NicaCola NicaCola komentáře u knih

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Jedna ze skvělých thriller sérii, se kterou se mi těžko loučí. Jude jsem si oblíbila hned od prvního dílu, stejně tak i Uriaha. Tento příběh budu mít v hlavě hodně dlouho... jako mámu dvou dětí mě neuvěřitelně děsí, že se toto opravdu ve světě může dít a děje...:(

03.06.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na tuto knihu jsem viděla všude na instagramu spoustu recenzí, spoustu fotografií a spoustu doporučení. Proto jsem samozřejmě nemohla odolat a knihu jsem si koupila. Začátek mě moc nebavil, nechápala jsem, jak může být kniha přirovnávaná ke knihám S.Maas. Po pár kapitolách se příběh neuvěřitelně rozjel a než jsem se nadála, byla jsem na konci knihy.
Mám ráda hate-to-love story, což jsem zde ke konci knihy dostala v plné parádě. To bylo boží a strašně mě to nalákalo na další díl. Poppy byla hodně naivní v některých věcech, ale zase na druhou stranu, co čekat, když vyrůstala tak, jak vyrůstala. V jejích rozhodnutích jsem s ní většinou souhlasila a oblíbila jsem si ji. Těším se na další díl a na to, jak bude celý příběh pokračovat dál:)

"Až půjdeš příště na Výšinu, obuj si pořádné boty a pořádně se obleč. Ty střevíčky by mohly být tvoje smrt a ta noční košile...zase moje."

30.05.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Nejlepší kniha této série! Já nemohla přestat číst... strašně se mi líbilo, jak bylo vše zamotané, ale přitom se čtenář neztrácí a jen očekává, jak to asi dopadne. Doopravdy, nejlepší díl!!!

22.05.2023 5 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Pokračování příběhu Mii se mi moc líbilo:) Dokonce jsem zjistila, že si první dil hodně pamatuji, i když jsem ho četla už před pár lety. Nejlepší byl pro mě v této knize nejspíš duben, ale super bylo, jak se v posledním měsíci červnu všechny měsíce propojily:)

19.05.2023 5 z 5

Cytonik Cytonik Brandon Sanderson

3/5*
Pro mě zatím nejslabší díl a opravdu moc doufám, že ten čtvrtý (závěrečný?) mi to vynahradí. Začátek knihy se mi neskutečně vlekl, Území nikoho mi nepřišlo vůbec zajímavé. Opravdu jsem se musela do knihy hodně nutit. Od poloviny knihy se začal příběh trošku někam vyvíjet, ale stále to bylo takové nemastné, neslané. Moje nejoblíbenější umělá inteligence mě tentokrát se svými pocity dost štvala a Vývrtka se svou nerozhodností taky. Líbil se mi příběh jejího dobrodružného kamaráda, obzvlášť když se na konci knihy ukázalo, kým doopravdy je.
Další díl si určitě přečtu. Těším se na něj a snad to bude stát fakt za to!

11.05.2023 4 z 5

Nejmocnější robot Rickyho Ricotty vs. mechanické opice z Marsu Nejmocnější robot Rickyho Ricotty vs. mechanické opice z Marsu Dav Pilkey

Můj syn (4,5roku) si knihu koupil na výletě a je z ní nadšený :) má rád roboty, takže čteme každý večer před spaním:-D

10.05.2023 4 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Nikdy nepřestanu Brandona vychvalovat až do nebes! Druhý díl mi přišel o malinko slabší než díl první, ale nejspíš to bylo tím, že nás autor prováděl po Výhledu na hvězdy a nebyl moc prostor pro více akce. Jsem ráda, že jsem se zase něco dozvěděla o M-botovi (ačkoliv ke konci knihy se mi málem zastavilo srdce...). Objevily se nové postavy, které si musíte zamilovat (Pára!) a některé budete z duše nenávidět. Dostáváme se k srdci (doslova) Pátračů a dokonce i Hrůzoslimačka odhalí svá tajemství.
10*/5*

27.04.2023 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Já opět Brandonovi tleskám a tleskám a tleskám... četla jsem od něho Cestu králů. Četla jsem Ohniboje, Spoustu a co je nejdůležitější...četla jsem Mistborna a myslela jsem si, že mě už nemůže ničím překvapit. No, šíleně jsem se spletla!

Tohle bylo něco úžasného. Knihu jsem nechtěla dát vůbec z ruky, chtěla jsem létat a být součástí Nebeské letky! Všechny postavy jsou skvělé popsané a vykreslené, i když mně se osobně nejvíce líbil M-bot (jeho zaujetí houbami prostě nevymyslíš! To dokáže jenom Brandon!)

Těším se na další díl! Strašně moc! Asi si ho vezmu do ruky hned, není na co čekat. Vzhůru k obloze!

13.04.2023 5 z 5

Kniha se ke mně dostala skrz kamarádku, a já jí musím strašně moc poděkovat, že jsem si ji mohla přečíst. Sama bych si ji nekoupila... Na seriálu Přátelé jsem vyrostla, jako mnoho lidí. I když Chandler nebyl moje nejoblíbenější postava, měla jsem ho ráda. Po přečtení této knihy se na jeho postavu a především na herce Matthewa budu dívat zcela jinýma očima. 55 vicodinů denně? A to jako vážně? 60 cigaret denně? To se dá?
Bojuj, Matthew...a nikdy nepřestávej!

