mysce mysce komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

V rámci kodaňského oddělení vražd se stáváme svědky založení kriminálního Oddělení Q, jehož vedením je pověřen poněkud kontroverzní komisař Carl Mørck.
Zarputilý detektiv si rychle získal mé sympatie. Držela jsem mu všechny palce, aby zvládl své běsy a udělal čáru přes rozpočet všem, kteří ho odepsali.
Prvním případem, který se Oddělení Q pokouší po letech vyřešit, je pět let staré zmizení političky Merete Lynggaardové. Postupně se dozvídáme o Meretině životě až k důvodům, proč byla unesena.
Autor postavil knihu na dvou rovinách vyprávění. Chvíle vyšetřování se střídají s časem, který Merete tráví v krutém vězení. Stáváme se součástí napínavého děje, překvapivých zvratů a stupňující se zápletky.
Moc se mi zamlouvá Mørckův asistent syrského původu Asad. Je správně nadšený a jeho důležitost při vyšetřování narůstá s každou novou stránkou. Střet dvou odlišných kultur a všudypřítomná Mørckova ironie vnáší do děje vtipné okamžiky, které obrušují hrany krutého příběhu. Tito muži, zcela rozdílní svými povahami a temperamentem, se skvěle doplňují a vytvářejí ohromně sympatickou dvojici.
Oddělení Q si mě naprosto získalo a tento vynikající psychologický thriller hodnotím pěti velkými hvězdami.

23.07.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tým inspektorky Kim Stoneové je ve výborné formě a do vyšetřování přispívá každý z jeho členů svým nemalým dílem. Jejich specifický humor a skvělé dialogy okoření i tohle nelehké čtení.
Zlámané kosti jsou vele napínavé a nenajdeme v nich žádnou nudnou pasáž. Čekají na nás dva příběhy. Jeden čtenáře přivede mezi rumunskou komunitu, která v Británii přežívá v příšerných podmínkách.
Druhá dějová linka řeší případy zavražděných prostitutek, které rozhodně nejsou jednoduché. V knize se dočkáme děsivých zvratů a překvapivých odhalení. Osoba vraha mě pořádně překvapila.
Sérii s Kim Stoneovou mám hodně ráda. Hlavní hrdinka se vyvíjí, z tvrdé ženy se stává stále jemnější bytost a díl od dílu se dozvídáme víc i o sympatických postavách jejího týmu. Už teď se nemohu dočkat Kim, Stacey, Dawsona a Bryanta při řešení dalších zločinů. Zlámaným kostem dávám pět velikých hvězd.
Pozn.: Kai Lord mi šel pořádně na nervy!

04.02.2023 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

V Pokrevních poutech se popáté vracíme do Black Country za Kim Stoneovou, Bryantem, Stacey a Dawsonem. Za skvělým týmem, který už dopadl spoustu mizerů. Detektiv inspektorka Kim a její partička mě neskutečně baví.
Hlavní zápletka je opravdu zajímavá. Pointa mě nenapadla, ani vrah ne, finále bylo fajn a autorka mě znovu převezla. Všechny její příběhy jsou zábavné, napínavé, překvapivé a hlavně skvěle vygradované. Moc mi vyhovuje její literární styl. Oceňuji krátké a úderné kapitoly, které končí tak, že neodolatelně lákají ke čtení.
Přestože Kim musela v tomto díle vyřešit několik strašáků z minulosti, všechno na konci bravurně zapadlo dohromady.
Od prvního dílu ušla hlavní hrdinka značnou cestu. Umí do své práce vložit celé své srdce a s přibývajícími knihami se mi zdá, jako bych se vracela ke staré známé a chtěla bych říct: „Těším se na další díl s tebou, Kim!“

