nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byl nářez! Moje první kniha od autorka a hned taková bomba. Robert Hunter je velký sympaťák a jeho znalosti psychologie a umění číst v lidech mě baví. Měla jsem svou vlastní teorii ohledně obětí, především co se týká stylu vražd. Ovšem celkové rozuzlení a zjištění, kdo je vrah, mi obrátilo všechny moje teorie vzhůru nohama. Závěrečné stránky byly zdrcující. Rozhodně si přečtu další autorova díla.

22.02.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Tato velmi diskutována kniha vzbudila i moji zvědavost, a proto jsem se ji rozhodla přečíst i já a udělat si svůj vlastní názor.
Po přečtení prvních pár stran mě napadaly otázky typu Co na téhle knize všichni mají? Nemám ji raději vyměnit za jinou?
Zkrátka nebyla to úplně moje krevní skupina, avšak čtení jsem nevzdala a jsem ráda, že jsem to neudělala. Potom totiž přišel zlom.
Kniha byla bezpochyby úplně jiná, než všechny ostatní, co jsem kdy přečetla. Každý si v ní najde kus sebe sama a určitým způsobem se ztotožní s hlavní hrdinkou Norou. Při čtení si čtenář uvědomuje své vlastní životní pochybnosti a výčitky. Jistě mi dáte za pravdu, že každého z nás čas od času děsí otázky Co by kdyby...
Kniha je jednou velkou životní filozofií. Bylo zajímavé sledovat příběh Nory a její transformaci a uvědomění (nebo bych spíše měla říct jejich X životních příběhů). Hvězdičku strhávám za poněkud zdlouhavý děj. Každopádně poselství bylo předalo. Nebojme se žít.

24.01.2023 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zprvu jsem byla docela skeptická, ale autorka mě velmi mile překvapila. Promyšlenost světa, který vytvořila, pětadvacítka a spolu s nimi Ilan ukrývající svá tajemství, humor, napětí, putování napříč světem, to vše je Naslouchač. Úžasné, jediné co mi trochu vadilo byla neustále plačící a vzlykající hlavní hrdinka, to už bylo až trochu moc. Jinak jsem byla velmi spokojená a vrhám se na další díl.

14.11.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Psát dopisy, na které už neočekáváte žádnou odpověď, může být pro někoho způsob sdělování myšlenek, součást procesu truchlení nebo pevně zakořeněná tradice, kterou ani smrt nerozdělí. Pro Juliet to znamenalo právě tohle. Proč tedy s psaním dopisů přestat, i když si je adresát už nemůže přečíst.
Juliet i Declan prožívají nejhorší období svého života, oba jsou plní bolesti a mají pocit, že jsme ztraceni.
Někdy je jednodušší bolest sdělit naprosto cizímu člověku bez tváře a jména. Juliet a Declan si začnou vyměňovat dopisy, které je oba vlastně uzdravují ze zármutku. Ani jeden z nich netuší, kdo se skrývá za řádky plné porozumění. Navzájem se uzdravují a pomalu ale jistě se vrací zpátky do života.

Byla jsem naprosto lapena emocemi, které mi čtení této knížky přineslo.

02.02.2024 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle nevymyslíš! Autor mne nepřestává udivovat, tento díl byl vážně povedený. Lidská zvrácenost nemá hranice a nabízí se otázka, kam tato společnost spěje.
Kdo z našeho okolí by se účastnil podobného hlasování... otázka na kterou zřejmě ani nechceme znát odpovědět, protože by mohla být až příliš děsivá.

07.06.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

U jojo Moyes není žádná její kniha krok vedle. Kniha než jsem tě poznala je naprosto úžasná. Louise Clark si mě naprosto získala svou střeštěností a dobrosrdečností. Krásný a smutný příběh. Miluju i filmové zpracování se skvělým hereckým obsazením a filmovou hudbou.

09.08.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Za mne asi jedna z nejoriginálnějších knih co jsem doposud četla. Líbilo se mi, že jednotlivé kapitoly byly proloženy úryvky z deníku různých smrtek. Oba hlavní hrdinové mi přišli zajímavý a byla jsem celkem zvědavá, jestli se smrtce Goddardovi povede přeměnit charakter Rowana nebo ne.
Také se mi líbilo, že když už si člověk myslel, že ví, kam se bude děj ubírat, tak byl vyveden z omylu něčím nečekaným. Určitě jsem zvědavá na pokračování. Celkově bych dala 4,5 hvězdy.

