Mystig Mystig komentáře u knih

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Námět knihy je super. Futuristický svět velmi dobře propracovaný a všechny ty neuvěřitelnosti mě neskutečně bavily. Děj mě ze začátku vtáhl, ale souhlasím s komentářem uživatele Siria - začátek to do vás nasype a pak se vlastně dlouho nic moc neděje až do finále. Navíc styl noirovky se mi četl o něco hůře. Autor po vás hází nic neříkající pojmy a názvy, kdy nevíte, zda se jedná o osobu, technickou vymoženost, město či planetu a mnohdy se mi stalo, že jsem měla pocit, jako bych přeskočila stránku a něco mi chybělo, protože text najednou skočil kamsi a teprve zpětně se dostáváte k jádru brouka a jak se vlastně do celé situace hrdina dostal. Je mi jasné, že přesně o tom a o barvitých pocitových popisem noirovky jsou a svým způsobem mě baví, ale spíše v mluveném slovu či filmu, kde jsem si jistá plynulostí děje a ne, že se mi lepí k sobě stránky. Rozhodně jsem si ale knihu svým způsobem užila a hlavně všechny její cyberpunkovo-futuristické inovace i pokroky a změny mentality společnosti.

01.09.2022 3 z 5

Hrútvang Hrútvang Adam Andres (p)

Nevím, jak mohu být objektivní. Je to jedna z mála knih, kterou jsem četla vícekrát a mám na to nostalgicky příjemné vzpomínky. Určitě jí zase někdy zkusím. :D Pro mě jednohubkový pohádkový příběh, jelikož jsem zatím nesáhla po ničem dalším z tohoto světa...zatím.

25.07.2022 5 z 5

Tábor mladých vědců Tábor mladých vědců Jody Houser

Pěkný námět na vsuvkový díl seriálu, ale jinak jsem od toho čekala trochu víc. Bylo to takové...uspěchané.

25.07.2022 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Pro mě nejlepší díl série! Plný úžasných nových charakterů a dějových zápletek a možná až děsivé upřímnosti, že život poloboha, je skutečně nelehký a happy endy vzácné.

22.10.2018 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Další důkaz filmové nepřesnosti...díky bohům. :D Možná slabší, než první díl, přesto důležitý, zvratově a nápadově nabitý. Nečekala jsem nic míň. :)

22.10.2018 4 z 5

Noční můry nespí Noční můry nespí * antologie

Až na jednu povídku (Duchna) mě kniha bavila. Některé části méně, jiné mě vtáhly a ohromily svou nápaditostí. Rozhodně pro milovníky strašidelna doporučuji.

14.08.2017 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Asi jako polovina čtenářů jsem jako první viděla film, který se mi líbil. Už od mala hltám starověk a ač u mě vede Egypt, antické Řecko je jen o chlup v závěsu. S přibývajícím věkem mě tato vášeň neopustila a tak jsem se rozhodla osvětlit si pravdivost filmu knihami. Ve svých 23 letech (pěkné zpoždění, já vím :D ) jsem se vrhla na sérii, která se mi líbila, byla velmi čtivá, Percyho jízlivý humor vždy pobavil a prakticky nikdy jsem se nenudila. Vytkla bych jen některé až alarmující výstřednosti ve vzhledu některých postav a naprostou zaujatost západní civilizací, což je vzhledem k původu autora pochopitelné ale stejně jednání jako "Olymp se stěhuje s centrem moci a proto je v Americe a Evropa je naprosto low." navíc, když právě ta "low" Evropa dala vzniknout samotnému námětu... mi mnohdy pilo krev. Tak či onak jsem si jistá, že se v budoucnu do Tábora polokrevných zase vrátím. :)

22.10.2018 5 z 5