23.01.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Nápad, vrátit se ke vzniku týmu Kim Stoneové, mě nadchl. Kniha i příběh je parádní a moc mě zaujaly kapitoly psané z pohledu vraha. V průběhu děje přeskakujeme z hlavy do hlavy a příběh tím dostává neuvěřitelnou hloubku. Postupně se seznamujeme s celým postupem vyšetřování a užijeme si "lov" vraha v přímém přenosu.
Příběh začíná tím, že si šéfinspektor Woodward vyžádá na svoji stanici "potížistku" Kim. Ostatní vyšetřovatelé nového týmu jsou povahově zcela rozdílní a tato na první pohled nesourodá parta naskočí rovnýma nohama do náročného případu sériového vraha. Různé názory na probíhající vyšetřování, viděné pohledem každé jednotlivé postavy, které se teprve vzájemně oťukávají, to je pecka!
Kim vystupuje svérázně, ale své lidi dokáže skvěle odhadnout. Má velmi specifický smysl pro humor, který miluju. A co teprve když přijdou na řadu její slovní přestřelky s patologem Keatsem!
V závěru mě dojal Bryantův rozhovor s Woodym, nečekala jsem to a bylo to boží. Jako ostatně celá kniha!

25.03.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Strhující příběh mě chytil od prvního řádku. Tým Kim Stoneové objeví při vyšetřování drsných zločinů zajímavé pojítko v podobě akce pro výjimečné děti. Ráda jsem se dozvěděla něco na téma geniálních dětí. Nikdy bych neřekla, jak silný dopad může mít výjimečně nadané dítě na zbytek rodiny.
Asociální Kim Stoneová je můj šálek kávy. Miluju na ní (kromě jiného) její lásku k psovi, motorkám i přesvědčení, že vaří špatně, protože sporák má na ní pifku. :)
Při pátrání v týmu chybí Penn, který s bývalými kolegy přešetřuje starý zločin. Woody místo něj dočasně sežene ženskou posilu a energická Fifinka dost vtipně zaplní prázdné místo. Pennovo samostatné vyšetřování mi přišlo dobře rozehrané. Ovšem třešničkou na dortu v něm byl Jasper - fantastická trefa, bráško!
Všichni z Kimina týmu jsou už prakticky mí staří známí a nadšeně sleduji soukromé detaily z jejich života. Je to právě "cool parta" kolem Kim, co dělá příběhy Angely Marsons tím, čím jsou.
Vždycky jsem hrozně zvědavá, jak všechno dopadne, pak přijde konec a mě zase hrozně mrzí, že už jsem na poslední stránce
A tak to mám u každého dílu této pětihvězdičkové série.

06.03.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Středem pozornosti je tentokrát hlavní hrdinka Kim. Nálezy mrtvých totiž ukazují, že se vrah inspiruje vším špatným, co kdy Kim prožila. Vzhledem k tomu, kolik opovrženíhodných zloduchů dostala za mříže, je okruh podezřelých fakt veliký.
Všechny hlavní postavy jsou perfektně vykreslené. Velkou výhodou je, když sérii čtete na jeden zátah. Postavy z předchozích dílů jsou pak v živé paměti, což je ideální k orientaci mezi zúčastněnými.
Každé setkání s Kim si moc užívám, obdivuji její odvahu, temperament a férové jednání. Kim a její tým jsou prostě jedineční. Hodně jsem si oblíbila novou posilu, vyšetřovatele Penna a příjemné zpestření přinesla postava behavioristky Alison.
Při čtení jsem se ani chvíli nenudila a jako pokaždé jsem se i zasmála. Miluju skvělé konverzace mezi Kim a Bryantem i černý humor mezi ní a patologem Keatsem. Jejich dialogy jsou báječně osvěžující. Absolutní špička je pasáž s Woodyho blechami.
Rozuzlení celého příběhu bylo dost překvapivé. Se záporákem mě autorka parádně převezla! Tenhle výborný thriller si zasluhuje plný počet hvězdiček.