23.10.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Naprosto zbožňuju Kim a její tým. Líbí se mi, že každá kniha nás nutí se hlouběji zamyslet. Potřeba každého člověka někam patřit, to je věc, která se dotýká každého z nás. Tlak vyvíjen především na děti, aby mezi sebou soupeřily a dosahovaly nejlepších výsledků může mít devastující účinky a hranice mezi tím, co je ještě stále zdravá soutěživost je velmi tenká. Pocity méněcennosti, chybějící pocit uznání, touha mít přátelé a nebýt sám mohou donutit člověka jednat nesprávně. Opět brilantně napsáno a vymyšleno, ovšem musím říct, že několik závěrečných stran mi zlomilo srdce.

15.02.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Naprosto skvělé pokračování příběhu Louise Clarkové. Konečně byla zpátky ta dobrosrdečná a úžasným způsobem střeštěná Lou, která mi v předešlé knize tolik (Život po tobě) chyběla. Za mě parádní zakončení.

14.08.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další skvělá kniha s Kim Stoneovou v hlavní roli. Tentokrát se musela Kim a její tým spojit s týmem bývalého kolegy, jejichž vztahy byly napjaté, aby přišla na kloub případu, jehož hlavním motivem k vraždám byl rasismus a nesnášenlivost. Vše se zkomplikuje, když se jeden člen Kimina týmu rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.
Nechybí napětí, zvraty a samozřejmě zdárné vyřešení zapeklitého případu. Mohu jedině doporučit a těším se na Zlámané kosti.

21.06.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Další úžasné pokračování skvělé našlápnuté série Naslouchač. První díl mě bavil asi o trochu víc, ale i přesto tento nebyl zklamáním. O identitě Ilan již vědí dva členové pětadvacítky a já jen napjatě čekám, kde a jak proběhne odhalení před těmi zbývajícími (především před kapitánem). Ilan v tomto díle odhalila spoustu klíčových tajemství a já nevím, jak vydržím čekat na další díl!!!!

15.11.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já se bohužel řadím mezi čtenáře, kteří nejsou fanoušky této knihy. Nechci knihu hanit ani kritizovat, zkrátka jsem nebyla cílovou skupinou. Autorův styl psaní mi vůbec nesedl a nedokázala jsem se s ním sladit. Tématika války taky neni žánr, který bych vyhledávala.

09.08.2019 2 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělá krimi kniha s Kim Stoneovou a jejím týmem. Tentokrát vyšetřují vraždy prostitutek a obchod s lidmi. Přečetla jsem jí asi během dvou dnů.

Mě kniha opravdu přiměla se zamyslet a bylo mi z ní i trochu úzko, když jsem si uvědomila, že tohle všechno se děje kolem mě. Lidé jsou nuceni žít v otřesných podmínkách a prací zplácet dluhy, které jim vznikly a to všechno jen proto, že chtěli pro sebe a svou rodinu lepší budoucnost. Co se týká prostituce, lidé odsuzují ženy, které se rozhodli pro tuhle cestu aniž by věděli víc.

Pro mě z toho plyne ponaučení, nikdy nesuď druhé lidi, protože nikdy nemůžeš vědět, co je k takovým životním volbám vedlo. Ať už to byl hlad, potřeba přežít nebo cokoliv jiného. Každý člověk má svůj životní příběh a je velmi snadné někoho odsoudit bez toho aniž by jeho příběh znal a věděl co dotyčného vedlo ke klíčovým životním rozhodnutím.

23.06.2019 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

(SPOILER) Jsem naprosto zaskočená a velmi spokojená. Nikdy jsem nic podobného nečetla a kniha mě pobavila, vtáhla do děje a nepustila až do samého konce.
Fantasy knihy patří k mým nejoblíbenějším, přečetla jsem jich již spoustu, a proto jsem většinou velmi kritická ohledně detailů, nejasností v ději a podobně. K této knize mám pouze jednu výtku a to, že jsem již v momentě prvního setkání Dese a Callie tušila, že Des vycítil svoji družku a to v momentě, kdy ho Callie k sobě poprvé přivolala a dotla se jej. Takže mě pak celkem překvapilo, že k tomuhle otevřenému vyznání došlo až v poslední třetině knihy. Líbili se mi oba hlavní hrdinové a jejich příběh, který byl vyprávěn pomocí flashbacků do minulosti a zároveň v současnosti. Bavila mě originalita a autorčin styl psaní. Už se moc těším až si přečtu pokračování této slibné fantasy série. Doufám, že se dočkáme více vtipných výstřelů v podání Callie a její kamarádky Temper.

19.01.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Na třetí díl jsem se hrozně těšila a pro oživení jsem si znovu přečetla Naslouchače i Faju. Ovšem pocit zadostiučinění se nedostavil, naopak bylo to pro mne značným zklamáním. Hodnotím bohužel 3,5 hvězdičky.

První polovina knihy mě opravdu moc nebavila, děj se hodně táhnul a začínal být příliš zamotaný a místy velmi velmi popisný až nudný. Po x té jsem četla opakující se verše, na každé stránce jsem zakopávala o prasečí řitě a jen sem nad tím kroutila hlavou a říkala si, že ještě pár stránek a bude to mít opět šmrnc.

