murielkaa murielkaa komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

knihu jsem četla ještě v angličtině, což ale podle mého názoru nemění nic na mém hodnocení. vůbec nechápu ten hype okolo. příběh byl průměrný, ostatně jako všechno na tohle knize. humor byl občas vkusny, ale spise ne než ano. také mi vadilo, že kniha byla napsaná v er- formě. za mne jsou mnohem lepší romantiky k přečtení, než je zrovna tato.

28.02.2023 2 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Knížka mě bavila, postavy super, prostředí taky. Je to taková příjemná oddechovka

26.04.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

moje milovaná Colleen, ještě žádná její kniha me nezklamala a tahle me hrozne moc nadchla. Příběh Tate a Milese je dokonaly. Miles je nejlepší kámoš bratra Tate. nepotkají se zrovna v nejvhodnější chvíli a jejich začátek není nejlepší, nakonec ale společně zvládnou všechna traumata z minulosti a skončí to nejlépe jak muže, presto si ale u knihy s největší pravděpodobnosti zabrečíte ale taky zasmějete. Obalka je opět skvěle, jakmile ji pochopite z deje knihy budete ji milovat tak jako ja miluju tuhle knihu.

16.04.2022

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

myslím, že tyhle knihy nejsou pro mou kategorii co se týče věku. Asi zase budu číst heavy contemporary, tohle mi moc nesedlo. Nelíbila se mi skoro žádná postava. zápletka mi nepřipadala moc zajímavá.

16.04.2022 1 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

toto jsem měla přečtené během jednoho dne! autorka výborně píše a skvěle příběh doplňuje rozhovory a různými protokoly.

všechno to začne jako školní projekt, ale se začátkem pátrání se pip také mění a stává se závislá na hledání dalších důkazů. také potkává raviho, kterého si zamilujete hned od začátku, když je to bratr hlavního podezřelého. ale pip si je jistá, že sal singh vrahem není, dokáže přesvědčit policii a celé městečko, že celý případ byl úplně jinak, než jak si všichni myslí?

krátké kapitoly, spousta zvratů, rozhovory, protokoly a spousta dalších a hlavně skvěle vykreslené postavy!!!

doporučuju nejvíc co to jde a dala bych za to ruku do ohně :3

28.12.2022 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knížka mě moc bavila. Líbila se mi i Allie i Kaden. Oblíbila jsem si dokonce většinu vedlejších postav a jako parta byli užasní. Téma, kterým se zde autorka zabývá je důležité a jsem rada ze se tím autorka zabývala. Hate - love romantiku mam rada a tak se mi líbila i romantická linka. Za mne super, těším se na další díly. :)

16.04.2022

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

první polovina knížky je slabší, ale pak se to rozjede a je to naprosto insane. Miluju zápletku, protože ikdyz jsem čekala asi snad všechno, tohle me opravdu zaskočil hahah. musím taky ocenit krátké kapitoly nebo to, jak se příběh stáčí celou dobu jedním směrem a pak nakonci sebou prudce trhne a jde na úplně opačnou stranu. originální příběh a jelikož jsem čtenářů, který knížku hodnotí na základě čtenářského požitku, tak to můžu jedině doporučit.

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

na tuto knihu jsem viděla jen dobré recenze atak jsem se rozhodla si ji přečíst. Přečetla jsem si ji v angličtině, každopádně to nemění nic na tom, že se mi knížka velmi líbila. Nevím jestli je to tím, že se mi pod ruku dostávají jen průměrné knížky nebo tím, že tahle byla opravdu výjimečná. romantika spojená s tancem byla skvělá. bylo to smutné ale zároveň hezké a prostě všechno, co čekáte od ya contemporary knížky.

29.04.2023

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

tohle bylo vážně super. podle mne jsou pozitivní a negativní recenze většinou založené na veku, myslím ze ti starší jsou vice skeptičtí než např já, která to čte v mém Teen věku a nemám tolik zkušeností, jako právě ti starší. mne se kniha moc líbila, postavy děj i popisy míst měly ten správný vibe a celou knihu jsem milovala tadeáše, ikdyz jsem vedla ze to není správně. silný příběh, u kterého se ( pokud jste ve stejnem veku jako ja) alespoň trochu nabrečíte

28.02.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

docela basic středoškolská romantika s vážným topicem. postavy byly fajn, děj se netáhl a humor a hlášky postav byly fajn. ta česká obálka není zrovna nejvábnější, ale přesto si myslím, že kniha stojí za to.

