Natymelon Natymelon komentáře u knih

Havířská balada Havířská balada Marie Majerová

Ze začátku jsem si myslela, že mě nějaká havířina nebude bavit. Byla to moje první kniha, kterou jsem prolouskala za 3 dny asi po 6-ti letech od maturity, kdy jsem naposledy četla. Knihu jsem si nechávala v práci a vždy jsem se těšila do práce, že si ji budu číst. Plakala jsem asi čtyřikrát a neustále mi nabíhají slzy, Nevím, jestli tato kniha je psána podle skutečných možných událostí nebo je to smyšlené, ale život, který Hudce čekal po krásných chvílích s jeho milou Milkou, nebyl moc krásný. Ale oba dva se spolu i s jejich dětmi vyrovnávali se vzniklými situacemi a obtížemi bravurně. V knize člověk vidí kamarádskou soudržnost, podporu ženy svému manželovi, pracujícího muže do morku kostí, aby zabezpečil rodinu, neúnosný válečný stav, bídu, klesnutí na dno po celém odpracovaném životě. I teď při psaní tohoto komentáře pláču, když si vzpomenu, co tam bylo psáno. Takže , jestli Vás zajímá válečná tematika zúžená na jdnoho havíře proplouvajícím životem, tak vám vřele doporučuji, ale svoji knihu Vám nepůjčím, tu si zarámuju někde do zlata, protože mi dala takové emoce, jako žádná jiná.

01.02.2019