111moni 111moni komentáře u knih

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Nevím, jestli je to mnou, nebo autorem, ale jeho knihy si pamatuji jinak. Kdyby se autor věnoval jen válce, patrně by to bylo ucelenější a smysluplnější. Tady jsem si připadala jak oslík ve Shrekovi - už tam budem, a pořád nic. Nakonec tedy rozuzlení, ale tedy nic moc na to, co člověk musel přelouskat

16.03.2021 2 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Cooka jsme četla po dlouhé době a měla jsme pocit, že dřívější knihy byly nějak více napínavější, tady se téměř dal každý další krok předvídat, bez velkého překvapení, tedy až na tu Čínu a mileniály. Nečetlo se to špatně, mělo to spád,ale nedosahovalo to dřívějšího napětí.

08.11.2020 3 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Nemohu si stěžovat, autorka mě nezklamala, napsala knihu, která má velmi svižný děj, i přes 480 stran nemá člověk pocit nudy . S každou stránkou musí člověk pokračovat, jistě závěr je předvídatelný, nicméně, to by nás, mě autorka patrně dost namíchla, kdyby byl jiný. Někdo píše, chybí uvěřitelnost, proč by ne, je to fikce a tak ať to zůstane. Akční kniha se střípky lidskosti a romantiky .

25.09.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Nečtu knihy popořadě, ale náhodně, tato mi přišla že začátku utahaná, děj dostal spád pomalu, objevování možnosti, kdo mohl vraždi. Autorka nedá čtenáři moc šancí přemýšlet spolu s kriminality, odhalování důkazů je spíše náhoda, než práce,a nakonec odhalení vraha,taky překvapení. Mnoho náhod.

10.08.2020 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Výborná kniha,minulost,kterå ovlivnila přītomnost a osudy všech.Udælosti,které čekaly desītky let na vyřešení. Autor nezklamal, jeho knihy se čtou velmi dobře, žådná klišé ,přīběh je dobře vykreslen a do posledních stránek čtenáři neví, kdo je kdo.

06.05.2020 5 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Tak wow efekt se nekonal, nicméně, kniha se četla dobře, autorka udržovala čtenáře v napětí, i když naznačovala, kudy se děj a příběh bude vyvíjet, příběh nebyl rozplizlý na všechny strany ,ale zaměřený jedním směrem a držel linku.Hlavní postava je velmi dobře vykreslena, jako člověk , který chce vyřešit nastálou situaci,není idealizovaná a není to alkoholik, což , mám pocit, je poslední hitovka severské krimi. Taková zvědavá ženská, navíc novinářka.

20.04.2020 5 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Začīnåm mīt pocit,jako bych se seznamoval s "rodinou"Hieronyma Bosch.A všechny postavy se mi líbí. Další podařená kniha.Už není tak akční, je přemýšlivá a emotivní. Od knihy se těžko odchází, člověka přīběh vtåhne ,chce vědět, co se stane,jak postavy dopadnou.

05.02.2020 5 z 5

Mozaika lží Mozaika lží Karin Slaughter

Nedočteno, jako by to ani nebyla Karin Slaughter,čekala jsem něco jiného , ale toto bylo, jako bych klouzala po ledu v bačkorách, nebavilo. Úvod velmi akční a pak nuda přes spojené státy, možná kdyby Andy jela přes Česko, bylo by to za a) kratší, za b) akčnější, a tudíž čtivější. První kniha, kterou jsme od této autorky nedočetla. Tak příště.

02.03.2019 odpad!

Lazar Lazar Lars Kepler

Nelze než začít tím,že kniha sama o sobě je překvapivá,pokud vrah vstane z mrtvých. Nicméně, Kniha si udržuje svē minulé standardy,napětí, zápletka,hledånī obětī,pronåsledovånī .Bohužel, Kniha vlastně nepřinesla nic nového, nalezení obėtī,nalezení vraha.Čtivė,napīnavē,občas na hranici možností pochopitelnosti,přesto mæ kniha spåd,dēj.

26.01.2019

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Klášter, mniši, chorály a ..vražda. A aby toho nebylo málo, události z minulosti, které pronásledují .Kniha, která vybočila ze známého prostředí vesničky Three Pines, a zavedla čtenáře jinam, do ticha a prostředí, které se tak liší. Nicméně, i když se kniha čte dobře, z mého pohledu postrádá tu dynamiku, jakoby se prostředí v němž je psána odráželo na ději a příběhu. Jako vedlejší příběh je vnitřní a nakonec i viditelný boj Jeana Guye Beauvoira.

