NicaCola NicaCola komentáře u knih

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Taky tak žerete všechny scény Sookie a Erica? Klidně bych vyškrtla všechny ostatní mužské postavy ( ..a že jich tam je hodně :-D) a nechala bych jen ty dva a stejně bych dala knížce pět hvězdiček.
Možná to bylo tím, že jsem si mezi čtvrtým a pátým dílem dala thrillerovou pauzu, ale mně se tento díl líbil snad zatím nejvíc :)

14.12.2023 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Poslední díl série (která rozhodně stojí za přečtení) skončil přesně tak, jak jsem očekávala. Hádanky a rebusy byly zajímavé, stejně tak odkryté rodinné tajemství. I když jsem očekávala od toho dílu malinko víc, i tak jsem byla nadšená. Těžko se mi s Dědičkou a kluky Hawthornovi loučí, ale třeba se dočkáme nějakého volného pokračování:)

10.12.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Přečíst knihu mi nějaký čas trvalo, ale bylo to především kvůli tomu, že jsem si potřebovala dát od všech těch zvěrstev na chvíli pauzu.
Líbilo se mi, jak byl příběh napsán... že ho vyprávěly postavy s odstupem času a vlastně vzpomínaly na všechno to... na všechen ten hnus, který se jim stal...
Jako matce dvou dětí se mi to nečetla vůbec lehce... neskutečný, že si tohle ve skutečnosti někdo doopravdy zažil:-(

04.12.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Na knihu jsem se hodně těšila a nezklamala mě. Příběh se četl rychle, líbily se mi slovní přestřelky mezi Serou a Nyktosem.

Už první kapitola se mi zamlouvala...říkala jsem si: tak a teď si hlavní hrdinku odvede sexy Prvotní a... Bum! Všechno úplně jinak :-D A musím říct, že poslední kapitola mi taky vyrazila dech... těším se na další díl:)

24.11.2023 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Samozřejmě jsem to vzala naopak a napřed jsem zkoukla seriál na Netflixu a teď začínám cist knihy :-D Seriál mě moc bavil a myslím, že tahle knižní série se zařadí taky mezi moje oblíbené:)

09.11.2023 4 z 5

Nalezený otec Nalezený otec Justine Davis

Pro mě jedna z těch slabších harlequinek:) Ale jsem ráda, že jsem se k ní díky štafetě dostala a zavzpomínala na časy, kdy jsem je mamce tajně kradla a četla po večerech :-D

03.11.2023 2 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Tento díl se mi líbil stejně jako ten první. Nechyběla romantika, erotika, akce a napětí. Těším se na další díl a pokračování téhle super série :)

26.10.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Knihu jsem přečetla za jeden den. Chytla mě hned od první kapitoly a nechtěla jsem ji pustit po přečtení té poslední... naštěstí mám po ruce hned další díl :)

24.10.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Já se přiznám, že ze začátku knihy jsem se hodně ztrácela. Především mě odrazovalo to množství postav, ve kterém jsem se hodně ztrácela. V knize se například objevuje dvakrát Lukáš, Matěj a Matyáš, atd...
Ale pak jsem se dostala do poloviny knihy a začala jízda. Nedokázala jsem knihu odložit, prostě jsem se potřebovala co nejdřív dozvědět, jak to dopadne.
A já jsem byla s koncem knihy moc spokojená:)

23.10.2023 5 z 5

Danred a Onyxová cesta Danred a Onyxová cesta Dominik Kameš

Danred. Můj nový oblíbený knižní hrdina:) Ke knize jsem se dostala díky knižní štafetě, přičemž nám knihu poslal sám autor a já mu chci tímto komentářem strašně moc poděkovat. Poděkovat za to, že jsem byla mezi pár vyvolenými a knihu jsem si mohla přečíst. Poděkovat za to, že mi představil naprosto úžasný, nový magický svět, do kterého se ráda zase vrátím. A především mu chci poděkovat za to, že i v naší zemi se můžeme setkat s příběhem tak parádním, jakoby ho napsal sám Brandon Sanderson (jeden z mých nejoblíbenějších autorů fantasy).
Děkuji a... nechť Vás hvězdy ochraňují!

