Nadhledokuk Nadhledokuk komentáře u knih

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Slzím nad krásou romanticky popsaných okamžiků a situací. Jen zcela obyčejný a ničím výjimečný čtenář bez porozumění by tuto knihu zhodnotil jako nekonečnou a utahanou, když každá stránka je pastvou pro umělecký zrak. Rozhovory byly více než přesvědčivé, prostředí dýchalo do mého obličeje, a já byl opravdu v něm, vše kolem sebe jsem viděl. Miloval jsem Ravica jako osobnost, která je zkušená a poznamenaná časem, stejně jako Remarque, a která je nesmírně charismatická a bohatá. Remarque se zde opět ukázal jako umělec, jako tvůrce myšlenkového světa plného skvělých efektů, hudby a detailů. Jsem spokojený, dámy a pánové, jsem spokojený, zocelený a obohacený skvělým charismatem hlavní postavy.

12.09.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Pro mě to byly dva krásné dny ve vesmíru, do něhož jsem se vždy chtěl podívat. Vzhledem k tomu, že jsem strojař, jsem knize rozuměl o mnoho lépe a musím říct, že smekám poklonu před Andy Weirem. Kniha mě nepřestávala překvapovat s vynálezy a perfektně zpracovanými scénami. Během celého čtení se mi v hlavě odehrával nabušený film s perfektní hudbou. Když jsem se pak koukl na pravý film, hodně mě zklamal, protože v něm chybělo tolik věcí, až vypadal naprosto nepřesvědčivě a nedokázal tak vtáhnout do reality jako kniha. Dávám plný počet a těším se na další vesmírné lety s Andy Weirem:-)

07.02.2016 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Těžká, ale perfektní kniha s napínavými příběhy.

07.02.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tato kniha mi po složitějších dílech jako "Atlas mraků" přišla vhod, skvěle jsem si odpočinul na pár hodin čtení a příběh mě zasáhl že na něj musím myslet do teď.

03.09.2015 5 z 5