Naglice Naglice komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Podle mě se jedná o kniha, které buď vůbec nerozumím nebo je naprosto bez děje. Nebo možná obojí? Tak či tak jsem ji četla jen jednou a vůbec mě nezaujala.

19.12.2011 2 z 5

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Když jsem knihu četla, nadávala jsem na velmi dlouhá souvětí, která autor často v této knize užívá.
Příklad: "Každý rok,chci říct loni a předloni, jelikož předtím jsem byl ještě moc malý a nepamatuju se na to, zkrátka rok co rok se tatínek s maminkou hádají, kam se pojede na prázdniny, a nakonec se maminka rozpláče a prohlásí, že pojede k mamince, a já se dám taky do breku, jelikož mám bábinku hrozně rád, ale u ní není moře ani pláž, a potom se stejně jede tam, kam chce maminka, ale ne k bábince."
Autor si také velmi rád hraje se jmény, během prázdniny Mikuláš potká své nové kamarády Ignáce, Horáce, Pafnuce, Pankráce, Serváce a Bonifáce. Na dalších prázdninách je to Hubert, Herbert, Gualbert, Robertek, Norbert atd. Je to na jednu stranu velmi povedené, na druhou stranu v knize postavy vystupují tak často, že jsem v tom měla chvílema pořádný zmatek.
Jednotlivé příběhy jsou veselé, je v nich krásně popsáno, jaké starosti mají s dětmi rodiče a jak se na to dívají samotné děti. Nicméně si neumím představit, že bych takové děti potkala, protože bych je asi zabila. :-)

30.01.2012 4 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Tuto knihu jsem dostala k svátku a každou chvíli do ní koukám. Velmi se mi líbí, jak je propracovaná a kolik informací obsahuje. Pro fanoušky Harryho Pottera je opravdu nejlepším dárečkem.

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Zajímavé myšlenky této knihy jsou bezpochyby často nemocná holčička, smrt její maminky (na kterou si nevzpomíná), hledání nové maminky a bolestivá myšlenka, že by Eliška chtěla sourozence, což je bez maminky nereálné. Knížka se mi velmi líbila. Určitě má začínajícím čtenářům co nabídnout.

O pastelce bez barvy O pastelce bez barvy Martina Komárková

Tato knížka se mi velmi líbila. I když jsem si nejdříve myslela, že mě nebude bavit, již po první kapitole se mi knížka velmi líbila. Je opravdu barevná a to nejen spoustou překrásných ilustrací, ale také množstvím přirovnání a popisů autorky. Vše je krásně vylíčené a příběhy v jednotlivých kapitolách poutavé. Opravdu mohu jen doporučit.

19.12.2011 5 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Perfektní kniha. Byla to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla.
Kniha byla super zajímavá, napínavá. Četla se sama jedním dechem. Závěr jsem obrečela.

18.04.2017 5 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Skvělá kniha! Opravdu povedený kousek. Bezvadná strašidelná atmosféra, zajímavé postavy... Nechybělo napětí, poutavý děj, překvapivé vysvětlení a dobrý závěr. Super čtenářský zážitek.

18.04.2017 5 z 5

Tušení zla Tušení zla Alexander Stainforth (p)

Kniha se skvěle četla, byla nesmírně zajímavá a napínavá. Moc se mi líbila. Jen je škoda, že byl závěr tak rychlý.. To, že příběh neskončí happy endem mi tolik nevadí, spíš mi je líto, že to bylo příliš uspěchané. Autor se mohl více rozepsat.

18.04.2017 4 z 5

Buďme neviditelní Buďme neviditelní Robert Lawrence Stine

Robert L. Stine a všechny jeho příběhy mě okouzlily. Jazyk je jednoduchý, děj zajímavý. Kniha má rychlý spád a je velmi čtivá. Nedokázala jsem z ní odtrhnout oči a prostě to musela přečíst. Samozřejmě konec stojí za to.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

správně zamotaný děj. je to velmi zajímavé a povedené dílo. zatím nejlepší, co jsem od Shakespeare přečetla.

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Tato kniha mě velmi překvapila. Podle mého názoru je napsaná opravdu úžasně, jednotlivé příběhy jsou poutavé a vyzdvihnout musím také hraní se slovy. Nicméně nevím, jak je to s určením věkového kategorie. Četla jsem vydání z roku 1988 a pokud kniha nebyla přepracována, určitě bych doporučila, aby ji spolu s dětmi četl někdo z rodičů nebo z učitelů. Nejednou jsem narazila na výrazy nebo slovní spojení, kterým by začínající čtenáři nemuseli rozumět. Nicméně nepochybuji o tom, že by je kniha bavila. Dokonce můj tříletý bratranec Baryka velmi rád sleduje jako pohádku na dvd.

Šišatý švec a myšut Šišatý švec a myšut Pavel Šrut

Když vládl král Kdyby,
koza v řece bučela,
kráva v moři mečela
a v potoce kohout kdákal
a na břehu kapr kvákal
a z rybníka ryby
na dvůr krále Kdyby
přivážely na káře
ulovené rybáře.

31.01.2012 5 z 5

Martin a jeho myši Martin a jeho myši Dick King-Smith

Opravdu kouzelná knížečka, která potěší snad všechny malé i větší čtenáře. Příběh o kocourkovi Martinovi, který chová myšku Drusilu a později i její dětičky: Čísla a Měsíce, a také Drusilina manžela. Jaké starosti má s uhlídáním myšiček a jak se přitom učí poznávat svět... to se dozvíte až po přečtení knížky.

31.01.2012 5 z 5

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Pro mladší čtenáře opravdu úžasné. Tohoto autora miluji a mám ráda jeho strašidelné historky. Konkrétně tuto knihu jsem si úplně zamilovala. Ráda se k ní budu vracet, protože téma je zajímavé, a konec je prostě dokonalý.

Peklo ve sklepě Peklo ve sklepě Robert Lawrence Stine

Peklo ve sklepě... Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že atmosféru autor vystihl dokonale. Bylo to neuvěřitelně napínavé a děsivé.

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Velmi povedená kniha. Líbí se mi děj většiny příběhů a také samozřejmě trest. U některých povídek se mi zdá potrestání konkrétní zlobilky příliš krutý, nicméně jsem ji přečetla jedním dechem a velmi mě bavila. Ráda se k ní vrátím znovu a těším se na Nezbedníky.