New-radus New-radus komentáře u knih

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Kniha si mě našla v knihovně. Bloumala jsem mezi regály a hledala pár knih na dovolenou. Hygge v názvu mě odrazovalo, ale když jsem otočila přebal, přesvědčila mě. Po pár stránkách mi došlo, že splývám s hlavní hrdinkou. Také jsem se dosud hygge spíš vysmívala, také jsem občas nesmlouvavá k sobě i druhým, umím být nepříjemná a ke všemu i moje kamarádka je učitelka... Knížku jsem zhltla u vody na dvakrát. Možná jen k závěru bych měla výhrady. Článek nebyl tak světoborný, jak by se od novinářky čekalo a do setkání s Larsem nás mohla taky nechat nakouknout trochu víc. Závěr na mě působí jako malinko odbytý.

22.08.2020 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Kniha je poněkud mnohovrstevnatá a asi záleží na tom, jaký je váš osobní základ, jak na podobné nové pojetí teologie nahlížíte. Zcela určitě záleží i na správném čase, kdy tuto knihu čtete. Pro ne je něčím, nad čím budu ještě dlouho hloubat a dost možná ji budu muset přečíst znovu.

04.11.2018 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Kniha, která mě vrátila do let na studiích. Znovu jsem četla něco náročného, odborného a... asi na to teď není ten pravý čas. Přikláním se k dalším komentářům, které vytýkají tučné písmo, jistou složitost textu a opakování některých věcí. Velmi často jsem měla tendenci přeskakovat text, což u knih téměř nikdy nedělám.
Trochu se bojím, že pověst knihu předchází a možná už trošku přeceňuje. Čímž nechci vůbec říct, že by tato kniha nebyla dobrá! Přikláním se k myšlence "povinné četby" pro pedagogy a rozhodně doporučuji rodičům, kteří jsou ochotni si něco nastudovat :-)

21.09.2017 3 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Knihu vidím ve dvou rovinách: Jednak jako zajímavé svědectví o životě v koncentračním táboře, ale také jako poutavě podanou moderní filozofii. Ta už jen tím, že ji psal V. E. Frankl nejen na základě své filozofické vize, ale současně ji ověřil v jedné z nejtěžších krizí jakou si člověk dokáže představit, je srozumitelná i běžnému smrtelníkovi.

04.07.2015 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Emma Lord

Nejsem nejspíš cílová skupina, protože střední i vysokou mám už dávno za sebou... Ale potřebovala jsem se teď na něčem rozečíst a tahle kniha mě nějak přitáhla svou obálkou. První třetinu jsem chtěla vzdát, ale pak... Nechala jsem se pohltit. Jako bych omládla o 15 let a stala se součástí příběhu. Skvělé! Doporučuju třeba na dovolenou, jen tak, k oddechu.

02.06.2024 5 z 5

Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života Karolien Notebaert

Dostala jsem na ni tip po přečtení knihy Les, čtyři otázky, život a já. A musím říct, že mi nesedla tolik. Rozhodně má co říct. Neurověda mi není cizí, některé myšlenky se mnou velmi zarezonovaly, ale nepřišel nějak "wow" efekt. Poněkud mě řešilo putování žen, které mě vždycky jakoby vyrušilo z přemýšlení o předávaných poznatcích. I tak je ale kniha moc fajn a možná se do ní za čas pustím znovu. Proto ****.

23.10.2023 4 z 5

Chvilka na léčení čaker Chvilka na léčení čaker Jennie Harding

Kniha je vhodná pro úplné začátečníky, kteří o čakrách jen někde slyšeli nebo chodí na jógu a chtějí dostat jasnou, stručnou, ucelenou informaci příjemnou formou.

08.09.2023 4 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Jsem příručkový typ a tuhle knihu ráda zařadím do své knihovničky, abych se k ní zase mohla vrátit. Skvěle a mile napsaná, perfektně ozdrojovaná. Plná spousty zajímavých myšlenek.

24.07.2023 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Za mě bohužel. Kniha mě absolutně nebavila. Po dlouhé době něco, co jsem četla několik měsíců a stále čekala, že se konečně něčeho dočkám a bohužel marně.