Druhá polovina knihy byla už mnohem lepší a našly se tam už i opravdu zajímavé a dojemné momenty. Nejtěžším momentem pro mne byla asi smrt Erna.
Pořád jsem doufala, že Ilan se pětadvacítce odhalí sama, tak jak to vymyslela nakonec autorka mě moc nepotěšilo i když chápu, proč tomu tak bylo. Alespoň to vynahradila odhalením před nejmladším bojovníkem. Zajímalo by mě, co se nakonec vyklube z rudovlasé společnice, protože si myslím, že byla také nástrčenou figurkou ve hře.

Jsem vcelku ráda, že autorka nevytvořila milostnou linku mezi kapitánem a Ilan, protože by to bylo ještě brzy, doufám, že to přijde s nadcházejícím dílem.

Závěr knihy byl dobrý, ale asi mi tam něco chybělo. Těch nezodpovězených otázek a nevysvětlených klíčových momentů bylo prostě moc. Nejde mi na rozum, jak mohla náctileté dítě rozluštit víc stěžejních hádanek než všichni členové pětadvacítky dohromady. Každopádně si počkám na další díl, aby zjistila, jakým směrem se bude cesta Ilan ubírat.

25.05.2021 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělé pokračování našlápnuté série s Kate Marshallovou. První díl byl pro mne o trochu lepší, protože byl více šokující a syrovější avšak dvojice Kate a Tristan byla sehranější v tomto díle. Byla jsem ráda, že autor věnoval prostor i postavě Petera, o které věřím, že uslyšíme i nadále.

02.03.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) Roberta Bryndzu mám moc ráda a jeho knihy mě opravdu moc baví. Sérii s Erikou Fosterovou jsem si oblíbila a proto jsem si říkala, čím mě Kate Marshallová překvapí a musím říct, že překvapila a to velmi. Byla to velká jízda od samotného začátku a trvala až do úplného konce. Knihu jsem zhltla během dvou dnů. Kate a její asistent mi jako tým ladí a myslím, že se od nich máme na co těšit. Maličko mi v jejich dialogu chyběl občasný humor nebo kousavé poznámky. Jejich vztah je ze strany Kate mateřsky ochranářský a Tristan projevuje nadšení z nové role asistenta vyšetřovatele a respekt ke své mentorce. Kate má mnoho strašáků a vnitřních démonů, se kterými denně svádí boj. Vcelku jsem zvědavá, jakou roli v budoucnu sehraje její syn Jake.
Příběh byl opravdu neotřelý a místy až nechutný. Z Petra a jeho kanibalských návyků a podivnně důvěrného vztahu s matkou mi chvílemi naskakovala husí kůže.
Závěr se taky velmi povedl, těším se na pokračování.

22.02.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Byla to pro mne první autorčina kniha a nemohla jsem se od ní odtrhnout. V příběhu bylo asi úplně všechno - bolestná minulost, obavy z budoucnosti, láska, beznaděj, humorné momenty, romantické chvíle, happy end. Už jen fakt, že hlavní hrdina Miles byl pilot byl od autorky brilantní tah. S první knihou jsem byla spokojená, teď jen doufám, že všechny další knihy nejsou na stejné brdo. Nemám ráda když jsou všechny knihy vytvořeny podle stejného (pouze lehce upraveného) scénáře. Tak se nechám překvapit.

12.01.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První knihu, s hlavní hrdinkou Erikou, jsem si zamilovala. Šéfinspektor Erika se musí potýkat nejenom s nelítostnými vrahy, ale taky se svými vlastními démony a samotný fakt, že velí převážně skupině mužů, musí být tvrdá. Moje sympatie si získala už jen tím, že pochází ze Slovenska, ale pracuje v Londýně. :-) Její osobní život byl velmi trnitý avšak její touha po dopadení zločinců ji žene kupředu. V každém dalším díle čelí novým výzvám. Knihy jsou skvěle napsané, doporučuji, zaručeně nezůstanete pouze u prvního dílu.

08.02.2019 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Za jednou z nejhorších knižních obálek, kterou jsem u fantasy knih viděla, se skrývá neuvěřitelně čtivý a skvěle vymyšlený příběh. Nejvíce mě bavila postava Rotha a jeho sebevědomé vystupování, smysl pro humor a samozřejmě jeho domácí mazlíčky v podobě pekelných koťat a hada Bambi. Knize nechyběl vtip, napětí, romantická linka a jiskření. Opravdu jsem byla velmi mile překvapena a moc se těším na pokračování. Doufám, že se Layle podaří získat Rotha zpět a spolu se Zaynem budou bojovat za lepší svět.

12.02.2023 5 z 5