Natyna3 Natyna3 komentáře u knih

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, 1. díl Jaroslav Hašek

Jsem moc ráda, že jsme společně s přítelem přečetli první díl této české klasiky. Sama bych se k její četbě nejspíš nedostala, proto jsem vděčná, že jsem si díky němu rozšířila obzory. Četba mě bavila a mnohokrát jsem se u ní zasmála.

07.09.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

V průběhu děje mě četba bavila, ale ten konec byl takový rychlý a celkově vlastně hodně nevýrazný. To mě zklamalo.

03.08.2019 4 z 5

Vybledlá krajina s kopci Vybledlá krajina s kopci Kazuo Ishiguro

Kniha se čte velmi dobře probudila ve mně asi nejsilnější dojmy v porovnání s ostatními díly autora. Bylo to opravdu zvláštní čtení, a to nejen díky nedořečenostem, které si čtenář domýšlí sám. Autorovo vyprávění ve mně vyvolávalo dokonce až strach, tak skvěle byl příběh vykreslen.

19.06.2019 4 z 5

Kniha na mě působila velmi dobře. Hlavní hrdinka nebyla žádná naivní holčička, což mi většinou v romantických knihách nejvíc vadí. Příběh mě opravdu bavil a myslím, že to nebyl jen "plochý" příběh s happy endem.
Je to takový popis cesty silné ženy ke znovuobjevení krásy života.

13.06.2019 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Ano, tento díl se vrátil ke kvalitám Hranicarova učně. Předchozí díl byl trošku slabší, ale tento byl zase to pravé. Přinesl mi pobavení i napětí. To, že už se zde nesetkavame s Haltem mě sice mrzí ale co se dá dělat. Doufám, že toto nebyl poslední díl, trošku mě totiž děsí podezřele uzavřený konec..

06.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další výborná kniha této autorky. Myslím, že mě zaujmula ještě o něco více, než Hana. Příběh je skvěle napsán a přibližuje fungování našeho státu ke konci minulého století, a zejména život lidí v tomto období. Je zde skvěle popsána psychika hrdinů, jejich osobnost, vývoj. Až do konce jsem byla zvědavá, zda se hlavní hrdince podaří odkrýt rodinnou minulost a jsem ráda, za to, jak příběh dopadl.

02.06.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Opravdový knižní skvost. Příběh Pina Lelly, skrytého válečného hrdiny. Klaním se před autorem a jeho schopností přenést tento úžasný příběh do knižní podoby. Při četbě jsem cítila radost, napětí i lítost. Protože život přináší od každého trochu a život Pina Lelly obzvláště. Člověk musí mít odvahu tím vším projít, přesto, že to tak v očích ostatních někdy nevypadá.

26.05.2019 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Tato kniha v mém případě představovala druhou šanci pro Terryho Pratchetta. Před lety jsem se pustila do Zeměplošných knih četbou Barvy kouzel, jakožto prvního dílu, a po několika stranách jsem to vzdala a Pratchettovy knihy mě už nelákaly. Nyní jsem ale na doporučení sáhla po této knize a to už byl úplně jiný šálek kávy! Kniha mě bavila příběhem a skvělý humor to ještě okořenil! Čarodějky ve mně probudily touhu po dalších Zeměplošných knihách.

01.04.2019 5 z 5

Freddie Mercury - The King of Queen Freddie Mercury - The King of Queen Laura Jackson

První životopisná kniha, kterou jsem četla. Velmi mě bavila a byla čtivá. Hezký vykreslovala Freddieho charakter. Škoda, že se tolik nevěnoval ostatním členům kapely. Celkově ve mně zůstal velmi dobrý dojem a chtěla bych si přečíst i další příběhy zajímavých osobností. Freddie byl velmi zajímavý, komplikovaný člověk s velkým srdcem.

22.03.2019 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Kniha podává zajímavý příběh člověka, který celý svůj život zasvětí službě jinému člověku. Zdálo se mi docela smutné, že hlavní hrdina vlastně neměl vlastní život, ikdyž vím, že on byl hrdý na svou pozici a za nic by ji neměnil. Byly to ale opravdu jeho upřímné pocity nebo přesvědčení, které si zoufale udržoval, aby nevybočil ze své profesionality? Kniha se mi zpočátku nezdála tolik čtivá, s postupem času jsem ale byla velmi zvědavá, jak se bude děj vyvíjet. Celkový dojem je pozitivní.