27.02.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

K vyšetřovatelům Oddělení Q po letech doputuje láhev se zoufalým vzkazem. Většina textu se nedochová a komisař Carl Mørck se na rozdíl od svých dvou pomocníků do vyšetřování příliš nežene. To by ale v jeho týmu nesměla být divoška Rose a Asad, kteří začnou vzkaz urputně luštit a postupně objevují nová písmena. Nakonec i Carl uzná, že v textu cítí něco zlověstného.
Neproniknutelné mlčení svědků pátrání neulehčuje, nikdo nic neví, nic si nepamatuje, dokud nepřijde průlom, šokující poznatek, že případů s podobnými souvislostmi se odehrálo víc.
Mezitím sledujeme vrahovy myšlenky a plány. Scénář jeho činů je vždy stejný, únos dětí, tučné výkupné, vzkaz rodičům mlčet a žít dál, protože jinak... kdo ví?
Autorovým stylem vyprávění jsem nadšená. Do kolen mě dostala famózní scéna s předáním výkupného s Isabelou a Ráchel.
Carl pracuje s detektivy, kteří snad nemohou být odlišnější. Jejich slovní přestřelky mi vždycky zvednou náladu. Tahle povedená parta zřejmě patří v současném detektivním žánru mezi nejsvéráznější vyšetřovatele :) Humorné vsuvky mezi jinak drsným dějem mi každopádně vždycky dodávají odvahu pokračovat ve čtení.
Vzkaz v láhvi je jednou z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla a dostává ode mě plný počet spokojených bodů.

07.09.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Velmi emocionální kniha ze školního prostředí mi doslova vzala dech.
V příběhu hrají hlavní roli podivné tajné kluby na VIP škole, kde za nemalé peníze studují děti nejrůznějších celebrit. Očekává se, že z nich vyrostou vlivné osobnosti, které zde získají kontakty, ze kterých pak budou těžit celý život.
Inspektorka Kim Stoneová se svými parťáky nechce nechat zdánlivou sebevraždu na této škole jen tak. Navíc se zdá, že oficiální místa, škola ani rodina nemají zájem, aby vyšla najevo pravda.
Hutnou atmosféru napínavého vyprávění odlehčují skvostné dialogy, hlavně mezi Kim a patologem Keatsem. To miluju!
Osobně se mi líbí číst celou sérii postupně. Jen tak si naplno vychutnám všechny souvislosti. Čtu krimi příběh a zároveň se moc těším na jednotlivé postavy sympatického týmu vyšetřovatelů.
Tento příběh byl opravdu sakra dobrý, ale na konci jsem se cítila hrozně.
Teď budu potřebovat čas na jeho vstřebání… Dawson je hrdina s nekonečným počtem hvězd.

16.02.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Za mě jsou příběhy s Kim Stoneovou rozhodně jednou z nejlepších krimi sérií, jakou jsem kdy četla. Autorka umí budovat napětí jako málokdo a tentokrát je i místo činu skutečně hodně drsné. Kniha má neskutečné tempo a našlapaný děj.
Hlavní hrdinka Kim mi přirostla k srdci. Tvrdohlavá inspektorka se svojí mordpartou mě opravdu moc baví. V tomto příběhu poodhalí více ze své minulosti, co vysvětluje její tvrdou slupku. Člověk se musí zamýšlet nad tím, jak moc nás ovlivňuje to, co zažijeme v dětství. U každé knihy je pro mě důležité, aby mě nějakým způsobem oslovil hlavní hrdina a Kim vyhrává na celé čáře.
Úžasnou tečkou byl nečekaný zvrat v závěru děje. Skládám velikou poklonu a přiznávám, že začínám být touhle sérií tak trochu posedlá. Kniha si rozhodně zaslouží 5 hvězd!

07.01.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé! Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Fascinovaně jsem sledovala všechny propletené dějové linie, jednu šílenější a pokřivenější než druhou.
Proti inspektorce Kim Stoneové stojí sociopat, který naprosto postrádá svědomí a manipuluje lidmi, zranitelnými v krajních životních situacích. Prostředí příběhu je neotřelé a napínavé až na dřeň.
Co dokáže zaručeně uvolnit napjatou atmosféru, jsou dost zábavné vztahy mezi vyšetřovateli. Všechny postavy týmu mi neuvěřitelně sedí, jejich dialogy a popichování jsou fakt vtipné.
Během vyprávění se ponoříme do minulosti vyšetřovatelky Kim a poznáváme ji dost zblízka. Fascinuje mě její nezkrotnost a vytrvalost. Je to pořád ta drsňačka, s níž jsme se seznámili v prvním díle, ale podrobněji zjišťujeme, co za tím stojí. A je to tedy docela silné kafe. S hlavní hrdinkou nejde nesympatizovat.
Získání nového čtyřnohého parťáka jsem fandila ze všech sil!
Autorka se v knize zaměřuje na pocity a psychologická fakta a její styl psaní je brilantní. Rozuzlení případu pedofila bylo pro mě osobně velkým překvapením.
Napětí v knize by se dalo krájet, skvělý děj, bezva námět.
Tuhle sérii 100% doporučuji.