28.02.2023

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

absolutne nechapu co všichni na téhle knížce vidí. autorka ma opravdu jiny styl humoru a na mne to bylo proste nevtipné a trapné, kazdopadne chápu, ze každému sedne nebo jiného. postavytaky nejsou zrovna sympatické, ikdyz teda Ivan je skvělej je to hrozne slowburn, takže stejně než se mezi nimi neco trvá to extremne dlouho, což teda pro mne taky nebylo úplně to prave, ale ne ze. by mi slowburn vadil, tady mi to proste jen nesedělo. krasobruslení je tam krásně vykreslené, to se musí nechat hahah, ale jinak se mi to proste vůbec nelíbilo.

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

skvěla oddechová romantika, skvěle vystavěné postavy. on je milionář a nejlepší kamarád jejího bratra, její bratr nedovolí aby se ji nebo stalo a tak ji svěři do péče pravé alešovi. sledujeme dej z obou pohledu a hlavně to, jak si k sobe najdou cestu a jak si mezi sebou prohlubují pouto. samozřejmě je potřeba tenhle typ knize brat trochu s nadhledem a ne s tím, ze vám nebo předají.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

taylor je proste bohyně historických fikci, no cap. říkáte si, jestli ti lide teda skutečně existuji nebo ne. Malibu u mne stale vede, tohle je fakt hodne opěvované a nevím jestli si to zaslouží všechen hype, každopádně určitě nadprůměrná knize, ostatně jako každá od TJR

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

mohu doporučit, ale nečekejte happy end

16.04.2022 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

knížku jsem četla v angličtině, ale musím uznat, že se to četlo naprosto skvěle. knížka ma skvělý nápad, dej, postavy i tu anglickou obalku. lidi se mi styl, jakým autorka píse a zároveň miluju jak se odkazy vzít do tolika postav úplně jineho charakteru. těším se na další díly, ikdyz jich je snad ještě 6 a novely???

Podlý král Podlý král Holly Black

tohle bylo super. autorka píše fakt hodně zajímavě a děj vám utíká pod rukama. takové klasické fantasy, které vás proste pobaví a nadchne svoji badass hlavni hrdinkou. moc moc doporučuje a těším se na trati dil

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

(SPOILER) jelikož toto byla moje první kniha od autorky, nemohu jako většina lidí srovnávat s jinými knihami autorky.

Vlastně jsem čekala něco úplně jiného, než co jsem si přečetla, ale nijak mi to nevadilo.

dostanete příběh Claudie, která se kvůli rozvádění rodičů dostane s její mámou na ostrov.
Z toho je celá špatná, protože léto si představovala úplně jinak, ale nakonec se ukáže, že i na tomto ostrově by se někdo s kým by mohla randit našel.

celé se mi to líbilo , mělo to skvělou atmosféru a za mně to mluvilo i o pár důležitých tématech.

rozhodně ale nečekejte happy end.

04.12.2022 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

tato kniha je nenáročná oddechovka, která je zároveň i vtipná a hodí se k počasí deště a padání listí :)

kniha vyšla 30.11, takže už po Halloween, ale i tak byla atmosféra skvělá.

zkráceně v knize jde o to, že se Rhys a vivi rozejdou a protože jsou oba čarodějové, vivi ryse zakleje, když se opije se svojí sestřenicí. Rhys to zjistí až po několika letech, když se do města vrátí.

občas mi přišlo, že autorka mích dva žánry a to Young adult a new adult.
Take se ani postavy oba nechovali na svůj vek a rozhodne bych jim netipla, ze uz jsou dávno dospělí, páč se často chovali na 16 :)

jako oddechovku mohu doporučit, ale nečekejte od toho nejlepší knihu, co jste kdy četli

04.12.2022

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Od autorky jsem četla všechny tři sbírky básní a bohužel musím říci, že tato kniha mi vůbec nesedla a vůbec nevím proč. Mnohem víc mohu doporučit květy slunce nebo mléko a med

04.12.2022 1 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Na colleen docela slabé, pokud jste od ní ještě nic nečetli, doporučuji začít nějakou jinou knihou. Velké bum jsem pochopila, avšak si myslím, že pro většinu lidí to může být nedostačující. Chápu sdělení depresí, ale i tak je kniha nejslabší Colleen co jsem kdy četla.

04.12.2022 1 z 5