moničina moničina komentáře u knih

Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Ondřej Horák

Taký stručný súhrn všetkého, čo sa za socíku nosilo a čo bolo dostať v obchode. A to nielen pre deti ale aj dospelych. Obrázky boli fajn, na ich vačší počet by bolo treba hrubšiu knihu. S čím nesúhlasím je kritický podtext na všetko, čo sa vtedy nosilo a čo bolo dostať v obchode. Pritom napr. vtedajším potravinám sa tie dnešné produkty chuťovo aj kvalitou ani zďaleka nepribližujú. A kritický komentár k spevákom, že naspievali pôvodné zahraničné hity a tak sa zviezli po chrbte zahraničných interpretov, s tým nesúhlasím. Mnohé z tých pesničiek boli výborné a niekedy aj lepšie ako originál. Autor to tam nepriamo interpretuje, akoby nerobili nic ine, len napodobňovali západ. Celkovo mi pripadá, že autor akoby kritizoval úplne všetko z tej doby. Ide teda o neobjektívnost. Ale pripomienka mnohých produktov mi vrátila spomienky na detstvo a dávam tri hviezdičky.

05.10.2022 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Neviem, ako tomu priradiť hodnotenie podľa hviezdičiek. Začiatok bol výborný, páčil sa mi aj štýl písania. Ale potom ako hlavný hrdina išiel s jeho kamarátom na skalnú plošinu, sa to zvrtlo a bolo to celé také natiahnuté, abstraktné a postrádalo to ozajstné napätie.

30.03.2020 1 z 5

Vražda na svatbě Vražda na svatbě Petr Bým

Príbeh celkom dobrý i keď zápletka nie je nejak výnimočná, ale veľmi sa mi páči autorov štýl písania. V pozadí cítiť humor a iróniu, takto aj opisuje jednotlivé postavy aj priebeh deja. Mne sa to páči.
Jediná výtka sa týka záveru, ktorý bol unáhlený a chýba mi jasné rozuzlenie, kde by sme sa dozvedeli, prečo páchateľ zabil všetkých tých ľudí. Jedna z obetí je jasná, ale prečo zabil ostatných?

12.09.2019 4 z 5

Šakal Šakal Frederick Forsyth

Výborne napísaná kniha s napínavým dejom od začiatku až do konca a výrazné postavy, ktoré pôsobia uveriteľne. Filmová verzia bola iba slabý odvar.

19.09.2018 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Brilantná detektívka s brilantným rozuzlením.

29.03.2018 5 z 5

Uprostřed sněžení Uprostřed sněžení František Uher

Mala som od detstva rada jeho detektívky, a túto som dlho zháňala po antikvariatoch, a tak ju konečne mám. Ale toto bolo úplne iné. Nuda, žiadne prekvapenie sa nekonalo, postavy boli nezáživné, nijak má neoslovili, ani kriminalisti, a najviac mi vadilo chaotické preskakovanie v rámci rôznych dejov a osôb a celé to bolo také neukončené a chýbal tomu systém a celistvosť. A to neustále poukazovanie na to, že sneží. to mi liezlo na nervy. Kniha skončila v knižnej búdke, snáď ju niekto iný ocení.

10.01.2024 2 z 5

Poslední vejde smrt Poslední vejde smrt Luděk Kubát

Opäť, ďalšie vydarené pokračovanie. Taká dobrá oddychovka bez popisu násilných scén a pritom sa nenudím, páči sa mi vykreslenie postáv a postavičiek.

04.10.2023 5 z 5

Nikdo nemusel zemřít Nikdo nemusel zemřít Luděk Kubát

Opäť, dej prebiehal v ľahko podanom sviežom štýle, dobrá interakcia medzi postavami, jednoduchý ale pritom nie nudný dej., taka správna oddychovka cez prázdniny, napr. na chate.

12.08.2023 4 z 5

Medzi nebom a zemou Medzi nebom a zemou Václav Neuer

Zaujímavá zápletka, vierohodný dej aj opis prostredí, v ktorých sa to odohrávalo. A moc sa mi páči interakcia medzi kriminalistami, ten ich pocit spolupatričnosti, ktorý sa v dnešnej dobe už vytráca. Som zvedavá na pokračovanie, čo bude ďalej s Jankou. A dúfam, že Ledecký nepójde tak skoro do dóchodku. Rozhodne je to menej surové ako dánovky a bez vulgárnosti.

27.02.2023 5 z 5

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

Vždy sa mi moc páčil štýl Stanislava Rudolfa, jeho postavy a dej vyznievajú reálne a záver nebýva happy end, v prvom príbehu to dopadlo zle a v ďalšìch neurčito. Sú to skrátka neprikrášlené príbehy z reálneho života.

16.10.2022

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Vtipné ako vždy. Jediná moja výtka sa týka motívu, ten bol nevierohodný.

16.10.2022 4 z 5

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Príjemná oddychovka s jednoduchým príbehom. Co mi trošku vadi je, že nazov knihy nekorešponduje s dianím v knihe. Vserky tieto knihy s Mráčkom sú veľmi prijemné a čtivé.

12.05.2021 4 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Vôbec, ale vôbec ma to nebavilo. A štýl písania mi nesadol, celé to bolo také naivné a nudné. Knihu som nedočítala a darovala do kniznej búdky.

28.04.2021 2 z 5

Výtah Výtah Linwood Barclay

Výborné. Zaujímavá zápletka, dobrý popis jednotlivých postáv, veĺmi sa mi páčil štýl, akým to bolo napísané. A mám rada knihy z prostredia New Yorku. Mohol by to byť dobrý námet na film. A odhalenia sa vydarili.

13.03.2021 5 z 5

Krkavčí súd Krkavčí súd Václav Neuer

Súhlasím, je rozhodne lepší ako Dan. Opäť podarený i keď drsný príbeh. Som len sklamaná, že v roku 2020 nevyšla nová kniha a dúfam, že autor neprestal s písaním série Ledecký.

01.02.2021 5 z 5

Vražda v nemocnici Vražda v nemocnici Petr Bým

Výborne, s vtipnými momentami, baví ma autorov štýl. Rovnako dobre ako Vrazda na svadbe. Dúfam, že bude v písaní krimi pokračovať.

17.01.2021 5 z 5

Pavoučí případ Pavoučí případ Jan Frána

Opäť, jedným slovom skvelé. Zápletka, prostredie, jednotlivé postavy, všetko skvele vykreslene.

05.07.2020 5 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

Samotný kriminálny čin síce nie je nejak zaujímavý a aj akčných scén je tam málo, ale páči sa mi autorov štýl písania, rozpitvávanie postáv ako aj humorné vsuvky. A dvojica Tomáš a Kostohryzová (to je ale meno) je podarená a bavia ma. Som zvedavá na budúce autorove knihy s touto dvojicou.

02.05.2019 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Kniha môjho detstva. A najlepší diel zo všetkých.

24.10.2018

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Skvelá kniha, síce komplikované ale majstrovsky prevedené zápletky a záver, ktorý som nečakala.

29.03.2018 5 z 5