03.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Ach. Tolik měsíců jsem se na tuto knihu těšila a najednou... je dočteno :-O Chris mě opět nezklamal, opět dokázal vymyslet nejen "zajímavá" místa činu, ale celkově dokonalý příběh a zápletku, včetně vraha (což já opět jen slepě tápala :-D) A když jsem se dozvěděla ke konci knihy, co její název vlastně představuje, spadla mi brada.
Teď už zbývá dodat jen jediné: ...bude další díl? A kdy? :-D

27.03.2023 5 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Prozatím nejlepší kniha, kterou jsem pro letošní rok přečetla...

23.03.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Po delší době se mi do rukou dostala tahle detektivka/thriller. Městečko v zasněžených horách sužuje sériový vrah. Vybírá si mladé blondýnky, které mučí, znásilní a poté uškrtí. Úplnou náhodou se objeví těla mrtvých žen a do svého rodného městečka přijede agentka FBI Laurel Snowová a začne vraždy vyšetřovat. V knize se dočkáme také romantické linky u hlavní hrdinky, odkryjeme její rodinné tajemství a spousta nevyřešených věcí se nejspíš dořeší v dalších dílech.
Za mě super čtení, kapitoly krátké a dej rychle utíkal. Hlavní hrdinku Laurel jsem si moc oblíbila. Takový Robert Hunter v sukni :-D

13.03.2023 5 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Opět jsem kupovala knihu podle obálky. Tentokrát jsem zklamaná nebyla. Příběh byl dechberoucí...na začátku mi trošku trvalo, než jsem si zapamatovala názvy jako: šáh, atašar, spáhbed, símurg, jatu atd...
Polovina knihy byla napínavá, líbilo se mi jak se vyvinul záporák:))
Každopádně musím ubrat jednu hvězdu za konec knihy, konec příběhu.

09.03.2023 4 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Tak trošku jsem čekala, že se to bude víc rýmovat :-D Pro mě osobně je hodně těžké hodnotit poezii... intimní myšlenky autora. Bohužel se mi tato sbírka "básní" nelíbila:(

03.03.2023 2 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Po knize jsem pokukovala již nějakou dobu, zaujala mě především obálka a trošku i anotace... princ? Královská rodina? To beru!

A byla to chyba. Kniha vůbec neutíkala, táhla se jako sopel. Příběh byl úplný průšvih...totální příběh bez příběhu. Jen samé "má mě rád, nemá mě rád. Proč mě nemá rád? Měl by mě mít rád" :-D

Hlavní hrdinka Clara mi nebyla ani trošku sympatická, byla absolutně bez vlastního názoru. Hloupoučká. Princ Alexandr se k ní nechoval vůbec hezky, obzvlášť na konci knihy.

Dalšímu dílu dám šanci pouze v tom případě, že už nebudou na trhu žádné jiné knihy k přečtení:-D

02.03.2023 2 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Od druhého dílu této série jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Kniha utíkala stejně rychlým tempem jako první díl (díky za krátké kapitoly). Dozvěděli jsme se spoustu informací, které nám v předešlém díle unikaly.
Rozhodně jsem spokojená i s výběrem Hawthornea a teším se na další díl ;)

20.02.2023 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Tahle kniha byla dechberoucí. Dostala jsem se k ní díky štafetě na instagramu a díky bohu za to! S "onlajnofkama" zkušenosti mám, takže jsem se během čtení neztrácela a ani jsem nepotřebovala slovíček vzadu v knize.
S hlavním hrdinou knihy jsem sympatizovala, na konci jsem si málem okousala gelové nehty :-D Pro hráče online her rozhodně doporučuji:)

10.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

A mně se to líbilo! :-D Kniha mě na první pohled samozřejmě zaujala obálkou a myslím, že nejsem jediná. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, že kniha není vyprávěná v obvyklé ich formě, ale pak jsem si uvědomila, že takhle je to fakt lepší! Hlavní hrdina mi přišel sympatický hned od první stránky, úplně jsem s ním soucítila a chápala jsem, že nejí maso :-D Je pravda, že konec knihy byl trošku "odfláknutý", ale opět moje oblíbená hláška - mně se to líbilo!

02.02.2023 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Knize dávám tak 2,5 hvězdiček. Jelikož se jedná už o několikátou knihu ze série, tak jsem tušila, co mám očekávat. Občas jsem se pousmála, občas zakroutila očima. Nápad s archipenistkou byl super :-D

Tato série neurazí, je to pohodové čtení na jedno, max dvě odpoledne:)

29.01.2023 2 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Proboha, co to mělo být? Určitě psala první dil a tento stejná autorka? Absolutně jsem se nemohla zacist, na prvních 350 stránkách se vůbec nic nedělo :-o Emilie mi nebyla vůbec sympatická, její namyšlené chování vůči Irovi bylo k pláči. Bohužel ani sexy pekelný princ tento díl nezachránil

24.01.2023 2 z 5