NextOne NextOne komentáře u knih

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Ciri, jenž je v nebezpečí se ocitá sama na drsném místě a poznává své schopnosti. Ve světě mezitím probíhají intriky, politikaření a konflikty čarodějů. Geralt se nám tu malinko ztrácí z děje, ale na akčnosti to vyloženě neubírá. Nestvůr tu taky moc nevidíme, ale od toho tu byly už jiné knihy, že? :)

Úroveň Sapkowskiho knih je neustále na vysokých pozicích a nemá potenciál klesat. Fanoušky tento svět musel vyloženě uchvátit.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Aaaa....Jak já tuhle knihu miluju
Je to ráj pro fantasy milovníky. Stvůry, zaklínač, čarodějky, elfové, trpaslíci aj. Co víc si přát? Příběh a ten stojí za to. Hrdina co nemá žádné závazky, cestuje světem, zabíjí příšery a miluje ženy. Poznáváme tu Ciri, dceru Cintrácké princezny, která není obyčejné dítě a toho si je vědom i Geralt, který se zavázal ji chránit. Společně se svými přáteli se jí snaží pomoci, ale ale nemají to lehké. Všude číhá nebezpečí.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Sbírka je ještě lepší jak ta předchozí. Úžasné příběhy již známých fantasy postav tu jsou ztvárněny přímo dokonale. Meč osudu je hodně o Geraltovi a Yennefer. Můžeme zde sledovat jejich milostnou linku. Ve všech příbězích najdeme humor, smutek, akci, napětí ... no prostě všechno co má pořádná fantasy mít.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihu jsem si náramně užil. Slovanská atmosféra a drsný humor. Každá povídka byla něčím výjimečná. :)

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Hra bez pravidel, to je čtvrtý a poslední díl knižní série Obránce perimetru od M. Atamanova.

Zakončení knihy nebylo tak uspěchané jako u Temného Bylinkáře a celý smysl této virtuální reality se nedozvíme na konci příběhu, ale v epilogu. Musím říct, že mě celá ta myšlenka dost mile překvapila. To jak to dopadne s hlavním hrdinou, bylo tak nějak zřejmé. Jen jsem čekal nějakou pořádnou epickou bitvu na závěr, ale místo toho Georg dosáhl úspěchu v tom, v čem byl dobrý jako ve vesmírných bitvách, a to v politice. Malinko jsem čekal něco zajímavějšího skrz androidí říši a něco víc tajemnějšího skrz cizáky, ale i tak to bylo báječné počtení a autor si držel vysokou laťku od začátku až do konce. Ačkoliv nejsem úplně fanda vesmírných bitev, tak musím říct, že mě to fakt bavilo.

Hledání těla Hledání těla Michael Atamanov

Máme tu čtvrtý a poslední díl série Temný bylinkář od Michaela Atamanova s názvem Hledání těla.

Na knížce je vidět, že se autor snaží celý příběh ukončit a děj letí někdy až moc rychlým tempem dopředu. Nachází se zde spousta bitev, ale některé zajímavé jsou buď jen zmíněny a jiné až moc zkráceny. Je to obrovská škoda, protože knížka jako taková je výborná, ale dost ochuzena o bojové pasáže a osídlování. Pořádně jsme neprozkoumali místa, kde vládne temný panovník. Svět bez hranic se zdá jako úžasný svět pro hráče a přesto jsme okusili maximálně tak 5% celého světa. Nicméně celý příběh dostal důstojné zakončení. Hlavní hrdina Timothy i jeho postava temného bylinkáře to měla celou dobu dosti složité. Neustále mu někdo házel klacky pod nohy, ale on z toho na konci vyšel nejlíp jak mohl.

Celá série byla vskutku na jedničku a vřele doporučuji :)

30.04.2021 4 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Třetí pokračování Temného Bylinkáře od Michaela Atamanova nesoucí název Past na panovníka si udržuje stále vysokou laťku, kterou autor nastavil v prvním i druhém díle.

Náš hrdina opět prozkoumává nová zákoutí Světa bez hranic a neustále se musí ohlížet za sebe, neboť nemá ani chvilku klidu, jak ve hře, tak i v reálném životě. Cestuje do míst, kde i ti nejlepší hráči narazili. Nabírá nové zkušenosti, získává vzácné předměty a rozšiřuje svou armádu, jelikož hon na něho stále neskončil.

Osobně musím říct, že třetí díl měl skvělý nádech a zakončení bylo dost zajímavé.

