Nekia Nekia komentáře u knih

Past v čase Past v čase Henry Kuttner

Povídková všehochuť, ale přiznám se, že titulní povídka mě několikrát odradila. Past v čase (povídka) je neuvěřitelně rozvleklá a naivní, nevyvážená. Jako pohled do začátků autora zajímavé, ale pro čtenáře "nefajnšmejkra" spíše utrpení.
Edit: Dobře, aby to nebyl komentář, co nikomu nic nedá, rozvedu více a kulturněji:
Průřez dílem klasika sci-fi, od mizerných začátků ke kvalitním až filosoficky laděným kusům. Možnost sledovat autorův vývoj je super, nicméně první povídka, téměř novela, je, z mého pohledu, opravdu špatná, brak, vlhký heroický sen náctiletého a nic na tom nemění skutečnost, že se autor vyprofiloval v klasika. Pro čtenáře, které první povídka v knize nebaví a nutí knihu odkládat, doporučji v klidu přeskočit. Dalši povídky jsou o několik úrovní jinde.

01.04.2020 3 z 5

Co se děje ve škole Co se děje ve škole Štěpánka Sekaninová

Tahle kniha nás doma hodně zklamala. Všechny obrázky jsou podobné, chaotické, těžko od sebe odlišitelné. Všude dělají děti podobné věci a působí to, že si hrají. Je toho v ní hrozně málo. Namlsaly nás knihy typu Rok v lese, Jaro- Zima,Jak to chodí na Stavbě....Tahle knížka se jim bohužel zdaleka neblíží a poputuje dál, snad osloví někoho jiného.

29.10.2020 1 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Byla to až příliš červená knihovna, jednou stačilo.

28.01.2020 2 z 5