24.10.2022 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Díky Lindě Castillo jsem objevila a oblíbila si novou hrdinku, policejní náčelnici Kate Burkholderovou. Jakmile se tato sympaticky tvrdohlavá žena ujme případu, tak jej bez ohledu na nebezpečí vyřeší do zdárného konce. Tento nadmíru napínavý příběh se zpočátku jeví jako nehoda, ze které se ale vyklube ohavný zločin.
Zápletka je velmi dobře vystavěna a vede ke strhujícímu závěru, který zřejmě bude pro mnohé z vás, stejně jako pro mě, velkým překvapením.
Autorka mě příjemně překvapila, když dokázala, ve srovnání s předešlými díly, sama sebe překonat. Jedním slovem PARÁDA!

09.03.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Šéfovi Oddělení Q, Carlu Mørckovi, se poněkud zvláštním způsobem dostane do rukou složka s nevyřešenou záhadou z poloviny osmdesátých let.
Se svým společníkem Asadem se pustí do vyšetřování podivné vraždy sourozenců a postupně odhalují další zločiny, které mají společného jmenovatele, členy společenská smetánky, dříve studenty elitní školy. Ti se ještě jako teenageři bavili opravdu brutálními akcemi. Otázkou je, proč se po čase rozdělili a proč teď mezi sebou vedou válku. Muži z původní party zuřivě pátrají po své spolužačce Kimmie, která se již několik let skrývá. Postava Kimmie je velmi velmi komplikovaná a zajímavá.
Strhující drsný děj vzbuzuje silné emoce. Od počátku známe vyšinuté pachatele a společně s kolegy z Oddělení Q, odkrýváme pravdu. Trojice vyšetřovatelů, Carl, Asad a nová svérázná sekretářka Rose, je naprosto strhující. Nejsou to žádní svatoušci, mají své chyby, ale také stoprocentní smysl pro spravedlnost. A co na nich opravdu miluju, jsou skvostné dialogy. Humorných situací tu není zase až tak moc, ale když přijdou, tak stojí za to :)
Olsen čtenáře ani na chvíli nenudí. Od první kapitoly chcete pokračovat dál a dál. Napětí vyvrcholí ke konci knihy, kdy se od ní doslova nedá odtrhnout.
Zabijáci jsou povedené čtení, které rozhodně a moc ráda doporučuji!

17.08.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Příběh se skvělým nápadem nás přivádí do prostředí sekty Farma jednoty, která se navenek snaží působit přívětivě, ovšem tvrdě trestá, pokud se odtud někdo rozhodne odejít.
V průběhu děje se dozvídáme, jak může úspěšný "manipulátor" ovlivňovat lidské myšlení a cítíme, jak zneužitelný může být každý z nás. Teorii manipulace mysli jsem si fakt užila a děkuji za postavu tajemného Kanea, který Kim vysvětloval principy fungování sekt.
Když se Kim rozhodla poslat na Farmu jednoty jednoho ze svých lidí, plížil se mi hlavou strach.
To, jak si tým propojil jednotlivé indicie, jak se podařilo posbírat drobečky informací, bylo dokonalé. Veliká pochvala Stacey, Pennovi a hvězdička navíc dobrovolnici Tiff. Věřím, že se dostane do týmu, začíná mi být dost sympatická.
Pozor! Angela Marsons prý podepsala smlouvu na vydání celkem 25 knih s detektivem inspektorkou Kim Stoneovou! No není to pecka?

09.03.2023 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Kim je dočasně odvelena ke spolupráci s týmem inspektora Travise. Atmosféra interakce s bývalým kolegou vnáší do knihy skvělou dynamiku.
Zajímavé je také samostatné vyšetřování osiřelého týmu. Pouští se do hrůzných případů se společným jmenovatelem, kterým je nenávist ke všemu odlišnému. Sympatické postavy z týmu inspektorky Kim dostaly větší prostor a my jsme se o nich dozvěděli něco nového. V příběhu vynikla postava IT specialistky, Stancey, pouštějící se do samostatného pátrání.
Nervy drásající příběh má několik dějových linek, které se nakonec propojí a vyústí v neuvěřitelně napínavý a dramatický zážitek.
Pokud si chcete přečíst do detailu propracovanou a výtečně napsanou detektivku, tak rozhodně doporučuji!

