Nelíísek Nelíísek komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Mohu to sáhodlouze vysvětlovat jak některé povídky bylo o něco méně dobré a některé naopak excelentní, každý si v tom najde to svoje co má ze světa zaklínače rád a jaká povídka mu nejvíce přiroste k srdci. Skvělé povídky ze světa zaklínače .. Co více potřebujete vědět ?!?!

01.09.2019

Kačeří příběhy - Kniha vtipů: Rampův zábavný notes Kačeří příběhy - Kniha vtipů: Rampův zábavný notes Steve Behling

Ani JEDNOU jsem se nezasmála....

19.08.2019 odpad!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Už jednou jsem poslední přání četla, těsně před vydáním videohry zaklínač 2: vrahové králů, v té době jsem ještě nebyla schopna ocenit tuto knihy a myslím si že jsem ji snad ani nedočetla. Pro fanouška video herní série je tato kniha naprostý poklad a to hlavně díky poslední povídce protože vám v Divokém honu chybí ta kritická informace "proč zrovna Yen?". Kdybych to brala ale jako fanoušek fantasy... no je to průměr až podprůměr co si budem povídat, kniha sama o sobě nemá moc smysl ale v kombinaci s hrami je to prostě poklad.

19.08.2019 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Miluji svět herního zaklínače strávila jsem tam snad už stovky hodin, mám prošmejděný každý kout, sebraný jakýkoliv otazníček, udělaný ten nejprimitivnější úkol jako babce najít starou pánev. Z téhle serie se prostě stala moje srdcovka a byla by ostuda kdybych si nepřečetla knihy které předcházely této legendární herní serii.

Příběh možná nenadchne nepolíbeného, který vlastně ani neví kdo zaklínač je ale naopak fanoušci si v tom najdou své nestvůry, čarodějky, elfové trpaslíci, intrika za intrikou, průser za průserem... (nechce se mi dopisovat komentář, jdu číst další díl!)

08.08.2019 5 z 5

Garfield u koryta Garfield u koryta Jim Davis

Perfektní oddychový komiks

02.08.2019 5 z 5

Smrtelní bohové Smrtelní bohové David Šenk

Chtěla jsem si zase dát tu práci a vypsat jednotlivé povídky .. ale protože jsem tuhle "knihu" četla měsíc a dočetla jsem ji jen přes velkou nechuť shrnuto do pár vět

Opět to co u předchozí knihy tohoto autora ale tentokrát to je ještě horší snad ani jedna povídka se mi nelíbila .. prostě pokud chcete kvalitní české sci-fi, fantasy tak tohoto autora silně nedoporučuji.

30.07.2019 odpad!

Srdce ledu Srdce ledu David Šenk

(SPOILER) Souhvězdí Lva
Celou dobu mně zajímalo co se z toho .. a nakonec z toho vyklubala taková kravi... emzáci co se snaží přeprogramovat lidstvo a týpek kterému zbývají pár měsíců života kvůli nádoru. nakonec je mu ale nádor velmi prospěšný protože funguje jako antivir. Jako vážně ? 1/5

Znamení Osudu
Asi mě uniká ta alfa a omega této povídky ale prostě povídku o pár stranách nezachrání brutální sex a vraždy, chtělo by to trochu rozvést by to vůbec dávalo smysl. 2/5

Kamas: Kořeny budoucnosti
Další divná povídka která dává spíš víc otázek než odpovědí. 2/5

Poslední Con
Tady mě si uniká pointa protože jsem na žádném SF conu nebyla, zajímavé ale si ji nedokážu tak ocenit jako fanoušci toho conu ... 2/5

Hledání jinoplanetníků
Tahle povídka je jedna z mála která mě bavila sice se mi zdá že tam jsou nějaké informace které mezi sebou trochu drhnou ale líbí se mi že povídka navazuje na tu předchozí 3/5

Fáze Fantomových končetin
Tahle povídka se mi celkem líbila ale už zase NEDOMYŠLENÉ!! 3/5

