu umí anebo proto, že tahle kniha byla vážně skvělá.

30.12.2022 5 z 5

Hříchy panství Cavendon Hříchy panství Cavendon Barbara Taylor Bradford

Dostala jsem jako dárek, ale protože jsem nečetla předchozí díly, tak to bylo takové moc překotné čtení. I když je vždy historie jednotlivých postav popsána, stejně jsem se ztrácela, protože jich tam bylo moc.

07.07.2022 2 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Tak tohle bylo utrpení. Kromě překrásné obálky na knize nenacházím extra nic co by mne nadchlo. Složitý jazyk, na který jsem si sice za chvíli zvykla, ale jinak uf. Hlavní dějová linie, kvůli které jsem to četla byla vedlejšími příběhy úplně upozaděná. A ten konec? Čekala jsem, že aspoň tam mi padne brada. Padla, ale zoufalstvím, proč jsem tohle vůbec četla. Téma zajímavé, ale pro mě zpracované do jednoho velkého zklamání. Věřím ale, že někoho tohle čtení může hodně zaujmout. Já do té skupiny čtenářů bohužel nepatřím.

15.06.2018 1 z 5

Čarovné lahodnosti Čarovné lahodnosti Klára Marková

Nejkrásnější česká omalovánka ever. Stačí prolistovat a člověku se tají dech. Svět skřítků, říše Maličkých ... ach ta fantazie. Díky, že mohu tato místa navštívit s každým otevřením knížky...

22.05.2017 5 z 5

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

Tak trochu jiná love story. Hezky napsaný příběh. Jako odlehčené čtení prima.

11.09.2016 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Třetí díl mě bavil nejvíc, jinak prima série. První tohoto žánru, co jsem kdy četla.

05.02.2016 4 z 5