Nelíísek Nelíísek komentáře u knih

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Nemohu si pomoct ale stále horší a horší, už ty knihy snad čtu jen ze setrvačnosti, možná je tu naděje

27.08.2020 odpad!

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

no pro zatím musím bohužel konstatovat že je to nejhorší díl, bylo mi jasné že se Elena nějak vrátí ale v takto absurdní podobě .. jako vážně ?! a zase nějaká nadpřirozená bytost která nemá nic lepšího na práci než šikanovat partu děcek..

25.07.2020 1 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Konec minulé knihy mě trochu rozhodil, bylo my jasné že se nějakým způsobem vrátí, ale ten konec mi přišel dosti absurdní, a ufňukanost Stefana mě někdy dosti vytáčela, zvlášť všechny jeho kamikadze momenty.

19.07.2020 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Hnedka ve třetím díle tolik zvratů a kliček ? tohle je kniha dle mého gusta, pořád se něco děje a musím číst dál a dál, kniha má konečně už svižné tempo jen tak dál a ten konec? No mám z něho takové smíšené pocity.. ale i tak super !!

14.07.2020 5 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Příběhově možná o trochu lepší než první díl, opravdu si budu muset oddělit seriál a knihu protože když čtu vidím stále tu seriálovou verzi.

14.07.2020 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Ani vlastně nevím proč jsem se do této série pustila, léta pobláznění Stmívání mě díky bohu už dávno opustila.

Nedávno jsem ale na HBO GO narazila na seriál Legacies který mě celkem zaujmul a měla jsem při pocit dežaví, nakonec jsem se dopátrala že je to né přímé pokračování upířích deníku kde jsem skončila u nějaké cca 4-5 serie v té době byla o tyhle knihy taková tahanice v knihovně že jsem se nakonec spokojila jen se seriálem a o nic moc sem nepřišla.

Kniha vs seriál je jako voda a oheň, pokud jdete do knih jen skrz seriál, budete zklamáni tak jako já, po přečtení knihy jsem si zopakovala 1 serii a snad nikdy mě nepřekvapilo jak se originál může lišit od adaptace.

V knize je Elena namyšlená blondýna která má nos nahoře všude kudy chodí, dala by se přirovnat k seriálové Caroline, i když knižní Caroline se chová ještě hůř, a ano jde to. Naopak v seriálu je to sympatická bruneta která se prostě nechová jak... no.

To nemluvím o ději Elena má v knize dosti malou sestřičku naopak v seriálu zase feťáckého bratra, Elenina tetička má v knize snoubence naopak v seriálu má na chlapy dalo by se říct dost velkou smůlu. Takto bych mohla pokračovat do nekonečna.

A teď jak kdyby seriál neexistoval. Kniha je typické upíří kliše (nečekaně), postavy mi nejsou sympatické skoro ani jedna a děj se vleče, emocionální výjevy Eleny jsou zbytečně moc natáhle, i když mě první díl nepřesvědčil dám tomu ještě šanci. přece jenom co může říct 1. kniha z 17 dílné serie.

Mohu jen konstatovat že za svoji dlouhou karieru knihomola jsem našla knihu která je horší než samotné vizuální zpracování.

12.07.2020 2 z 5

Tři kruté příběhy Tři kruté příběhy Jakub D. Kočí

Rudovous: Vábení dračího srdce
Zbytečně natahovaná, po nějaké době omrzí i když konec má svojí dobrou pointu

"Vyrovnání"
Nejsem fanda startreku ale tuto povídku jsem si užila

"[PrintScreen] Osvícené myši"
tohle bylo prostě divný no a... asi mám malou představivost ale povídka mi chvilkama nedávala smysl

Sečteno podrženo, Rudovous: Vábení dračího srdce průměr-podprůměr , "Vyrovnání" výberné, "[PrintScreen] Osvícené myši" podprůměr

07.07.2020 3 z 5

Zlaté zrcadlo Zlaté zrcadlo Ondřej S. Nečas (p)

V celku dobrý detektivní příběh, nevěděla jsem že tohle je koncový díl, ale nadchl mě na tolik že si přečtu i ty předchozí.