Proroctví Umána
Takovéto nábožensky založené Bláboly k smrti nenavádím kór ještě když je to v knize kde mají být SCI-FI POVÍDKY!!! (myslím si že ani caps-lock a vykřičníky u tohohle nepomohou) 0/5

Psychologie pionýrů
Konečně pořádná povídka! Jen u tohohle by se hodilo i knižní pokračování. 5/5

Co dělá bůh?
Co na tohle jen říct než .... 0/5

Srdce z ledu
Nenadchne, neurazí ... 3/5

Povídky jsem četla jak před tak během dovolené takže vycházím z poznámek které jsem si zapisovala, polovinu z těch povídek už si nejsem schopná vybavit, během dovolené jsem knížku dočetla začala další od tohoto samého autora, upřímně po této zkušenosti jsem měla 100 chutí si přečíst radši nějakého turistického průvodce.

A co mě vlastně vadí? Některé povídky nemá hlavu ani patu, některé se rozjedou skvěle jsou tak naprosto hloupě ukončeny, některé jsou moc krátké, některé vůbec nejsou sci-fi, některé nedomyšlené nebo zbrkle napsané.. A takhle bych mohla pokračovat dál a dál ..

Kvalita povídek je jak na houpačce ale bohužel převažují ty špatné a moje celkové hodnocení je 2/5

08.07.2019 2 z 5

Minutemani / Hedvábný přízrak Minutemani / Hedvábný přízrak Darwyn Cooke

Minutameni
Opravdu brutální příběh skupiny hrdinů bez příkras vraždy, únosy dětí, vzestup a pád. Tohle je komiks který si musí přečíst každý komiksák. Žádné "žili spolu šťastně až do smrti "ale tvrdá realita které se DC nikdy nebálo. Kresba se mi líbí až na ty vyblité barvy ale hej bez nich by to asi nebylo ono.

Hedvábný přízrak
Sice mě dějově nenadchl tak jak Minutameni ale i tak je skvěle napsaný, hlavně kresba je udělaná o něco líp než v Minutamenech.

Sečteno podtrženo, tohle si prostě musíte přečíst !!!

01.07.2019 5 z 5

Hra o nežádoucí Hra o nežádoucí Zdeněk Řehák

Ze začátku mě kniha hodně připomínala něco ve stylu Divergent, taky až moc uhlazený řád než aby se něco kolosálně nepo... no vždyť víte kdo viděl Divergent.

Byla jsem opravdu překvapena jak velmi dobře je kniha napsána a to hlavně po odborné stránce. Autor je vystudovaný doktor a když v knize byla přidána i odborná lékářská mluva dodalo to ten správný pocit autentičnosti. Příběhově ale kniha také nestrádá a od začátku do konce si knihu užijete. Jen a jen doporučuji.

Hlavně by mne zajímalo, co myslel autor poslední větou "na konci té ruky bylo jako obvykle šest prstů" jestli tohle má brát čtenář doslova nebo to má snad mít nějaký skrytý podtext? Škoda že série nepokračuje uvítala bych další díl.

24.06.2019 5 z 5

Super komiks 3 Super komiks 3 Walt Disney

Znovu návrat do dětských let

13.06.2019 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Tento díl zaklínače se mi líbí více jak předchozí, sice v sobě nemá takový nádech překvapení (no i když na konci přece jenom trochu jo .. ) jak ten minulý ale znovu se tam objevuje morální stránka zaklínačských příběhů.

Ke kresbě můžu říct jen to co minule protože je nakreslena v úplně stejném stylu od stejného kreslíře, místy je to prostě odfláklé.

Jinak, jen tak dál více takovýchto zaklínačských komiksů !

06.06.2019 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Ze světa zaklínače jsem hrála všechny hry před dlouho dobou četla skoro všechny knihy (a mám v plánu přečíst si je znovu!) tak teď už jen chybí komiksy!

Příběh mě sice ze začátku nepřipadal zas tak dobrý, postavy se ze začátku chovali .. noo.. hloupě. Nakonec ale nic není takové jak se zdá a až na konci si vlastně uvědomíte jak je příběh dobrý a musíte ho znovu přečíst.