30.01.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Námět knihy je hodně emotivní a bravurně zpracovaný. Před našima očima se odvíjí děj a úplně cítíme, jak se nám pod kůži vkrádá děs a hrůza.
Co se stane, když dvěma spřáteleným rodinám unesete dítě. Kdo zaplatí víc, dostane svou holčičku zpět. Co se stane s rodinami navzájem, a co se stane uvnitř obou rodin?
Kim je pořád správně ostrá, hubatá a originální postava. Díl od dílu se mi vkrádá do srdce víc a víc. Její vyšetřovatelský tým je skvělý. Každá postava je něčím zajímavá a jejich humor odlehčuje průběh náročného pátrání. Nej jsou hlavně vstupy s Bryantem. K týmu se připojují nové tváře, což je osvěžující. Hlavně mě příjemně bavil vyjednavač Matt.
Příběh korunuje uvěřitelné, ale překvapující rozuzlení, s jakým se v thrillerech často nesetkáváme. Kniha celou dobu nenasvědčuje tomu, kdo je mozkem celé akce, takže konec mě zase rozsekal. Kdyby to šlo, tak dám víc než pět hvězd.

03.11.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Minier mě doslova „přimrazil“ v křesle a dal mi k přemýšlení pořádně temný příběh. Od prvních stránek vzbuzuje čtenářovu zvědavost zajímavá osobnost detektiva Martina Servaze, kterého jsem okamžitě zařadila mezi své oblíbence.
Vysoko v horách nacházíme ústav chorých mozků natolik vyšinutých, že je pro všechny lepší, když je od civilizace odděluje sníh, mráz a značné převýšení. Ovšem brzy přichází první šok, vražda koně, kdy za a) kůň patří důležitému chlapíkovi a za b) brutální provedení svědčí o skutečném šílenci.
Poté začíná přibývat záhadných, impozantně inscenovaných a neobyčejně krutě provedených vražd. Vyšetřování se košatí mnoha směry a tak doporučuji číst s neutuchající pozorností, abychom neztratili nit. Venku mrzne, až praští, zuří sněhové bouře a městečko Saint Martin, kde se příběh odehrává, rozhodně není tak běloskvoucí jako sníh, co ho obklopuje. S napětím čekáme, jaký další kostlivec vyskočí ze skříní jeho ctihodných občanů.
I když se nakonec podaří odhalit pachatele, ukazuje se, že to zdaleka nestačí a nedá mi spát, co přinesou další Servazovy příběhy.

05.01.2022 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

V románu se setkávají dva závažné problémy dnešní doby, korupce a nelegální migrace. Olsen mezi řádky zdůrazňuje, jak lidi stále víc ovládá chamtivost a honba za ziskem.
Marco rozhodně nemá jednoduchý život. Je součástí zločineckého gangu řízeného krutým Zolou a má před sebou neradostné vyhlídky. Spolu s ním se brodíme bahnem dánské společnosti na jejímž okraji žije. Ve chvíli, kdy v rodině graduje násilí, se Marco rozhodne utéct. Při útěku narazí na mrtvolu neznámého člověka, která má na krku africký přívěsek.
V druhé linii příběhu se setkáváme s komplikovaným korupčním skandálem, zabývajícím se zneužíváním zahraniční pomoci chudým africkým domorodcům v Kamerunu.
Obě dějové linie spolu zpočátku nijak nesouvisejí, ovšem až na jednu věc. Tou je právě mrtvola, kterou Marco objeví a díky které upoutá pozornost mocných nepřátel.
Marco je postava, která mě vzala za srdce. Inteligentní kluk, který touží po obyčejném klidném životě. Sledujeme jeho boj s krutým osudem. Je to takový malý sympatický „superman“, který si povodí úplně všechny :)
Olsen je silně návykový. To, co dělá jeho knihy výjimečnými, je sarkastický humor a především ústřední trojice vyšetřovatelů z oddělení Q, partička opravdu bizarních postaviček. Carlův cynismus a jeho průpovídky jsou výborným kořením celé knihy. Asad je fakt bourák a jeho stádo velbloudů je prostě top!
Olsen má úžasný vypravěčský dar a v okamžiku, kdy do nás zatne drápek, se prostě bavíme kvalitní literaturou. Ačkoliv jde o detektivní sérii, často se směju jako blázen.
Myslím, že Marco je stoprocentně skvělý literární počin!