13.06.2020 4 z 5

Velký Sherlock Holmes: Sbírka hádanek inspirovaná největším detektivem všech dob Velký Sherlock Holmes: Sbírka hádanek inspirovaná největším detektivem všech dob Gareth Moore

Nemohu si pomoci některé hádanky byly až primitivně jednoduché a nebo prostě dle mého existovala lepší odpověď a některé hádanky nedávali vůbec smysl, prostě zklamání

06.06.2020 1 z 5

Probuď se, armádo! Probuď se, armádo! Josef Pecinovský

Nápad je to opravdu dobrý ale knihu jsem louskala opravdu dlouho, zbytečně natahované pasáže, sáhodlouhé vysvětlování, popisováná asi 10x jedna a ta samá věc pořád dokola, no prostě mohlo by to být dobré, ta myšlenka je dobrá a zajímavá, ale nebylo to ve výsledku ani dobré.

28.05.2020

Vlčice a děti noci. Část druhá Vlčice a děti noci. Část druhá Zdeněk Žemlička

Dobré pokračování, měla jsem přečteno opravdu za chvilku, hltala jsem stránku po stránce. Rozhodně lepší a dějově přínosnější než 1. část.

27.04.2020 5 z 5

Vlčice a děti noci. Část první Vlčice a děti noci. Část první Zdeněk Žemlička

Místo strigy pro změnu na scénu přichází vapeři neboli kikimory (z nějakého důvody autor slovo upíři vůbec nepoužil, i když se mu po těch příbězích z červené knihovny moc nedivím, chtěl aby si čtenář představil tohoto tvora opravdu jako dravce, né jako žádného nafoukaného emaře), nic méně zní to jako klišé ale je to do knihy zakomponováno celkem dobře.

Vše je dobře vysvětlené proč a jak se to děje .. ale i tak se mě začíná zdát ta překombinovanost děje spíše škodící příběhu než prosperující.

Navíc přehršel lechtivých scének taky nějak zvlášť nepřidává, i když v předchozích dílech taky byly tady mě někdy připadají nesmyslné a na sílu narvané.

konečně se ale v knize znovu na chvilku objevily trpaslíci

"Cože?!" vykřikl skřítek, který do té chvíle stranil Alaně "Ta světlá je Kroana? kluci beru tu sázku zpátky! Kroano! Držím ti palce! Dej jí po hubě! Jo, jo to je vono! Jebni ji po kebuli"
(Mám takový pocit že tohle byl Pelíšek, celkem mě v příběhu chybí)

23.04.2020 4 z 5

Vlčice a Mandragora. Část druhá Vlčice a Mandragora. Část druhá Zdeněk Žemlička

Lepší než 1 část ale stále slabší než 1 díl vlčice.

19.04.2020 3 z 5

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

Znatelně horší než první díl vlčice, celkem mě tam vadila až ta velká propletenost, více dějových linii na méně stranách takže v tom čtenář začne mít po chvíli guláš. Opakuje se zde u Alany stejná dějový liniie jako u Kroany dalo by se říci že v některých ohledech je to skoro jako přes kopírák.

Některé dějové liniie mě bavili a celkem svižné vyprávění vás od knihy neodradí mám ale takové rozpolcené názory na jednu stranu dobré ale někde to prostě až moc skřípe a je to jak pěst na oko.

Oproti prvnímu dílu jde Vlčice a mandragora (část první) kvalitativně bohužel dolů.

04.04.2020 2 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Ze začátku se kniha zdá jako podprůměrná a předvídatelná fantasy, opak je však pravdou.

Kniha na prvních pár stránkách nenadchne a ten správný spád začne mít až Kroana dospěje v tu dobu se ale místo natahovanějších kapitol začne čas v kapitolách stále zrychlovat a zrychlovat až někde přeskočí o pořádných pár měsíců a to zrovna v těch kde by mě opravdu zajímalo jako čtenáře co se dělo na pozadí.