07.03.2019 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Opravdu odpočinkové čtení. Možná až moc. Mám pocit, že mi četba nic nedala. Začátek mě docela bavil, ale pak jsem začala chápat, že tahle kniha vážně nenese nic zajímavého, co by předala. Navíc mi dost vadila vulgarita hlavní hrdinky,zejména když se jedná o mladou dívku. Vůbec jsem nepochopila její zbrklý čin po malé hádce s otcem... Ani její pesimisticky postoj vůči životu v závěru knihy celkovému dojmu moc nepřidal.

26.02.2019 3 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Podle mého názoru opravdu obdivuhodná kniha, která rozhodně má co lidem předat. Přesto, že již 5 let studuji Sociální práci a v oboru se pohybuji, kniha mi ukázala i takové situace, které jsou pro neslyšící vážně těžké, ale mě dosud ani nenapadlo se nad nimi takto zamyslet. Kniha je navíc čtivá a moc se mi líbí obálka.

21.02.2019 5 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Pohodová četba, ale pobavit mě příliš nedokázala. Do postav jsem se nijak nevžila, příběh ubihal rychle, ale také příliš nenadchl. Pro mě zkrátka takový průměr.

17.02.2019 3 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

I tento díl se mi líbil a příběh mě stále baví, ač je škoda, že zde již nemá takovou roli Halt.
Překlad mi, až na výjimku "Will Treaty", nedělal problém.
A co se týče Blaze, jako klisny, nevím, v čem někteří vidí problém. Hraničáři koně mění, takže podle mě není žádný problém, aby Gilan dostal místo koně klisnu.

13.02.2019 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Přečteno podruhé a byl to stále stejně skvělý zážitek! Jen škoda, že zde již nedostává tolik prostoru můj milovaný Halt, ale nevadí, protože Will začíná mít dost podobný smysl pro humor!
A teď, když jsem si osvezila dej příběhu se mohu vrhnout na nejnovější díl!

07.02.2019

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Tato kniha byla první, kterou jsem od autora četla. Bylo to skvělé čtení, které mě pohltilo od začátku až do konce. Ten námět a myšlenka mě vážně zaujmuly. Přesto, že má autor cíleně trochu strohý styl psaní, podle mého byla atmosféra vykreslená brilantně, stejně jako charaktery postav. Zkrátka a dobře, dle mého názoru, právem oceňovaný autor.

04.02.2019 5 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Příběhy byly poutavé, některé opravdu strašidelné, jiné naopak nadějné, které poukazovaly na pozitivní stránku paranormalnich jevů. Jen škoda, že byly tak krátké a proto hůře zapamatovatelné.

29.01.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Myslím, že je velmi těžké rozvinout tak silný příběh v tak krátké knize. O to obdivuhodnější je, že autorka dokázala rozvinout takové příběhy hned tři. Kniha předčila má očekávání a svým závěrem mě ohromila. Tohle zkrátka stojí za přečtení!

23.01.2019 5 z 5

Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Marcia Grad

Kniha mě nad očekávání bavila. Obsahuje plno zajímavých myšlenek, a přesto, že některé jsou každému známé, někdy možná až mírné klišé, myslím, že kniha každému něco dá, podle toho, co zrovna prožívá. Myslím, že kniha je vhodnější pro dospívající dívky, pomůže jim vážit si sebe samých.

21.01.2019 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Má třetí zkušenost s Murakamim a musím říct, že jeho styl mě opravdu baví. Tato kniha je pro mě zatím nejlepší z jeho děl. Opět obsahuje spousty zajímavých myšlenek. Nad příběhem jsem se musela zamýšlet. Mnoho záležitostí nechává autor neuzavrenych, což se mi osobně líbí, ale věřím, že všem to vyhovovat nemusí. Ze dvou vyprávěných (a vzájemně se dotykajicich) příběhů mě více oslovil ten o panu Nakatovi. Ten pro mě byl také nejzajímavější postavou knihy.

17.01.2019 5 z 5