NathalieVerdun NathalieVerdun komentáře u knih

Talianske cestoviny Talianske cestoviny Momi Alvarez

Perfektné recepty, krásny design dokonalý obrázkový návod k tomu najzákladnejšiemu - k samotným cestovinám.

08.10.2018 5 z 5

Husitská nevesta Husitská nevesta Ľudmila Dvořáková

Krásnemu a odvážnemu husitskému kapitánovi Hynkovi Brajnyšovi jednoducho nešlo nedržať palce. Kniha čitateľa úplne strháva do deja a núti ho tajiť dych nad osudom realisticky vykreslených postáv.
Bonusom je krásna obálka (vydanie z r. 1985).

25.09.2018 5 z 5

Angelika a král Angelika a král Anne Golon (p)

Angelika je zaujímavá čo sa týka spoznávania doby, ale ako hrdinka ma mimoriadne rozčuľovala. Ja mám najradšej krásneho markíza Philippa du Plessis de Bellière - aj keď asi skôr až v pasážach, kedy mu už neostáva veľa do konca - vtedy je ľudskejší a je tam aj pár naozaj dojemných chvíľ. Spomedzi Angelikiných detí mi prišlo veľmi ľúto úbohého Charlesa-Henriho du Plessis de Bellière, Philippovho a Angelikinho maličkého, zavraždeného syna.

Džentlmen v Moskve Džentlmen v Moskve Amor Towles

Nádherná kniha, šarmantný, inteligentný a sympatický gróf Alexander Iľjič Rostov, ktorému pripravia naozaj nezávideniahodný osud - nezaslúžil si takto premárniť mladosť! Až do poslednej strany som dúfala, že sa stamaď nejako vyslobodí... Perfektne a realisticky vykreslené postavy i prostredie, graciózny duch minulej éry - autor nás prinútil vžiť sa do kože aristokracie.

Pan Cavendish, jestli se nemýlím Pan Cavendish, jestli se nemýlím Julia Quinn

Perfektné! Po prečítaní niektorých komentoch o predvídateľnosti tohto dielu vďaka prvému som sa rozhodla s čítaním trochu počkať, aby mi zatiaľ vyšumel dej z hlavy a dobre som urobila, lebo som si tak aspoň mohla vychutnať túto vtipnú, čtivú knihu s postavami, pri ktorých mi jednoducho muselo plesať srdiečko... Takéhoto čestného krásneho Thomasa by chcela mať doma asi každá žena. ☺

Loď duchů Loď duchů Thomas Brezina

Skvelá kniha, ale asi jedna z najdesivejších od tohto autora. Chvíľu som sa aj bála čítať ďalej a zároveň to aj priťahovalo perfektným dejom, zápletkou i gradáciou.

31.08.2018 5 z 5

Loď lásky Loď lásky Patricia Hagan

Celkom dobrá kniha, Kirkovi nešlo nefandiť, Steva som mala občas chuť hodiť cez palubu, niektoré veci sú samozrejme mimo reality a dej sa celkovo rozbieha skôr v druhej polovici len ten koniec je nejaký useknutý.

31.08.2018 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

2. diel sa mi páčil viac, ale to pravdepodobne preto, že 1. svetová vojna je nekonečným námetom. Počínanie si komorníka Humberta je tak trochu tragikomédia, nešlo sa nesmiať a zároveň sa oňho neobávať. Osud Klausa von Hagemann som nečakala. Elisabeth von Hagemann Melzerová sa viac poľudštila a Marie je hotová pani riaditeľka. Dúfam, že v ďalšom dieli poodhalia osud doktora Moebiusa...

31.08.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Pekná kniha, dej bol pomerne predvídateľný, ale čítalo sa to dobre a hrdinovia si dokázali získať moje sympatie.

31.08.2018 4 z 5

Vévoda dvojí krve Vévoda dvojí krve Meredith Duran

Úžasná...citlivá, napínavá kniha, netypické a o to podmanivejšie prostredie prostredie Indie, zaujímavý a pútavý dej a neodolateľná postava Juliana Sinclaira, lorda Holdensmoora... Už dlhú dobu sa k nej opakovane vraciam - či už čítaním alebo iba v myšlienkach.

20.07.2018 5 z 5

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

Zatiaľ som prečítala prvé 2 diely a príbeh ma mimoriadne očaril. Postavy perfektné, ale pri štýle tejto série som už tŕpla čo sa im stane.

20.06.2018 5 z 5

Tajomstvá Paríža 3 Tajomstvá Paríža 3 Eugène Sue

Nádherný a citlivý príbeh, perfektne vykreslené charaktery, zaujímavé myšlienky, osudy všetkých postáv chytia za srdce, ale do poslednej chvíle som dúfala v šťastnejší koniec pre Panny Márie Slzičku.

13.06.2018 5 z 5