05.01.2019 4 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Jakoby na vás promluvil sám život, únava, frustrace a pocit, že pokud někdo něco neudělá, musím to udělat sám, a náhody, která spojuje všechny do jednoho příběhu. Všechny předchozí události jsou zde "sečteny" a měly by být odčiněny. Hledá se pachatel, hledá se ten, kdo vzal spravedlnost do svých rukou. Zároveň na mě z hlavních hrdinů dýchá únava nad honbou za pachatelem/pachateli a vlastní život, život jejich blízkých se jim vzdaluje. Kniha opět skvělá.

18.11.2018 5 z 5

Prima jednohubka na odpoledne,zápletka plnå zvratū,humoru.Nic sofistikovaneho,žædný hluboký význam,oddechové čtenī,které se velmi dobře čte,člověk se pobaví.

11.11.2018

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Tak ještě, že je toto pokračování a člověk se dozví, na čem vlastně je. Výborně napsáno, napětí graduje, tajemství vyplouvají na povrch a že jich je, nikdo není ušetřen. Skvěle napsáno, čte se opravdu samo a nedoporučuji začínat , pokud nemáte dostatek času

29.08.2018 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Kniha, která ve mně budila trochu zmatek ve smyslu, kdo byl, je kdo, dlouho se mi nestalo,abych se ztrácela v postavách. I když jsme tušila, tahle zamotanice mě nechala pochybovat. Nicméně konce jsem se dobrala. Nebudu psát skvělé, četla jsem lepší,ale určitě zajímavé čtení ve smyslu beletrie.

29.08.2018 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Zajímavý přībėh,trochu roztahaný a místy,jakoby chybėly kousky,nicméně čte se velmi dobře, má to děj,i když zåpletka je tak nějak velmi zkonstruovaná.

11.08.2018 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pokračování osudu hrabėcí rodiny,kdo nečetl předchozí, nemějte očekávání literatury,která vás må obohatit.Tato kniha vás pobaví .Něco přibylo,děj se rozvíjí,nicméně už asi čtenåře nic nepřekvapí.

15.07.2018 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Autorka nezklamala i se svou "aktuální" otázkou migrace a uprchlíků,kterou do knihy začlenila a dala tak knize další příběh a možné otázky.Napínavý příběh,odkrývající vrstvu po vrstvě a zároveň pohled do minulosti.Pokud jde o náhled do minulosti, čekala jsem zřejmější "odhalení" , něco ve smyslu pokračování tragedie současného příběhu děvčátek. Nicméně kniha se čte velmi dobře, příběhy mají spád,postavy jsou uvěřitelné . Těším se na další.

23.06.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Na knihu jsme se těšila, už je pro to vybočení z řady a něco jiného. Zvláštní příběh o následcích a potrestání viny i neviny, přemýšlela jsem, byla vinna, byla, ale ne tolik, a jak moc je člověk vinen, když zabije ,i když neúmyslně. Musí s tím žít ,ale ví, že by se nic nestalo. Opět kdyby... Rodina, která nefunguje,ale snaží se o to, takový domeček z karet,který rozfoukne větřík....a zase je tady trest a vina za něco, co by se bylo nemuselo stát.

21.02.2018 4 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Tak tohle je to neblbější, co jsme za dlouho dobu četla. Kromě atmosféry beznaděje vlastně kniha nevypovídá o ničem a nikom. Jako by autor vždy nakousl myšlenku a pak si to nějak rozmyslel, a přeskočil jinam,aby se zase k něčemu vrátil a zase nic. Trochu mi to připomíná jak pejsem s kočičkouz vařili dosr, narvem do toho od všeho trochu a je z toho bolení. Z knihy mám pocit deštiva, nevlídna a ztraceného času, kdy jsme stále doufala, že se "něco" dozvím. Tedy minimálně důvod. Ne, že splašený manžel lítá po městě v neustálém dešti....

05.02.2018 odpad!

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Tess nezklamala, skvělá kniha ,která si udržuje napětí až do konce. Zápletka, oběti, důvody, vše propleteno a postupně odkrýváno,aby vyšlo najevo tajemství. Skvělá kniha.

28.01.2018 5 z 5