Mufka Mufka komentáře u knih

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Taková příjemná oddechovka s předvídatelným koncem vsazena do příjemného prostředí :-)

17.02.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Vynikající kniha, skvělé pokračování, plné úžasných myšlenek. Možná byl Medvědín přece jen o špetku lepší, pokračování se už ubírá trochu jiným směrem, přesto je kniha vynikající.

03.08.2019 5 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Nejprve mě zaujala obálka, a proto jsem po knize sáhla. Některé povídky, hlavně v začátku, mi nedávaly úplně smysl, ale postupem jsem se do stylu, kterými jsou povídky psané zamilovala a nakonec mi z toho vyšla velmi příjemná sbírka, kterou si ráda ještě někdy klidně přečtu :-)

15.07.2019 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Příběh se mi líbil, bylo to takové milé.. Téma, prostředí, koneckonců i hrdinové. A provedení knihy, "vizážově", je naprosto bomba :-)

08.11.2018 5 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Chňapla jsem po ní jako první volbu ze svých mnoha knih, že je ten správný čas. Hned zalitovala, že jsem si ji nenechala na dovču.. Ale poté, co jsem ji schlamstla za večer jako jednohubku, jsem byla nakonec ráda.. protože bych ji měla přečtenou už v letadle a zbytečně by se pak se mnou táhla dál.. :-) Těšila jsem se na pokračování, hned, jak jsem zjistila, že pokračování je.. Moje očekávání splnila dokonale :-)

04.07.2018 5 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Asi jsem od knihy čekala něco mnohem více.. Což mě přivádí k myšlence - nevybírat si knihy z větší části podle názvu a obalu, ale přečíst si alespoň anotaci... Inu.. dočetla jsem, ale trápila se u ní. Některé myšlenky zajímavé, ale to je asi tak, mimo už níže zmíněných hezkých kreseb, vše. Co mě ale vyloženě iritovalo, byly poznámky o komunistickém Česku a jak v něm musela vyrůstat - přitom je autorka ročník 1988...

14.05.2018 2 z 5

Kniha má zajímavý název i anotaci.. nicméně po jejím přečtení jsem docela rozčarovaná... Dokonce mám pocit, že to pro mě byla spíše ztráta času..

10.12.2013 1 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Kniha se mi líbila, samozřejmě, že se o ní nedá říct, že byla napsána jako něco, co by člověk mohl ve skutečnosti zažít. Vše je trochu přibarvené a o to u většiny knih jde. Hlavně je to kniha, která je velice čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, a pokud by chtěl ode mě někdo poradit, nějakou oddechovou knihu, která se dobře čte, s čistým svědomím bych mu ji doporučila :-)

20.08.2013 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak u téhle knihy jsem se opravdu bála, byl to masakr :-) Ale komukoliv ji s čistým svědomím doporučím.

16.09.2012 5 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem četla hodně dávno, myslím někdy na přelomu základní a střední školy a pro jistotu si podle rady kamaráda, od kterého byla, nechávala její hřbet zakrytý pelstí postele, aby na mě něco v noci nevyskočilo. Brutální kniha ve smyslu výborná. V té době dávali navíc v TV její zfilmovanou verzi, ale já se na ni nepodívala a řekla si, že se podívám, až ji dočtu.. Od té doby jsem ji zahlédla v TV snad jen jednou, asi před rokem, dvěma, ale ani teď jsem se nedívala, protože prostě nevěřím, že by tento příběh přenesený na plátno, byl tak výborný, jako kniha sama :-)

16.09.2012 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Tuto knihu jsem poslouchala v její audioverzi, ale protože mám dost naposlouchaných Vondruškových knih, začátek mi připadal strašně táhlý, bez akce, se spoustou popisů reálií, které jsou ale asi nutné pro vhled do situace. Později už to bylo lepší a mělo to spád, jsem ráda, že jsem si ji poslechla a příběh mě zaujal.

05.03.2022 4 z 5

Tento titul jsem poslouchala v audioverzi a musím říct, že jsem si myslela, že ji rozhodně nedoposlouchám a divila se, jaké "šílenství" se kvůli knize strhlo v knihovnách při jejím vydání. Nakonec jsem vydržela, namluvená je zajímavě a našla jsem si v poslechu i zajímavé myšlenky.

05.08.2021 3 z 5

Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu * antologie

Po knize jsem sáhla, protože mám ráda Finsko a vše kolem, ale příběhy jsou to chvílemi až drsné, každopádně rozhodně uvěřitelné. Znovu mě to donutilo k zamyšlení, že vlastně můžu být ráda za to, kde a kdy žiju, i když samozřejmě nikde nic není jen růžové :-)

10.01.2021 4 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Kniha se mi líbila, čekala jsem oddechovku a taky ji dostala. Měla jsem po ruce oba "díly" najednou, takže jsem se rovnou mohla pustit do pokračování.

10.01.2021 5 z 5

Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Miska Rantanen

Po knize jsem sáhla čistě z principu, že je psána finským autorem :-) Občas jsem přemýšlela, jestli to autor myslí vážně nebo si dělá ze všeho legraci :-) Rozhodně se čte rychle a je doplněná pěknými obrázky a koneckonců -kdo si v životě ještě takovou "kalbu ve spoďárech" vlastně už neudělal - aniž by o tom věděl? ;-)

03.08.2019 4 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

K mé lítosti je to kniha, kterou jsem přečetla velmi rychle. Ale tak upřímně a nahlas jsem se už dlouho nezasmála, jako u téhle útlé knížečky. Rozhodně stojí za přečtení a snad se mi objeví také doma, protože jsem přesvědčena, že jeho vyprávění se budu smát tolikrát, kolikrát si ho přečtu.

15.07.2019 5 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Ze začátku se mi četla ztuha, poměrně předvídatelný děj, ale poté se příběh přece jen rozjel a některé věci dopadly malinko jinak, než bych čekala. Prostě taková oddechovka :-)

27.05.2019 4 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Formou krátkých kapitol jsem se dozvěděla něco o autorce, která se v určitých chvílích dívá zpět do minulosti a vyhodnocuje své životní situace, ale také něco o tradicích a zvycích Vietnamské komunity, i když spíše jen povrchně. Přesto dost na to, aby mě to zaujalo a v budoucnu si zkusila nějakou knihu s touto tématikou vyhledat. Kniha je trochu ve stylu "neurazí, ale ani přehnaně nenadchne", přesto nemám pocit ztráty svého času, jako u několika jiných knih. Za mě v pohodě.

01.03.2019 3 z 5

Můj divoký hokejový život Můj divoký hokejový život Luboš Brabec

Výborná kniha, nečekala jsem, že se bude tak dobře číst a že se u ní tolik pobavím. Můžu jen doporučit :-)

16.01.2019 5 z 5

Populární snadno a rychle Populární snadno a rychle Maya Van Wagenen

Znovu jsem se podivila nad svým výběrem, ale přečetla jsem jí během necelého dne. Čtivá, deníkový typ, takže se čte snadno. A co vás dovede k popularitě? :-) Není to ani štíhlost ani mejkap, koneckonců ani ty perly.. :-) Hlavní je nesnažit se být neviditelný a mít zájem.. a na to bych sázela.. opravdu to funguje :-)

19.12.2018 4 z 5