13.10.2023 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pro tentokrát jsem moc ráda, že jsem neposlechla komentáře pode mnou, neboť jsem byla z knihy opravdu nadšená. Byla mi velice sympatická hlavní komisařka Kate, absolutně jsem až do samého konce netušila, kdo je vrah. Rozhodně doporučuji přečíst a já se určitě pustím do dalších dílů :)

02.09.2023 5 z 5

Tohle se tak krásně četlo :-O

23.08.2023 5 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Tato kniha mě v první řadě zaujala svou obálkou. Pak samozřejmě také anotací. Jelikož jsem máma od dvou dětí, při čtení knihy jsem byla hodně vztahovačná a občas jsem jednání hlavních postav v knize nechápala.
Jamie byl moc ukňouraný, bojacny a proste typ chlapa, který není schopný ochránit svoji rodinu. Viktorie mi přišla jako žena, která bude bojovat za své dítě až do úplného konce...
No, a pak přišel šílený zvrat ke konci knihy, že mi spadla brada až na zem.
Nejedná se o úplný top thriller, co jsem kdy četla, ale knihu Vám doporučím:) Už jen kvůli tomu super zakončení:)

18.08.2023 4 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Pro mě nejslabší díl série, a to musím říct, že jsem se na něj opravdu těšila. Tento díl mi přišel naprosto zbytečný, úplně mimo. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit a přiznám se, že i když jsem sem tam přeskočila nezajímavé konverzace, vubec o nic jsem nepřišla.

06.08.2023 2 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Ke knize jsem se dostala díky štafetě. Zaujala mě svoji obálkou, která je podle mě hrozně povedená. První polovina knihy už tak povedená ale nebyla. Postavy byly nudné, příběh běžel moc rychle a bylo to celé takové... zvláštní. Od druhé poloviny knihy se to zlepšilo. Pak přišel konec a ten mě docela zaujal, i když jsem skoro od začátku tušila, že to takhle skončí

26.07.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Kniha se četla krásně. Příjemný styl psaní. Stredoškolská romantika. Tajemný ctitel. Úžasná hlavní hrdinka, se kterou soucitite od první kapitoly. Ráda si od autorky přečtu i nějakou další knihu :)

21.07.2023 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Kniha se ke mně dostala díky štafetě na mém knižním instagramu (nicacola_knihy). Jsem nakonec ráda, že jsem si knihu nekoupila domů. Ale jsem i ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.
Kniha je neuvěřitelně čtivá, každá kapitola nás nutí číst dál a dál. Zajímalo mě, jak to s hlavní hrdinkou dopadne, ale takový konec jsem nečekala. Byl takový... nijaký. Romantická linka tady žádná nebyla, i když anotace na knihu jí nabízí. Ne, opravdu nečekejte žádný vztah mezi Maren a Leem. To, že by se měli chuť navzájem zežrat...tak toho se taky nedočkáte :-D Možná něco nabídne ten šílený konec knihy... ale neprozradím samozřejmě co :) Knihu bych úplně nezavrhla, ale dál ji doporučovat taky nebudu. Na film se určitě podívám.

14.07.2023 3 z 5

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

V tomto díle se udála spousta důležitých věcí. Příběh Mii mě stále baví, těším se na poslední díl.

12.07.2023 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Tak tohle se moc nepovedlo. Knihu jsem četla měsíc, a to hlavně proto, že se příběh neskutečně tááááhl. Tak dobře rozjetá série to byla... úžasný nápad (po dlouhé době upíři a vlkodlaci) a tento díl všechno zabil! :-D opravdu nevím, jestli sáhnu po dalším...

03.07.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Začátek knihy byl dobrý. Po pár stránkách jsem se hned začetla a byla jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Atmosféra opět super, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Líbily se mi obrázky v knize, dodavaly příběhu "grády" :) Co už se mi bohužel moc nelíbilo, tak byl konec. Na můj vkus moc "přepatlaný", jakoby se sama autorka nemohla rozhodnout, jak bude chtít příběh ukončit.

08.06.2023 3 z 5