Monns Monns komentáře u knih

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila, normálně bych takovou knihu přečetla rychle, ale potřebovala jsem si vždy “odpočinout- příběh byl hodně depresivní, temný, hl. Hrdince jsem celou dobu držela palce, at konečně objeví světlo na konci tunelu a začne žít. V některých věcech jsem se sama dost videla, problem s rituály a sklonem anorexií, kolísavou váhou a ikdyz už člověk začne jist normálně, neustálých myšlenek - ze je to moc, pocit sebezhnusení a neustálá kontrola v zrcadle..a o to víc jsem s ní soucítila.

19.02.2024 4 z 5

Petr Pan / Peter Pan (převyprávění) Petr Pan / Peter Pan (převyprávění) Daniel O'Connor

Verzi znám pouze filmovou, takže pro me byl příběh jiný, ale nic co by me chytlo..

29.01.2024 3 z 5

Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti Eva Obůrková

Asi jsem od toho měla trochu jiné očekávání.. víceméně kniha byla zajímavá a bavila me, ale přeplácanost, rodný list a “nečtěte pokud bylo trapne a zbytečné a zkazilo to veškerý dojem z příběhů a informací o místech.

22.01.2024 2 z 5

Pád domu Usherů a jiné povídky / The fall of the house of Usher and other tales (dvojjazyčná kniha) Pád domu Usherů a jiné povídky / The fall of the house of Usher and other tales (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Tady jsem s výběrem dvojjazyčné knihy dost precenila. Přece jen se mi plynule nečte ani v češtině, natož si to přeložit z aj..

12.05.2023

Outdoor Evropa Outdoor Evropa David Sklansky

Nechala jsem se inspirovat na plánování dovolené. Nádherné obrázky, akorat úprava textu se mi občas nezdala..

15.03.2023 5 z 5

Vyšívání – 50 vyšívacích stehů Vyšívání – 50 vyšívacích stehů Miroslava Kubišová

Knížka o vyšívání od P. Brownové se mi líbila více, základní stehy a různé styly jsou tu hezky popsané i s namalovanym/vyfocenym obrázkem, ale pro mě trochu staromódní.

03.02.2023 3 z 5

Maturita z angličtiny formou otázek a odpovědí Maturita z angličtiny formou otázek a odpovědí Gabrielle Smith-Dluhá

Škoda, ze jsem ji neměla už před maturitou, spoustu témat bych vůbec nemusela vypracovávat :D srozumitelné, s překladem na druhé straně, spousta témat, dozvěděla jsem se i par zajímavosti, co jsem netušila

26.12.2022 5 z 5

Vyšívání - encyklopedie. Světové techniky Vyšívání - encyklopedie. Světové techniky Pauline Brown

Mamka mě jakou malou naučila křížkovou výšivku a tato kniha mi otevřela svět s jinými možnostmi, nové stehy, materiály a nápady..

20.12.2022 5 z 5

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Knihy od Kinga, mi většinou nesedí. Ale tohle nebylo špatné. Asi bych ocenila, kdyby to nebylo tak roztahane a během jednoho popisu nepresel k vyprávění o minulosti nebo myšlenkových pochodech, kdy jsem mezitím skoro zapomněla, čeho se to původně týkalo. Přesto se to čte snadno, příběh je zajímavý a i jejich hrubší a neslušná mluva k tomu sedí.

02.12.2022 4 z 5

Tak mě kniha vůbec nezaujala. Bylo to pro mě chvílema stejně nečitelné jako Romeo a Julie, než se vůbec dostalo k nějaké pointě, tak jsem knihu musela odložit, protože jsem se vůbec nesoustředila. Za mě nezáživná každá polovina povídky.

30.12.2020 2 z 5

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Kniha se mně i mému příteli velmi líbila. Doplněno fotografiemi, které berou dech.

10.11.2020 5 z 5

Bonnie & Clyde / Bonnie a Clyde Bonnie & Clyde / Bonnie a Clyde Dorothy Priest

Velmi jednoduché a krátké dvojjazyčné čtení.

10.11.2020

Titanic Titanic Barbara Chatwin

Velmi jednoduché a krátké dvojjazyčné čtení.

10.11.2020

Ireniny děti Ireniny děti Tilar J. Mazzeo

Nedokážu si představit, čím si Irena musela projít a jak silná byla její vůle pomáhat. Nemám slov, úžasná kniha.

19.10.2020 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Tak tohle byla hodně silná a emotivní kniha. Autorka mi vyrazila dech. Jsem těsně po přečtení a musím to ještě vstřebat.
Hlavní hrdinka prošla těžkou životní zkouškou, překonala šikanu, smrt, nenávist svojí i těch ostatních, nedůvěru a žádnou oporu v rodině. Při jejím proslovu v závěru mi tekly slzy.

16.07.2020 5 z 5

Poplach, dítě! Průvodce otcovstvím pro neurotiky Poplach, dítě! Průvodce otcovstvím pro neurotiky John Crace

Vtipné povídání o vstupu do rodičovství. První polovina se mi líbila víc.

08.07.2020 3 z 5

Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Florence Ollivet-Courtois

Moc hezké příběhy z veterinárního prostředí.

27.06.2020 4 z 5

Otrávené pírko Otrávené pírko Matthew FitzSimmons

To vážně? Tenhle konec a žádný pokračování..?

22.06.2020 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Začátek bylo hrozné přelouskat a slova úža a xakru mě skoro donutily přestat. Někdy v druhé polovině mě začal děj vtahovat a tak dám šanci i dalšímu dílu a uvidím..

22.05.2020 3 z 5

Hypersenzitivní děti - laskaví poslové univerza Hypersenzitivní děti - laskaví poslové univerza Antje Gertrud Hofmann

Opravdu zajímavé čtení.

24.04.2020 5 z 5