26.11.2023 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Spolu s Carlem Mørckem a jeho dvěma svéráznými kolegy z oddělení Q otevíráme další složku zdánlivě dávno zapomenutého případu.
Hlavní protagonistkou tohoto smutného příběhu je Nete Hermansenová, s níž se osud nemazlil. Při vyšetřování jsme svědky odhalování záhady zmizení několika osob během jediného týdne. Ukazuje se, že každý ze ztracených lidí měl něco společného se zařízením na ostrově Sprogø, kam byla Nete poslána „k převýchově“.
Vyšetřovatelé postupně odkrývají tajemství, které by mohlo zničit pár vysoce postavených lidí a zastavit slibnou dráhu nové politické strany.
Kromě skvěle propracované psychologie postav, stojí výjimečnost celé této série na chemii mezi členy oddělení Q. Hlavou tříčlenného „sklepního“ komanda je morous Carl Mørck, ve své práci naprosto nedostižný, ovšem v soukromém životě dost tvrdě zkoušený. Číst to, co si o ostatních myslí, je prostě boží. Carlovou pravou rukou je Asad, díky jehož cizí národnosti a jazykové bariéře se v knize vyskytuje pořádná dávka humoru. Ani sarkasmus asistentky Rose nemá chybu, například její přednáška o pokládání prkénka na toaletě je prostě bravurní :)
Složka 64 je solidní psycho. Rozuzlení je nečekané a leckomu (stejně jako mě) vyrazí dech. Tenhle děsivý napínavý thriller mohu jen a jen doporučit.

23.09.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Martin Servaz je dočasně suspendován. V tomto tíživém období obdrží telefonát. Jeho bývalá ztracená láska Marianne volá o pomoc. Martin na nic nečeká a vydává se ji hledat. Na místě se brzy začnou objevovat umučené mrtvoly. Vyšetřování vede Martinova kamarádka Iréne. Společně se vydávají po stopách tajemného vraha, který má na svědomí hodně brutální mordy.
Autor tentokrát pěkně zatápí pod kotlem. Z jeho slov máte pocit, že země galského kohouta je jen krok od totální anarchie. Do děje prosakuje vědomí úpadku společnosti, zlo, které zachvacuje svět, krize autority i spravedlnosti a obava z toho, kam současná společnost směřuje.
Na úplné rozluštění zápletky, troufám si tvrdit, asi nepřijdete, pro mě bylo opravdu šokující.
A už teď se nemohu dočkat, až zase společně s Martinem vyrazím na další pátrání po psychopatických vrazích.

04.04.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Do vyšetřovatelského týmu inspektorky Kim Stoneové se promítá smutek ze ztráty parťáka a ovlivňuje jeho souhru. Penn, nový člen, mezi ně zpočátku moc nezapadá. Vztahy mezi kolegy se během vyšetřování postupně vyvíjí, všichni jednají uvěřitelně, dělají chyby, stejně, jako každý z nás, a proto jsou mi hodně blízcí.
V Osudném slibu se řeší hned dva zločiny a obě linie jsou zajímavé. Čtenář tuší, že v hlavním vyšetřování jde o mstu, ale důvod je dlouho nejasný. Stace dostává velký prostor v samostatném a velmi emotivním pátrání po ztracené nemocné dívce.
Bonusem tohoto příběhu je výstižná charakteristika Kiminy osobnosti. Dozvídáme se víc z její minulosti a důvody, proč je ve své práci tak dobrá. Co se mi v knize hodně líbilo, byly zajímavé popisy z forenzní praxe.
Dawson, jeho vtípky a pošťuchování se Stace, mi moc chybí. Přesto dávám novému týmu velikou šanci pořádně to v dalších případech rozjet!

21.02.2023 5 z 5