Moudd Moudd komentáře u knih

Moloch - Konec sezóny Moloch - Konec sezóny Jiří Švejda

Pokračování stejně dobré jako první díl. Vše jsem prožívala s hlavními postavami.
Švejda má dar uvést člověka do děje,jako kdyby tam byl.
Četla jsem v mládí,po letech jsem se ke knize vrátila a pořád se mi líbí,neztratila nic na své přesvědčivosti.

07.04.2023 5 z 5

Moloch Moloch Jiří Švejda

Skvěle popsaná atmosféra tehdejší doby, skvěle popsané postavy i jejich pocity.
Jako by tam člověk přímo byl.......

07.04.2023 5 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Na této knize jsem si v reálu ověřila,jak mnoho dělá překlad.
Různá vydání s odlišnými překladateli :
Buď zajímavý čtivý román nebo nezáživná nuda. Dva různé překlady z toho udělaly dvě jen vzdáleně podobné knihy. Hlavní kostra příběhu stejná,ale to provedení rozdílné.
Čtyři hvězdičky dávám za ten čtivý román, druhý překlad by byl s bídou na hvězdičky dvě.

04.04.2023 4 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Úžasná, napínavá kniha, která mě vtáhla do děje, už když jsem ji poprvé četla v pubertě.
Teď jsem se k ní vrátila v dospělosti a zase mě dostala!

03.04.2023 5 z 5

Zajatci tmy Zajatci tmy Jean Paul Clébert

Náhodou jsem sehnala v antikvariátu a jsem ráda.
Život v neuvěřitelně extrémních podmínkách.......

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Za mne plný počet , napínavý čtivý survival .

02.04.2023 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

A mě se to líbilo. Čtivé, místy i napínavé, prostředí luxusní výletní lodi.

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

Tak tohle mne velmi bavilo. V podstatě survival z Aljašky, přežití v mrazivé nevlídné přírodě. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

01.04.2023 5 z 5

Lucka píše neuvěřitelně čtivě a s humorem. Navíc je hodně odvážná, když se na Pacifickou hřebenovku vydala sama.... Prožívala jsem to s ní,z bezpečí domova .

I v blázinci se dá žít I v blázinci se dá žít Marcela Mlynářová

Mivala jsem ji ráda, její první knihy byly čtivé, zábavné a plné humoru.
Ale nic z toho už neplatí. Bohužel.

01.04.2023 odpad!

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Autorka patří mezi mé oblíbené spisovatele,ale takhle kniha se mi líbila o dost méně než jiné. Vůbec jsem se nemohla začíst a nějak mě to nechytlo.
V prosinci má vyjít nová kniha Osamělá noc,tak doufám, že se mé nadšení vrátí.

01.04.2023 3 z 5

Bílá paní Bílá paní Roman Kulich

Mě se to líbilo, přímo mě vtáhlo do děje a prožívala jsem vše s Miškou. Vánice, mráz, všude kolem bílo,boj o život.
Dobrý popis postav, pocitů a přírodních živlů.

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Perfektní barvitý popis sibiřské přírody a lidí,žijících v zapadlých osadách.Tamní realita = bezútěšnost,beznaděj,ponurost.

30.04.2018 4 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Zajímavé,napínavé,zvláštní.Mě se kniha líbila,přečetla jsem ji během 2 večerů.

28.04.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Moc se mi to líbilo,dobře čtivé a napínavé.Zvraty,falešné stopy,ani chvíli jsem se nenudila.Byla jsem opravdu zvědavá,jak to dopadne.

28.04.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kniha se mi líbila,ale byla zbytečně rozvleklá.Kdyby autor zredukoval nejméně o 50 stránek,kniha by dostala větší spád a byla čtivější.

28.04.2018 3 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Proti první knize zklamání.Nepřišlo mi to tak zábavné,místy jsem se nudila

28.04.2018 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

První knihy se mi líbily víc,tahle mi přišla méně napínavá.Místy zdlouhavá,kdyby se zredukoval počet stran,měla by větší spád.

28.04.2018 4 z 5

Abeceda strachu Abeceda strachu Jenny Berthelius

V obou příbězích velmi přesvědčivá atmosféra strachu.
Na to, že v originále vyšlo před 50ti lety, stále velmi čtivá a dobrá kniha.

02.05.2024 5 z 5

Tereza po 25 letech Tereza po 25 letech Anna Sedlmayerová

Pokračování knihy "Pomozte mi Terezo" začíná někdy po roce 1985.Tereza je vdaná za svého kolegu Maxu a mají už dospělého syna (který se stydí za to, že má oba rodiče "esenbáky").Kniha je napůl psychologický příběh a napůl detektivka,kdy Tereza vyšetřuje brutální vraždu své snachy.
Velmi dobře se četlo, doporučuji.

24.04.2024 5 z 5