Kresba je místy dobrá a místy špatná. Líbí se mi že příběh je zahalen do tmavého hávu. Některé panely mi ale přijdou až moc dobře nakreslené a detailně vykreslené ale naopak některé mi přijdou odfláknuté a postavy jsou v takových krkolomných polohách..

To ale nemění nic na tom že tato komiksová kniha je naprosto famózní doporučuji.

04.06.2019 5 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Tohle není úplně mé první setkání s Flashem sice jsem nečetla nic z komiksů ale viděla jsem filmy a seriály, kde vždy byl podaný trochu jinak, musím ale říct že tato verze se mi zamlouvá nejvíce.

Ze začátku byl sice komiks trošku zmatečný a bylo těžké se v kresbě vyznat ale nakonec se komiks četl s lehkostí.

Zvraty v komiksu byli skvělé, bylo sice jasné kdo Godspeed bude (teda aspoň mě ano) ale ani to nezkazilo celkový příběh který se mi opravdu dost líbil.

Zajímá mě jak to bude celé pokračovat, určitě doporučuji přečíst.

03.06.2019 5 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Dost dlouho jsem se Deadpoolovským komiksů vyhýbala, a to díky ne moc dobrý recenzím a hlavně názoru "Deadpool není pro každého", což jen souhlasím pro tento humor musíte být tak trochu nad věcí.

První seznámení s Deadpolem byl komiks "Deadpool kills the marvel universe" A bylo to tedy dost brutální pro čtenáře komiksů typu "Hrdinové kteří jsou až moc velký slušnáci až to někdy leze na nervy". Sice to byl dost velký prvopočáteční šok ale to nemění nic na tom že Deadpool kills the marvel univers je skvělý komiks který by jste si měly přečíst!

Nevím jestli je tento prvek užitý ve více komiksech (přečetla jsem jenom dva takže nemohu potvrdit.) Tyto momenty jsou použity i ve filmu a to přesně kdy Deadpool promlouvá k vám jako ke čtenáři. Tento prvek je užit již ve zmíněném komiksu víš, kde je využit naprosto perfektně, prostě tyto panely nebo scénky z filmu jsou naprostá lahoda.

Už mám napsanou pořádnou slohovou a to pořád jsem se nedostala k ději! Živí mrtví prezidenti, dle mého názoru skvělý komiks, pokud jste začínajícím čtenářem Deadpoola nenechte se vytrhnout z rovnováhy, možná vám užvaněný antihrdina hned napoprvé nesedne (mě tedy také na poprvé nesednul) ale nakonec si jeho zvrácený humor zamilujete. Kresba je skvostná a děj taktéž.

Drahý Deadpool korespondence je sice zábavná, tedy místy je zábavná, někdy je ten humor až moc přes čáru ale je tak malá že... však víte co tím chci říct, písmo v korespondenci je opravdu malé a četla jsem ji přilepená až nosem na papíře je mi jasné že se to tam nějak muselo narvat ale doporučuji někde sehnat lupu.

Pár šťavnatých ukázek:

Theodore Roosevelt: Také si přišel lovit??
Deadpool: No jo. Kuáliky a mutvý puezidenty!!!

Deadpool: "Milý znamylekar.cz Dr. Strange má nulovou úroveň přistupu k pacientům. Dávám mu jednu hvězdičku, vícekrát k němu nepáchnu. Nedoporučuji.

PS: Deadpool jako Marilyn Monroe jako past na JFK? Nemělo chybu.

27.05.2019 5 z 5

Poslední z Aporveru Poslední z Aporveru David Šenk

Po minulém zklamání jménem "Srdce Aporveru" jsem byla na vážkách jestli mám knihu vůbec začít číst ale nakonec přece jenom byla, ne o moc, ale lepší než ta předchozí.

I když kniha "Srdce Apoveru" skočila dost otevřeně a myslela jsem si že tento díl bude pokračování nakonec je to úplně jiný příběh ze světa Apoveru. Toto vyprávění je ale méně zmatečné než to minulé ale zase se opakuje to co z minulé knihy, nevyužitý potenciál světa Aporveru a příběh který kdyby byl na více stránkách víc rozepsaný tak by se četl líp.

