msjadepaton msjadepaton komentáře u knih

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Tuhle knihu jsem milovala. Už strašně dlouho jsem ji nečetla, ale musím si to brzy zopakovat. Pořád si ji pamatuju, i po všech těch letech.

12.04.2015 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Normálně historické romány z období 20. století vůbec nečtu, ale tuhle mi doporučila kolegyně z práce a já jsem jí za to opravdu vděčná. Velmi působivý příběh. Poslední část je dějově slabší, ale první dvě opravdu stojí za to!

10.04.2015 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Moc hezky napsané. Líbilo se mi, že je to odlehčené, vtipné a svižné a přesto, se nad tím člověk zamyslí. Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Kam se hrabe Sharma, to se nedá srovnat.

10.04.2015 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Knihu jsem četla v češtině i v angličtině. I když český překlad není špatný, přijde mi, že v angličtině je jazyk poetičtější. Čte se to jako soubor tragikomických básní. Přesto, že jsou dějové linie roztříštěné na malé kousky a přeházené, celé uspořádání drží pohromadě a jaksi dává smysl. Občas jsem se navíc nestačila divit Vonnegutově představivosti. Tato kniha je považována za americkou klasiku a naprostým právem. Vonnegutův styl psaní sám je něco naprosto úžasného.

10.04.2015 4 z 5