Nicolettes Nicolettes komentáře u knih

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

Nemyslím si, že v téhle knize jde primárně o příběh, ten není ničím výjimečný.. Muž ve středních letech se vydává na cestu za svou minulostí, kde nakonec nalezne i svou budoucnost. Ale je to především jedinečný styl psaní, kvůli kterému se ke knize nebo alespoň několika pasážím budu nejednou vracet. Anna Gavalda je pro mě mistryně popisu emocí a myšlenek.

03.03.2012 5 z 5

Římské právo Římské právo Jaromír Kincl

nejčtivější učebnice prváku! :) ale dát jí 5/5 a postavit ji tak na roveň Sienkiewicze? :D Promiň Valentine, to ne..

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Jednoduše nostalgie. Ta knížka byla moje dětství, dodnes si pamatuju těch pár stránek, který byly přelepený papírem, protože byly špatně natisklý. Z týhle knížky na mě působí silná atmosféra. I když si pořádně nevzpomínám, o čem byla, ale ty správný knihy se vám prostě mají vrýt do paměti, ať už je to tak chce, ne? :)

07.08.2011 5 z 5

Sakramiláčku Sakramiláčku Filip Topol

Pak přijede vlak.

Vždycky se najde nějakej snaživej blbec,
kterej ten vlak dokočíruje zrovna tam, kam nemá.

A ty asi odjedeš...

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Ta severská atmosféra na mě nedýchá tolik jako u Larssona, ale jinak opravdu vydařená detektivka. Nenudí, místy i pobaví, pozorného čtenáře donutí přemýšlet. Hlavní postavy na můj vkus až příliš zapadaly do stereotypů, přesto nebylo moc těžký si je oblíbit. Ale četla jsem i lepší :)

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Nemít k té knize určitý odpor, který jsem si odnesla z jejího půlročního nervydrásajícího rozboru na hodinách němčiny na gymplu, který zahrnoval i napsání dopisu samotnému Goethemu, klidně bych hodnotila i 5*. Je to vůči autorovi nespravedlivý, já vím, ale vždyť já se mu už omluvila v dopise :D

Tanečnice Tanečnice Barry Unsworth

Všechny komponenty dobrého románu jsou tu zahrnuté - láska, přátelství, vášeň, zrada, intriky, kontrastní rozdílnost v charakterech hlavních postav. Do toho střet křesťanství a islámu v prostředí Sicílie 12. století, což rozhodně není tuctové místo ve výběru, kam zasadit děj. Přes to všechno se mi to nečetlo úplně jednoduše, často zdlouhavé pasáže mě místy i dost nudily, stejně tak jako myšlenky hlavní postavy Thurstana. Ráda bych dala 4* už jen za ten nápad, ale protože to není tak dlouho, co jsem knihu četla a nemůžu si přesně vzpomenout na děj, hodnotím jen 60%. Vracet se k ní už nebudu.

07.08.2011 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Přes svůj zarytý ateismus a ne příliš velkou lásku k historii nemůžu jinak než ohodnotit knihu 5/5. Má ohromné charisma, kouzlo, dokonalou přehlídku charakterů v čele s mým oblíbeným Petroniem a odehrává se na nádherném místě v době, která oslovuje lidi po celém světě i po 2000 letech. Přestože si myslím, že nejsem ve věku, kdy bych se už měla ke knihám vracet, ale spíš číst pořád nové a nové, téhle uděluji výjimku a v nejbližší době se na ni opět chystám.

30.04.2011 5 z 5