Mudry Mudry komentáře u knih

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Naprostá spokojenost. Užila jsem si to.

01.03.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Opět přečteno jedním dechem. Jak už to ale bývá i u filmů , málokdy druhý díl přebije ten první.

06.02.2022 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Těžko posuzovat, když už nejste dítětem a od autora jste zvyklí na něco úplně jiného. Četla jsem to synovi a tomu se to líbilo. Pár připomínek měl, čemuž jsem přizpůsobila počet hvězdiček. Dáme si i další díl.

17.10.2021 4 z 5

Zabiják Zabiják Martina Cole

Děj mě vtáhl, bohužel, téměř od začátku jsem tušila, kdo v tom má prsty. Co mi opravdu vůbec nesedělo ? Styl jakým je kniha psaná. Prostředí zločineckého podsvětí ,drogy,prostituce,pornografie nejhrubšího zrna .... k tomu mi prostě nesedí spisovná čeština s výrazy jako " hloupý všivák, drzý mizera, potvora, darebák ... " . Je to má třetí kniha autorky, nevzpomínám si ale, že by mi to u prvních dvou vadilo. Místy jsem se také ztrácela v postavách díky množství a podobnosti jmen. Trochu jsem si připadala, že koukám na béčkový film, který by v kvalitnějším zpracování a s lepším obsazením nemusel být špatný.

23.06.2020 3 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Já musím téměř ve všem souhlasit s komentářem uživatele March až na to, že "rodinku" Blechy bych neoznačila za mínus. Jejich chování vrcholně rozdmýchalo mé emoce , ale právě to byl zřejmě záměr autorky. Hvězdičku dolů dávám hlavně za nedostatečné vysvětlení motivu vraha. Jestli je kniha čtivá ? Za mě rozhodně ANO.

17.06.2020 4 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Já jsem byla spokojená . Jiné detektivní série ( Carter , Nesbo např.) se s každým dalším dílem jeví jako psané přes kopírák nebo psané podle předem známé osnovy ( což neznamená, že bych je nečetla ráda..). V tomto případě "teprve" třetí díl a už je všechno trochu jinak.

12.06.2020 5 z 5

Zahrada lží Zahrada lží Eileen Goudge

Probírala jsem se starými fotkami a na jedné z nich zjevně čtu tuto knihu. Vůbec jsem si nevybavila její obsah a tak jsem si ji půjčila a přečetla znovu. Vůbec nebyla špatná, i když to zrovna není můj oblíbený žánr.

07.06.2020 4 z 5

V zakletém zámku V zakletém zámku kolektiv autorů

Klasické pohádky vhodné pro malé začínající čtenáře. Plusem jsou větší písmena a četné ilustrace.

09.11.2019 4 z 5

Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Marie Jalowicz Simon

Nečekala jsem tak konkrétní popisy téměř všech postav ( mimochodem jen zřídka lichotivé ), trochu jsem se ztrácela ve jménech a místy i v ději příběhu. I když si Marie mé sympatie zrovna nezískala, můj respekt jí patří. Jistě to byla silná žena a možná právě proto, že ke všemu přistupovala s výraznou dávkou drzosti a cynismu, byla schopna přežít.

27.08.2019 3 z 5