Nela.Rob Nela.Rob komentáře u knih

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha, která se řadí do mých TOP10. Přečteno nejméně desetkrát a stále mě baví.

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2022.

První a bohužel asi i poslední (možná za pár let změním názor) kniha tohoto autora. Bohužel i první kniha v edici Světová knihovna Odeon, která mi absolutně nesedla.

První část jsem ještě jakš takš zvládala, doufala jsem, že se to ještě zlepší a konečně se začtu. Druhá část nebyla o moc lepší a bohužel jsem se ke čtení musela velice nutit. A třetí část jsem už pouze proletěla. Kdybych nebyla jedna z těch, co nemůže odložit rozečtenou knihu, vzdala bych to hned po první části.

27.02.2022 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Velmi jednoduché čtení. Bohužel i téma už dost ohrané.

13.02.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak jako všechny knihy od Colleen Hoover, ani tato kniha nezklamala. Jednohubka na dva večery. Jednoduché čtení, když si potřebuji “odskočit” od složitější knihy. Od autorky jsem přečetla skoro všechny knihy a vždy se k ní ráda vrátím.

31.01.2022 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Klasický teen příběh. Neurazí.

22.04.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Knihy od Liane Moriarty vždy přečtu jendím dechem a beru jako jako odpočinkovou četbu. S touto knihou to byl ale přešlap. Zakoupila jsem si ji v listopadu a trvalo mi několik měsíců ji dočíst. Takhle jsem se do čtení hodně dlouho nenutila a ve finále jsem ji dočetla pouze proto, že zapadala do letošní výzvy. Doufám, že to byl pouze autorčin přešlap a další knihy budou stejně dobré jako předchozí.

22.04.2020 2 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Po druhém dílu, který už byl trochu nudnější, se autorce opět povedlo zaujmout mě. Sice se jedná o jednu a tu stejnou lovestory, jako v předchozích dílech (hokejsta a naivní děvče, které ho změní), ale tito hrdinové mi byli daleko sympatičtější.

10.04.2018 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Tak jako první díl, i tento se četl úplně sám. Další lovestory, jen s trochu jinou zápletkou. Opět mi knížka dala přesně to, co jsem od ní čekala. Jen už to bylo tročišku ohrané, po prvním dílu.

10.04.2018 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

05.04.2018 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

05.04.2018 2 z 5

Hra o Elišku Hra o Elišku Věra Řeháčková

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

05.04.2018 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Povinná četba k maturitě z dějin literatury. Prostě ta stará dobrá klasika, co neurazí a každému by měla projít rukama. Prolouskat se celým dílem dá zabrat a žádný dojem to na mě bohužel neudělalo. Nemyslím, že bych po knížce sáhla znova, jsem velice ráda, že mám tuto klasiku za sebou.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tak jako předchozí díly, i tento musím hodnotit velice kladně. Joona Linna si mě získal a všechny díly této série jsem četla jedním dechem.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělá detektivka, Joona Linna se mi stal velice sympatickým a taktéž i další knihy této série.

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

První půlku knihy, možná i více, jsem se dost nutila ke čtení, ale konec jsem zhltla během pár hodin. Jako první dílo autora jsem přečetla Světla, a tyto dvě knížky se rozhodně srovnávat nedají. Je to zajímavý příběh, a kdyby na něm autor pracoval také 10 let, určitě by z toho vymáčkl ještě více.

05.04.2018 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Naprosto jednoduché čtení - příjemná oddychovka. Jako náctiletá, bych knížku pravděpodobně hodnotila lépe.

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Jednoduché milé čtení.