_Nelisa_ _Nelisa_ komentáře u knih

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

K téhle knížce jsem se dostala úplnou náhodou a jsem ráda, že se tak stalo. Miluju to!! Vasja je skvělá hlavní hrdinka... prostě doporučuju !

17.02.2023 5 z 5

Nástroje smrti 1–6: Sága o lovcích stínů (box) Nástroje smrti 1–6: Sága o lovcích stínů (box) Cassandra Clare (p)

Všichni na tuhle ságu psali jak je dobrá, tak jsem si to musela otestovat. I když jsem viděla film tak jsem si to prostě musela přečíst a neudělala jsem chybu. Je to první a asi poslední (nevím proč, knížky se mi líbili, ale prostě už jsem viděla film a to mi zkazilo takoví ten moment překvapení :D) knižní série u které jsem viděla film a četla i knihu. Ale přesto musím doporučit, myslím že komentáře pod samostatnými díly jsou dost trefné ,,tahle série nesmí chybět v žádné knihovně"!!

08.01.2021 5 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Tahle knížka byla z celé série nejlepší. Zakončení bylo taky fajn. Prostě DOPORUČUJI.

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Asi víc nenapíšu než jen to že je to lepší než první díl a tuhle knihu doporučuji.

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Na začátek bych chtěla napsat že tahle knížka se bude určitě líbit fantasy fanouškům.

Plusy:
+ Po knížce jsem sáhla hlavně kvůli obálce(je nádherná).:D
+ Knížka se dobře čte a podle mě má celkem přiměřené kapitoly(ani moc dlouhé ani krátké)
+ Je také psána z pohledu dvou lidí(i když z pohledu toho druhého člověka jsou tam asi jenom tři stránky)

Mínusy:
- Až posledních asi padesát stránek je to co jsem si představovala od celé knížky.

Vládkyně ohně Vládkyně ohně Matt Ralphs

Za mě tenhle díl byl určitě lepší než první. Zase krásná obálka, ale trochu mě zklamal konec, je to takové nezakončené jako kdyby měl být další díl jenže není (teda alespoň teď není). Ale knihu celkově doporučuji.

02.01.2021 3 z 5

Dcera ohně Dcera ohně Matt Ralphs

Kniha se mi celkem líbila, i když to je v trochu jiné věkové kategorii než jsem já. :D

Plusy:
+ Já jako velká fanynka YA žánru (zejména fantasy knih), jsem musela po téhle knížce prostě sáhnout. A myslím si že jsem neudělala chybu. Je tam plno věcí s magií a celkově strašně věcí s nadpřirozenou tématikou.
+ Hlavní hrdinku Hazel jsem si oblíbila už od její první zmínky.

Mínusy:
- V některých částech si myslím že to bylo celkem drastické vzhledem na věkovou skupinu pro kterou je tahle kniha určená (i když pro mě to bylo spíš plus :D).
- Kniha je zakončena tak neurčitě, že si prostě musíte koupit druhý díl, i kdyby se vám to příliš nelíbilo.

02.01.2021 3 z 5