To co se ale knize nemůže nechat vytknout jsou postavy skoro všechny jsou zapamatovatelné Pelíšek, Kriston, Kroana, Marabud čí Huggar každá postava má opravdu dobře promyšlený charakter který vás vtáhne do děje.

Nářečí které má Pelíšek je skvělé okořenění příběhů typu trpaslíků ze zaklínače dokáže příběh takovým nenápadným způsobem hodně dobře oživit.

"Já že sem ňákej skřet, derško nevymáchaná?! Já sem skalní skřítek hovado. Takovou drzost podruhý nevypouštěj z tý svý poďaný huby, nebo tě tak majznu toudle palicej, že se ti lebka až do prdele. Cák si vo sobě mysíš, že dyž seš bojouník a já malej, že si můžeš všecko dovolit? Já už zatočil s jinejma, než seš ty, smerdutej tchoři. Vidíš tu kreu na tý palici? To sem pár derzounům rozmlátil hlavy, až z nich byly mertvoly. Estli chceš taky skončit jako meršina, stačí říct, ty naferněnej nádiovo!"

"Zderhejt, merchy!" řval skřítek. "Nebo z vás uďam sračku"!

Taky opravdu doporučím přečíst u tohoto autora Doslov, vše má své historické kořeny, donutilo mě to vzít mapu a zkoumat kde se něj vlastně odehrával..

Opravdu dobrá kniha, mohu jen a jen doporučit

30.03.2020 5 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Batmana si spíš představíte jako drsňáka který vlítne do akce a rozmašíruje každého kdo se mu postaví do cesty, ze začátku jsme byla trochu zklamaná protože Batman alias Bruce Wayne je tu ve věku kdy ani neví že chce být batman a spíš tu jsou jen takové náznaky začátků.. ¨

Rozhodně neříkám že je to špatně, příběh se mi celkem líbil a byla jsem schopná celou knihu přečíst za dva dny ale jsem trochu skeptická tou slaďárnou v knize, přece jenom batman je batman a ne žádná červená knihovna ale celkem pěkně to sedí do doby 18-náctiletého Bruce, to že příběh je chvílemi přitažený za vlasy se dá od takové knihy očekávat , přece jenom žánr young adult tomuto odpovídá.

sečteno podtrženo na sláďárny nejsem a děj měl nějaká hluchá místa takže myslím si že hodnocení 4/5 není nejhorší a tak odpovídá tomu co tato kniha čtenáři nabídne

18.03.2020

Jak malovat akrylovými barvami Jak malovat akrylovými barvami David Sanmiguel Cuevas

Jsou zde dobře vysvětlená základní media které se používají k práci s akrylem ale jakmile přijde na lámaní chleba a malíři začnou "malovat" no, takhle část už mě dost těžce nebavila a ty kecy jak je vše dopředu perfektně promyšlené a že autor se na tuto práci připravil speciální svoje barvy a svoji techniku.. no to pardon ale více jak polovina z těch děl vypadá jako kdyby je malovalo dítě a né malíř/umělec. Takovýmto uměním, které nemá hlavu ani patu, pohrdám.

16.03.2020 1 z 5

Skullboy a šílená armáda Skullboy a šílená armáda Jacob Chabot

Jednohubka která ani neurazí ale ani nenadchne, jako odpočinkové čtení se to dá ale po druhé bych si nepřečetla ani pokračování.

12.03.2020 3 z 5

První kroky v malbě První kroky v malbě José M. Parramón

Rozhodně stojí za přečtení a absenci začátečnických chyb

09.03.2020 4 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Černá Orchidej není pro každého, což je pravda i když jsem ji přečetla jedním dechem tak asi nedokážu docenit její hloubku. Poslední dobou na co od Neil Gaimana šáhnu.. no prostě nevím co si o tom mám myslet, Neil má prostě svůj osobitý styl který ne každému sedne.

04.03.2020 3 z 5