30.09.2021 1 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Oproti předchozím dílům se mi zdá malinko náročnější, ale 4 zásady buddhismu vysvětluje úžasně.

28.07.2021 5 z 5

Tohle je pro vás Tohle je pro vás Ellen Bard

Perfektní pro lidi, co rádi přemýšlí sami o sobě a stejně tak rádi kreativním způsobem pracují na sobě a učí se o sebe pečovat. Pro někoho mohou být techniky příliš primitivní, pro jiného to může být stovka drobných tipů, kterými změní přístup sami k sobě. Doporučuji vzít s sebou na dovolenou a postupně projít jednotlivá cvičení.

06.06.2021 5 z 5

Zářit a nevyhořet Zářit a nevyhořet Iva Moravcová

Čtivě napsaná příručka o tom, jak si uspořádat pracovní život a sladit jej se soukromím. Rady, jak jednoduše předejít pracovnímu "pádu na čumák". Kniha je doplněna příběhy několika zajímavých osobností, což jí jednak okořenilo, ale taky dokládá, že teorie funguje v praxi. Za mě moc fajn, byť pro mne nepřinesla nic nového, spíše potvrdila to, nač jsem si přišla sama nebo se dozvěděla i jinde. To je však ryze subjektivní hodnocení a rozhodně by nemělo jiné čtenáře odradit. Tato tématika mne velmi baví a zajímám se o ni víc než běžný smrtelník.

29.07.2020 4 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Popravdě, měla jsem větší očekávání. Blog Módní peklo mě svého času obrovsky bavil. Kniha nějak nepřinesla nic nového.

13.04.2020 1 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Nejlepší "návod" jaký jsem četla za dost dlouhou dobu. Kniha není suchým popisem metody, je velmi čtivá, doplněna příběhy, ale hlavně cvičeními, které se mohou stát součástí vašeho nového BuJou. Rozhodně doporučuji!

26.02.2020 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kniha mě příliš nezaujala. Zážitky klinické smrti a jejich vliv na život mnohem lépe zpracovává např. Moody nebo Kübler-Rossová. Tohle byl jen slabý odvar, zbytečně rozmáznutý na 200 stran.

13.01.2019 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Naprostý základ něčeho, čemu se říká pozitivní myšlení, žít přítomný okamžik apod.

14.11.2018 4 z 5

Osvoboďte se s feng shui Osvoboďte se s feng shui Zuzana Adam

Výborná publikace mé lektorky Feng shui. Vhodná pro úplné začátečníky. Seznámíte se s nejzákladnějšími principy, ale hlavně dopřejete bytu i sobě pořádnou očistu. Je to i taková ochutnávka samotného kurzu.

11.11.2018 3 z 5

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

Kladné hodnocení především za nadšení, lidskost a hlavně opravdu dobré tipy na to, jaké nástroje např. využívat, abyste své podnikání na internetu zautomatizovali. Perfektní byl taky příliv motivace. Nicméně ubírám za neustále opakované myšlenky, milionkrát citovaný citát Coelha (a to ho zbožňuju). Kniha by si zaloužila dobrou korekturu stylistiky a byla by na 5 hvězd!

30.03.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tyhle Aniny články jsem milovala už když vycházely v Elle. Právě proto, že zůstaly vryty do paměti, ubírám jednu hvězdičku. Napodruhé se nedostavil "wow efekt" jako když jsem je nalistovala v mém oblíbeném časopise. Rozhodně je ale plus to, že už nemusím schovávat výstřižky z časopisu a mám to takto pěkně v knize pohromadě. Pro ty, kdo čtou poprvé, určitě doporučuju. Aňa píše s lehkostí a řeší všechny ty strasti, které nám ženám běží hlavou :-)

19.12.2017 4 z 5

Staňte se architektem svého života Staňte se architektem svého života Kurt Tepperwein

Kniha mne zklamala. Ano, je to ta jedna z mnoha o pozitivním myšlení a vizualizaci, ale tato je psaná tak nezáživně, že je prostě neuvěřitelná, nevěrohodná. I úkoly, které knihu provází jsou více méně otrocké dotazníky. Kniha jde vlastně sama proti sobě.

18.09.2017 1 z 5