Konec knihy byl hodně zmatlaný dohromady nakonec se vše odehrálo asi na posledních 4 stránkách. Zase děj nebyl dokončený podařilo se to nepodařilo konec jsi opět domyslete.

Možná v knize byla "reference" na první díl ale bud tam ty jména byli špatně napsané schválně nebo autor má pamět jak zlatá rybička a nedokáže si zapamatovat předchozí jména dvou hlavních postav, nebo prostě takhle kniha má společného s tou předchozí jen svět ve kterém se odehrává.

Sečteno podtrženo, kniha se mě líbila více než "Srdce Aporveru" ale opět promrhaný potenciál tak krasně vymyšleného světa.

24.05.2019 3 z 5

Srdce Aporveru Srdce Aporveru David Šenk

Kouzelný svět, který by si zasluhoval více pozornosti...

Srdce Aporveru je opravdu nádherná knížka která má tak rychlé tempo až je to k pláči. Místo toho aby vám byl svět nějak blíže přiblížen na pouhých 120 stránkách je napsán děj který by vystačil klidně na dvě plnohodnotné 300 stránkové knihy. Je to opravdu hodně nevyužitý potenciál pokud autor vymyslel tak nádherný svět příběh tedy odflákl.

Některé části v knize nedávají ani smysl, jak mohl být Svott ve městě dříve než Rolan když vyrazil dřív a navíc Svott strávil ve městě taky hodně času. Jak mohla Prin vědět že ve snu vidí Rolana když ho ani neznala?! A takhle bych mohla pokračovat dál a dál a otázek by nebylo snad ani konce.

Za vším hledej sen. Pokaždé když se v knize objeví bezvýchodná situace prostě vše se vyřeší snem a to opravdu každá. Autor využívá v knize "Nechť se děje vůle boží" ve zkratce když nevím kudy kam může za to osud bohové atd atd ...

Sečteno podrženo, kniha byla zklamání což mě opravdu mrzí ale byla zklamání pro mě pouze po stránkách příběhu. Svět ve kterém se děj odehrává je naopak úžasný a každý si v něm najde něco. Mrzí mě hlavně nevyužitý potenciál tohoto světa.

21.05.2019 2 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Petr Kopl

opravdu velmi dobrý kresba, Kopl má svůj osobitý styl který se mi dost líbí. Spojení s některými jinými díli je tak asi vice než 2x tolik než bylo vyjmenováno. Navíc některé jména (nevím jestli všechny) najdete na googlu a něco znamenají, autor si s komiksem dal opravdu hodně práce.

A příběh? Tam už je to horší typické drakulovské klišé které neurazí ale ani moc nenadchne.

12.05.2019 4 z 5

Spider-Man Spider-Man Michael Teitelbaum

Není nad to jsi znovu ( už asi po milionté) zopakovat origin spidermana, pokud jste viděli film už víte jak vše skončí ale přece jenom tahle přepsaná verze má v sobě své kouzlo ..

10.05.2019 4 z 5

Dlouhý John Silver 1 a 2 Dlouhý John Silver 1 a 2 Xavier Dorison

I když tématiku pirátů a lovení pokladů moc nemusím druhá část se mi tedy líbila více než první, někomu děj může sednout ale mě to nebavilo. Kresba je pěkná ale místy až moc přeplácaná.

05.05.2019 3 z 5

Návrat do údolí stínů Návrat do údolí stínů Petr Kopl

Opravdu zajímavé počtení.
Ze začátku komiks nedává vůbec žádný smysl, autor vás hodí rovnou do akce bez předchozího vysvětlení (hledala jsem jestli jsem náhodou nepřeskočila nějaký ten díl .. ale ne). Do posledních stránek vlastně vůbec nevíte která bije, nakonec se vše vysvětlí na koncových asi 12 stránkách a víte co ? Je to naprosto geniální. Petr Kopl má opravdu výjimečný styl vyprávění komiksů. Doporučuji přečíst.

26.04.2019 5 z 5