moničina moničina komentáře u knih

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Celé divné a neprirodzené napísané. Chémia medzi hlavnými postavami slabá, dej o ničom. Nedočítala som to a knihu darovala do knižnej búdky.

18.07.2021 1 z 5

Osudový zkrat Osudový zkrat Luděk Kubát

Mám rada jeho sériu s Ctiradom, ale toto bolo už moc naivné a nevierohodné. Celá zapletika bola trápna, chvíľami som mala dojem, že nejde o krimi ale erotický žáner.

09.07.2021 3 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Trápny Jost, naivné vykreslené postavy. A zbytočný opis histórie Trebone. Kniha na jedno použitie.

07.07.2021 3 z 5

Výborne spracované, detailné. Doporučujem prečítať aj s knihou Polnoc v Černobyle, obe knihy obsahujú detailné informácie o tom, čo viedlo k tragédii, jej priebeh a čo bolo potom. Skvelá práca.

04.07.2021 5 z 5

Vraždy s odstupem Vraždy s odstupem Michaela Mužíková

Výborná ľahká oddychovka, jednoduchý dej a jasné vykreslenie postáv.

30.06.2021 4 z 5

Kňažná z Lemúrie Kňažná z Lemúrie Katarína Lazarová

Naivné a nevierohodné. A vadilo mi neustále preskakovanie z osoby na osobu, chaotický dej a úplne chýbalo v závere vysvetlenie motívu vraźdy.

30.06.2021 2 z 5

Mat šachovému králi Mat šachovému králi Vlastimil Hort

Taký slušný priemer. Dobrá oddychovka, ale konce vo všetkých troch príbehoch boli moc urýchlene.

17.06.2021 3 z 5

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Opäť, stará dobrá klasika s dobre zohraným tímom.

17.06.2021 4 z 5

Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? Clemens G. Arvay

Rozhodne doporučujem!

30.05.2021 5 z 5

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Príjemná oddychovka s jednoduchým príbehom. Co mi trošku vadi je, že nazov knihy nekorešponduje s dianím v knihe. Vserky tieto knihy s Mráčkom sú veľmi prijemné a čtivé.

12.05.2021 4 z 5

Co nás má naučit koronavirus Co nás má naučit koronavirus Clemens G. Arvay

Výborné, trefne a poučné a zrozumiteľne napísané. Viaceré veci boli pre mňa novinka, napr. aj to o jemnom prachu a jeho priamom zasahovania do imunitného systému.

11.05.2021 4 z 5

Jak se dělá imunita Jak se dělá imunita Blanka Říhová

Zjednodušené a základné informácie o fungovaní imunity a očkovania. Kto hľadá niečo viac, bude sklamaný lebo kniha nejde do hĺbky. Okrem toho autorka nezahrnula rozne ďalšie aspekty, ktoré možu vyvolat autoimunné ochorenia alebo alergie, ani doležitost napr. kojenia a mnohe iné zistenia dnešnej modernej vedy. A obhajuje očkovanie bez uvedenia rizík, je to opak knihy akou je napr. velmi fundovane napísaná kniha od Tomáša Kaspara. Je to skor kniha pre študentov na urovni strednej školy.

07.05.2021 2 z 5

Veľká rodinná kuchárka bez mäsa Veľká rodinná kuchárka bez mäsa Vladimír Horecký

Jediná výtka - je tam trochu veľa receptov zo sóje. Pre tých, ktorí majú na ňu alergiu, alebo im nechutí to je zbytočné. Ale ostatné recepty sú taká typická slovenská klasika s lahko dostupnými surovinami, čo je super.

07.05.2021 4 z 5

Kriminalistické otazníky Kriminalistické otazníky Ondřej Krotil

Ďalších niekoľko doplňujúcich informácií ku známym, avšak nevyriešeným prípadom. Je to akoby doplnenie knihy od Maroša- Největší záhady kriminalistiky ako aj seriálu Prísne tajné vraždy, ktoré sme mohli vidieť v českej televízii. Čo bola pre mňa novinka, bol prípad Brestenský. Autor by mohol napísat aj ďalšie pokračovanie, ohľadne ďalších prípadov.

02.05.2021 4 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Vôbec, ale vôbec ma to nebavilo. A štýl písania mi nesadol, celé to bolo také naivné a nudné. Knihu som nedočítala a darovala do kniznej búdky.

28.04.2021 2 z 5

Komunistické zločiny a CIA (Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor) Komunistické zločiny a CIA (Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor) Stewart Steven

Skvelá práca. Som rada, že vznikla aj takáto kniha, človek sa stále niečo nové dozvie.

26.04.2021 5 z 5

Tři vlny dobrovolníků a Nová Země Tři vlny dobrovolníků a Nová Země Dolores Cannon

Strata času. Podľa anotácie som očakávala niečo iné. Výsledok - veľké sklamanie a zbytočné vyhodené peniaze.

26.04.2021 1 z 5

Svědectví o smrti Jana Masaryka: Nová odhalení odkrývají pochybná „fakta“ a odsouvají staré „pravdy“ Svědectví o smrti Jana Masaryka: Nová odhalení odkrývají pochybná „fakta“ a odsouvají staré „pravdy“ Václava Jandečková

Opäť, rovnako ako jej predchádzajúca kniha o vyšetrovaní smrti Jana Masaryka, nudné, stále sa opakujúce údaje a nič nové som sa nedozvedela. Len za tie niektoré drobnosti súvisiacich s niektorými svedkami dávam 2 *. A velku časť knihy tvoril opis toho, ako sa snažila vybaviť na príslušných miestach obnovenie vyšetrovania, ako aj aby vzali vážne jej zistenia o Bydžovskom. To ma nezaujalo.

25.04.2021 2 z 5

Napečeno bez pečení Napečeno bez pečení kolektiv autorů

Recepty vhodné pre labužníkov, nie na bežné použitie. Mnohé ingrediencie sú slabšie dostupné. Kto očakáva dezerty, určené pre normálnu príležitosť a nechce veĺa utratiť, bude sklamaný.

07.04.2021 3 z 5

Kuracie prsia - na 78 spôsobov Kuracie prsia - na 78 spôsobov Zoltán Liptai

Veľmi prehľadné, ku každému jedlu sú aj fotorecepty. Kniha je jedinečná v tom, že sa zameriava na určitú veľmi konkrétnu kuchyňu, kuchárkske knihy pre prípravu tohto typu jedál doteraz na trhu absentovali.

07.04.2021 5 z 5