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Druhý díl Temného Bylinkáře od Michaela Atamanova s názvem Stále ve střehu je další skvělé pokračování ze Světa bez hranic. První díl nastavil laťku opravdu vysokou a druhý se té laťky veleúspěšně drží.

Líbí se mi jak se děj přesunul někam jinam a začal nám ukazovat herní svět v plné parádě. Děj se odehrává na moři, na zemi i pod zemí. Autor nám neustále podsouvá nějakou akci a zápletku, tudíž příběh tak nestojí na jednom místě. Jak ve hře, tak i v reálném životě to nemá hlavní hrdina jednoduché. Naštěstí mu občas přeje štěstí víc než je zdrávo. Atamanovi tenhle LitRPG žánr vyloženě sedne a čtenář musí být po přečtení této knihy velice nadšen.

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Jak už název napovídá, jde zde skutečně o život. Hlavní hrdina se pouští do bitev, který by asi jentak někdo nelajzl. Jak postupně rozšiřuje svou flotilu a zabírá nová území, setká se i s obávanými nepřátely, s tzv. "Cizáky". Tito cizáci jsou postrachem celé říše, ale Georg chce všem ukázat, že on se jich nebojí. Jestli jste si mysleli, že dcera Likanna je nesnesitelná, počkejte si na princeznu Astru. Setkáme se s novými postavami, Georg se stane důležitou postavou pro Chameleony, dojde k veliké zradě, ale i k velkým činům. Konec smlouvy se však blíží a hlavní hrdina si toho je velice dobře vědom a učiní nezbytná opatření.

12.04.2021 5 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

Jak už název napovídá, Georg hlavní hrdina, uzavře novou smlouvu, aby mohl pokračovat v tom v čem začal. Nicméně jak se zdá, tak všechno co vybudoval bylo téměř ztraceno. Jeho lidské tělo bylo v dezolátním stavu a postava, kterou ve hře znala téměř celá říše, teď byla Nikdo. Naplněn zlostí se musel pokusit získat zpět co ztratil a zároveň si musel opět zvýšit prestiž a získat autoritu. V tomto díle se tu opět setkáváme s "Cizáky" a vznikne tu velice zajímavá zápletka s císařem. Větší prostor tu dostává pravdohledačka Mia, velké překvapení tu nastane s Isejeky a Ruslan je daleko obávanější než kdy dřív.

Kniha byla opět velice dobrá, jen první čtvrtina knihy se mi nelíbila. Ten rozhovor s Miou byl děsný a Ruslan se až moc držel na uzdě. Opětovné budování postavy, téměř od znova mi přišlo zbytečné, neboť to vypadalo jako bych četl opět první díl série. Dalo se to vymyslet líp.

12.04.2021

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Musím říct, že jakmile jsem dočetl sérii Temného Bylinkáře, též od p. Atamanova, tak jsem si myslel, že docílit toho, aby další série z toho žánru LitRPG byla taky tak dobrá, bude hodně těžké, ale zmýlil jsem se. Nejsem úplně milovník vesmírných bitev, ale filmový Star Wars a Star Trek mám rád, tak jsem tomu dal šanci. A udělal jsem dobře.

Bál jsem se, že ten příběh bude přemrštěný bitvami, ale k mému překvapení došlo k první bitvě až v druhé polovině knihy. Bitvy jsou podány velmi srozumitelně i pro lajky jako jsem já. Bavilo mě to. Hlavní postava mi velice připomíná Timothyho z Temného Bylinkáře. Nadějný hráč, který si musí poradit z těžkou postavou. Postupně poznává herní svět, snaží se vylepšit si reputaci, opět se kolem něho hemží krásné ženy a musí si poradit s intriky protivníků.

Kniha mě dost překvapila a změnil jsem názor na tyhle vesmírné knižní příběhy. V knize se objevuje míň informací o změně postavy a přijde mi to lepší. Jedné mínus, které k tomu mám, jsou jména :D Pamatovat si ta složitá jména je teror. Po přečtení knihy už se o to ani nesnažím. :D

29.03.2021 5 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Moje úplně první kniha co se týká žánru LitRPG a musím říct, že jsem ten příběh neskutečně hltal. Nikdy jsem moc na tenhle typ her nebyl, ale ve čtenářském podání to nemělo chybu. Líbilo se mi jak příběh šel neustále docela rychlým tempem dopředu a když se stalo něco záporného, tak hned vzápětí přišla nějaká kladná část, která to napravila. Autor se moc nezdržuje v negativech a za to jsem nesmírně rád. Kniha přečtena za dva dny a za mě jednoznačně 5 z 5 :)

10.02.2021 5 z 5