new.elyel new.elyel komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Hodnocení 94% mě rozhodně přimělo knihu přečíst. Začátek -slibný rozjezd. Musím říct, že kniha je jako celek čtivá. Za zajímavou zápletkou pokulhávají ploché postavy bez rozvinutých vzájemných vztahů. Nemohla jsem se “vžít” do děje. Všechno sází na genialitu padoucha a napínání čtenáře - co přijde teď. Po přečtení mám pocit, že vše působilo tak nějak obecně, bez detailu, a to jak na policejní práci, tak mezilidské vztahy. K tomu dospěl až monolog padoucha. Poté přišlo klišé, kdy čtenáře již nic nemohlo překvapit. A závěr ... jedeme prostě dál. Produkce běžícího pásu. Nehodnotím negativně, ale tahle kniha nijak nezasáhne a z průměrnosti nevybočí.

17.01.2021 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Po dlouhé době se mi dostala do rukou kniha současného českého autora, přesněji autorky. Svoji originalitou a úžasnou schopností zachytit atmosféru, byla kniha přečtena téměř jedním dechem. Kriminální děj, jenž se odehrává na temném místě, tj. v bývalé industriální části města, kde zmar a beznaděj čpí na každém kroku a kde obyvatelé jednoho domu dobrovolně kapitulovali nad životem, mne uchvátil. Ač jde o příběh depresivní, neuvrhne Vás do ní, ba naopak. Naděje přece umírá poslední :).

25.01.2018 4 z 5

Špecialistka Špecialistka Stephenie Meyer

Bohužel, mé očekávání tato kniha nenaplnila ani zčásti. Je možné, že dějové mezery, které mi neumožnily do děje se "vžít" byly způsobeny nekvalitním překladem.. nicméně tato varianta není zcela pravděpodobná. Hlavní postava této knihy byla již od prvopočátku velice nepřirozená a nesympatická, a to nebyla jediná. Prostředí, kde se děj odehrával, bylo popisováno vyjímečně. Při čtení jsem měla dojem, že se vše děje jak na horské dráze kdesi v meziprostoru. Nemůžu popřít potenciál a autorčin talent, ale toto se zkrátka nezdařilo. Čtenáři tak není umožněno dostat se do dějě, kde by se mohl vžít do postav, které na mne osobně působily v rozměru 2D, velice nepřirozeně a již na první pohled zcela nereálně. Kniha je doporučována pro starší 16-ti let. Dle mého názoru není však koncipována pro čtenáře staršího 16-ti let, o náročnosti nemůže být slov, a taktéž nic nepatřičného jsem zde nenalezla, aby tato kniha nemohla být další v řadě, zařazena do sekce mládežnické literatury.

24.01.2018 2 z 5

Turecké zrcadlo Turecké zrcadlo Viktor Horváth

Příběh, kde realita je schována v barvitém vyprávění pohádek Tisíce a jedné noci. Je to také příběh, který Vás přiměje s původní nedůvěrou, věřit magickým prvkům vyprávění moudrého muže, jenž v mladí udělal mnoho chyb. Vše má hlubší význam. Co se mě týče, velice mě zaujala linie konfliktu náboženství mezi sebou a taktéž vědy. Ústupky, které byly utvářeny a kvalita života 16. století sebou nesou značný přesah. Vřele doporučuji :)

15.01.2018 4 z 5

Stvoření Stvoření Eugen Liška jr.

Čteno téměř na jeden nádech. Zaujata temnotou, fantazií a polemikou nad hranicí normálnosti, dobra a zla jsem knihu přečetla s nadšením zaujatého čtenáře. Temný příběh, který v některých momentech překračuje realitu, může některé čtenáře odradit. Ti co však ocení napínavé hororové příběhy, ocení i tento, obzvlášť když se jim naskytne také prostor pro fantazii vlastní :).

17.02.2018 4 z 5