NavoSever NavoSever komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Naštěstí v knize není opravdu vůbec nic, co by mohlo jen připomínat Potera. Zavádějící popisek byl důvod, proč kniha ležela půl roku netknutá v knihovně. Začátek jsem trochu přelouskal, pak už měl příběh spád,vtip a kniha se mi četla moc dobře. Zajímavé rozuzlení a určitě si přečtu další díl :)

23.12.2016 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Začátek mi připomenul první povídky o Geraltovi. Chvilku trvalo, než se děj rozběhl, ale druhá polovina knihy byla naprosto strhující a poslední stránky jsem otáčel smutný, že už je zase konec. Inu něco končí něco začíná.

18.12.2016 5 z 5

Pevnost bílých mravenců / Ďáblův prsten / Železo přichází z hvězd Pevnost bílých mravenců / Ďáblův prsten / Železo přichází z hvězd Ludvík Souček

Mám rád knihy, které když dočtu a zavřu, musím je ještě chvíli držet v ruce a přemýšlet o tom, co jsem četl. Povídky, které mají nápad, každá jiná a přesto všechny výborné. Kniha napsaná tak, že jednou jsem se ocitl přímo uprostřed džungle, podruhé se zase choulil na dně balonového koše no a železo? Co se jen všechno u nás může stát :) Souček byl náš vynikající sci-fi spisovatel

08.12.2016 5 z 5

Město zaslíbených Město zaslíbených Arkadij Strugackij

Domnělé peklo, ve kterém jsou mezilidské vztahy lepší než v současném světě. To je podle mého jedno z poselství této knihy.

05.12.2016 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Drsná kniha plná krve, sexu a násilí... Má to spád, vtip a pěkný příběh!

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Perfektní kniha, která nutí člověka k zamyšlení a ne jen se nechat unášet dějem, který se postupem času roztočí do obrátek. Zamyšlení však může někomu činit potíže, takže to asi není kniha pro každého :)

Tréninková bible pro triatlonisty Tréninková bible pro triatlonisty Joe Friel

Opravdu perfektní, ucelený návod pro přípravu sportovce všech výkonnostních úrovní, ať už se věnují sprintu nebo Ironmanu.

20.11.2016 5 z 5

Léčba chladem - voda, vzduch, kryoterapie Léčba chladem - voda, vzduch, kryoterapie L. Svitkovskaja

Popisuje, jako jedna z mála, alespoň střípky ze života a životního stylu legendárního otužilce Profirije Ivanova. Dále poskytuje návod,jak s otužováním začít a to i u dětí, jak užívat různé druhy léčby chladem (zábaly,koupele, kryoterapie). Ale celkově mi kniha přišla spíše jako snůška "babských" rad a určitě nic, co byste nenašli i na internetu.

20.11.2016 2 z 5

Nevíte, co jíte Nevíte, co jíte Petr Fořt

Trochu mě mrzí, že kniha není více laděná i pro sportovní veřejnost, ale spíše se věnuje nemocné části populace. Nicméně obsah velmi inspirativní

20.11.2016 4 z 5

Pašeráci opia Pašeráci opia Aleksander Pavlovič Sytin

Pěkná kniha o drsných lidech z drsného vysokohorského prostředí

20.11.2016 4 z 5