MP17 MP17 komentáře u knih

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Čekal sem tedy trošku větší "horrůrky", nicméně pan Žáček je skvělý vypravěč, takže s knihou jsem tak jako tak velmi spokojený.

31.03.2015 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Kniha jako by neuměla přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Zejména první třetina knihy byla poněkud těžkopádnější, osobně si myslím, že nebylo tolik potřeba věnovat se vedlejším postavám, kterých je v románu tolik, že si je čtenář stejně většinou nezapamatuje (funkce, příslušnost atd.). Ne, že by zde nebyly zajímavé pasáže a některé zvraty, ale celkově mi tento typ zápletky připadá (viděno současným pohledem) už dost ohraný.

19.02.2015 3 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Václava Klause považuji za někoho, kdo neuvěřitelným způsobem uškodil naší zemi na dlouhá léta dopředu. To ovšem nemění nic na faktu, že tato kniha je naprostá tragédie.

15.02.2015 odpad!

929x Neprakta 929x Neprakta Neprakta (p)

Nespočítal bych, kolikrát jsem tuto knihu od dětství prolistoval.

15.02.2015 5 z 5

Hobit - komiks Hobit - komiks Charles Dixon

Originální Hobit je spíš až pro větší děti, ty menší tak rychle nevstřebají ty rozvláčné Tolkienovy texty, nebo ani nepochopí jeho jemný humor. Takto v komiksovém balení to pro ty malé není tak náročné.

09.02.2015

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Ljuba Štíplová

Nejlepší čtyřlístkový speciál, oba příběhy správně tajemné, příjemně strašidelné a samozřejmě zábavné.

09.02.2015 5 z 5

Injekce, které nebolí Injekce, které nebolí Svatopluk Káš

Humorné historky českého lékařství, ve kterých vystupují často i známá jména a renomovaní odborníci.

06.02.2015 5 z 5

Myš dobré naděje Myš dobré naděje Stanislav Rudolf

Zábavná kniha pro větší kluky.

05.02.2015 4 z 5

Cikánské pohádky Cikánské pohádky Marie Voříšková

Originální a zábavné pohádky. Patřičně drsné a strašidelné, žádná idylka, i když tady vítězí na konci vždy dobro, jako v jiných pohádkách, není to zadarmo a bez obětí.

05.02.2015 5 z 5

Poslední strážce Poslední strážce David Gemmell

Atmosféru apokalyptického světa vystřídala taková spíš westernová nálada, byť se kniha odehrává v relativně krátké době po své předchůdkyni. Autor se tak nějak motá v kruhu, vlastně spíš v několika kruzích, které se snaží násilně spojovat a výsledek je rozpačitý. Dost se tu odkazuje na minulý díl a přemýšlím, jestli nebylo lepší z dvou průměrných knih (ke třetímu jsem se ještě nedostal) udělat jednu knihu silnější, ale to už je takové to klasické rozjímání po bitvě.

30.11.2019 3 z 5

Vlk ve stínu Vlk ve stínu David Gemmell

Další z knih, které by slušelo zfilmování. Hlavní hrdina zajímavý, oproti (zejména) Drussovi a Tulákovi si tolik nelibuje v zabíjení jako takovém a opravdu věří v nějaké vyšší dobro. Příběh a hlavní záporák sice nejsou kdovíjak spektakulární, ale i tak je čtenář silně vtažený do děje.

17.11.2019 4 z 5

Vikingové Vikingové Gilles Ragache

Skvělé zpracování, příběhy poutavé a ilustrace dokonalé, přitom se čtenář v závěrečné části dozví i opravdu zajímavé informace.

10.11.2019 5 z 5

Kamarádi Kamarádi Pavel Lovrič

Opravdu povedená kniha o přátelství mezi dvěma chlapci ze dvou zcela odlišných společenských vrstev. Četl jsem ji už jako malý a získala si mě. Je docela drsná, ulice první republiky se nemazlily s nikým, ani s malými chlapci, strašidelná, tajemná a docela dost se tu bitkaří, tzn. prakticky jsou zde veškeré možné ingredience, které kluci ocení.

10.11.2019 5 z 5

Sorry aneb Bikšitův kalendář Sorry aneb Bikšitův kalendář Jiří Havlíček

Trochu se to opakuje, ale to nevadí zas tolik. Příběhy té partičky jsou opravdu velký bizar. Na víkend bych se do takové vesnice klidně podíval, být tam déle, asi by byla játra a život v ohrožení.

08.11.2019 4 z 5

Poslední meč moci Poslední meč moci David Gemmell

Tady už Gemmell opravdu už vaří z vody, byť je to čtivé jako vždy od tohoto autora, nechytlo mě to tolik a nijak jsem nelitoval, když knížka skončila.

29.03.2019 3 z 5

Meče noci a dne Meče noci a dne David Gemmell

Možná půjdu proti proudu, ale tahle kniha pro mě byla zklamáním. Už před lety jsem jí odložil v půlce nedočtenou, nyní jsem se překonal, ale pocity jsou rozporuplné. Recyklovaní hrdinové skáčou z těla do těla, jak se jim líbí, vůbec není jasné o co komu jde, žádný záporák, žádný klaďas, pořád se chodí sem a tam... Skilgannon měl dostat víc prostoru v nějakém příběhu, který by navazoval přímo na Bílého vlka, tohle byla trochu křeč.

06.02.2019 3 z 5

Temný měsíc Temný měsíc David Gemmell

V této knize se, oproti jiným od Davida Gemmella, dostává největšího prostoru myšlenkám a určité formě filozofování. Zejména pak o mezilidských vztazích, temné stránce každého člověka a pacifismu. Hlavní role jsou tentokrát rozděleny mezi tři (vlastně čtyři) postavy, přičemž jejich interakce je minimální a každý si jede víceméně svojí vlastní příběhovou linii. Docela zajímavé pojetí. K maximálnímu hodnocení přeci jenom něco trochu chybí, asi zejména díky tomu, že to porovnávám s dalšími skvělými díly stejného autora.

10.01.2019

Kavalkáda mrtvých Kavalkáda mrtvých Fred Vargas (p)

První setkání s Adamsbergem a nejsem si jistý, jestli budu chtít absolvovat ještě nějaké další. Málo napětí, podivné větvení příběhu, postav hrozně moc. Zápletka nakonec nebyla z nejhorších, ale první liga to prostě není.

07.01.2017 3 z 5

Já jsem Zlatan Ibrahimović Já jsem Zlatan Ibrahimović David Lagercrantz

Zlatan je skvělý fotbalista, ale svým chováním na hřišti (sem tam mimo něj) mě v průběhu let dost iritoval. Tento čtivý životopis ale odhaluje určitá pozadí a souvislosti, které můj pohled na něj pozitivně vylepšují. Je zábavné číst informace ze zákulisí profesionálního fotbalu z první ruky, navíc nekorektní a často i vulgární formou. Nečekaně povedená kniha.

16.11.2015 4 z 5

Bohoušek & spol. Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Staré knihy této party jsou prakticky vždy na plný kotel, ale toto se podle mě opravdu nepovedlo - únos? drogy? splácanina...

18.03.2015 1 z 5