Neluš Neluš komentáře u knih

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Z diáře mám radost, jen škoda že chybí gumička na tužku a zadní kapsička, která mi přišla velmi praktická.

24.10.2022 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Mám ráda knihy podle skutečné události z této doby. Je to má první kniha, která zachází do podrobností o porodech v Osvětimi. Jak už je i zmíněno, čtenář nad knížkou musí přemýšlet, jinak se v příběhu ztratí. Celkově mi tento styl psaní moc neseděl. Ale získala jsem nové informace.

05.08.2022 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná dojemná knížka.

13.07.2022 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Krásný příběh od začátku do konce. Ukápla slzička.

11.09.2021 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji.

29.08.2021 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Kniha objevena díky čtenářské výzvě a mohu ji jen doporučit. Získala jsem další informace nejen o druhé světové válce. Líbí se mi prokládání skutečných příběhů nejen autorčiny rodiny. Časová osa českých dějin na konci knihy je super.

12.08.2023 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

(SPOILER) Autorka vychází z informací, které jí vyprávěl tatínek. A to se mi moc líbilo. Dozvěděla jsem se zas něco nového. Jen tam na mě bylo trošku víc duchů.

23.01.2023 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Neuvěřitelná odvaha mladého chlapce. Tuhle knihu budu dlouho vstřebávat. Jediné co mi malinko vadilo byl styl, kterým byla kniha napsána.

22.08.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Neobvyklý příběh podle skutečné události. Kniha mě bavila.

20.07.2022 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Příjemné čtení.

13.07.2023 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

(SPOILER) "Ber lidi takové, jací jsou, ne takové, jaké je chceš mít."

02.06.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Kniha mě překvapila, asi hlavně proto, že jsem nejdříve viděla seriál. Nečekala jsem až tak velkou odlišnost. Jinak pěkné, pohodové čtení.

02.01.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Je to pořád dokola, ale to jsou přece ty romantické útěky ! :)

11.03.2024 4 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Poznala jsem další kout světa, ve kterém se odehrávaly děsivé věci za druhé světové války.

10.07.2023 5 z 5

Ztracená dívka z Berlína Ztracená dívka z Berlína Ella Carey

Zajímavý příběh, který mě bavil.

10.04.2023 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Asi od poloviny už mě příběh začal trošku více bavit. Vadily mi nějaké nesrovnalosti, které jsou už několikrát zmíněny.

13.03.2023 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Líbilo se mi vyprávění spíš z té minulosti. Nějak mi to nedá a asi si přečtu další díly :)

21.06.2022 3 z 5

Švadlenin dar Švadlenin dar Fiona Valpy

Od této autorky druhá přečtená knížka. Moc se mi líbí její styl psaní a hlavně to, že si nastuduje o čem píše. Knížku věnuje hrdinkám odboje.
Ráda čtu válečné příběhy a zde jsem se dozvěděla zase něco nového - v genech dětí obětí byly při vyšetřování nalezeny stopy traumatu (i u dětí, které se narodili až po holokaustu).

20.05.2022 5 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Na mě kniha působila moc přeplácaně, asi od půlky jsem pak už přeskakovala. Osvětimská ukolébavka se mi od autora líbila víc.

06.10.2021 2 z 5

Světlo po válce Světlo po válce Anita Abriel

Moc krásná knížka. Doporučuji.

29.08.2021 5 z 5