Moňas17 Moňas17 komentáře u knih

Vzpomínky na starou Karvinnou Vzpomínky na starou Karvinnou František Sochor

Super kniha pro Karviňáky. :-) Jen by potřebovala znovu tisknout, lidi mají o ni zájem a je dávno jen v knihovnách.

14.08.2017 5 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

První kniha, kterou jsem od Nadi Horákové přečetla a budu pokračovat dál. :-)
Historii zná, umí vtáhnout do děje. Jen mě mrzí, že byl málo využit potenciál příběhu. Netoužím po popisu mučení, ale na to, co se na hradě odehrávalo, tak mi autorka nedala pocítit strach a hrůzu. Je to napsáno spíše jako soudnička. Jinak se mi to ovšem líbí, čte se to dobře.

14.08.2017 4 z 5

Ticho Ticho David Jan Žák

Přečetla jsem knihu téměř naráz, je perfektně napsaná. Pro ty, co ji nepochopili: je pro ty, co mají velkou fantazii. ;-)
Slepýš - slepý mladý muž, sochař, má velkou fantazii a při tvoření soch si pouští představivost "na špacír". Jenomže má zvláštní schopnost vidět věci dopředu i když ne úplně ostře. Trochu se to míchá, postavy se střídají, ale jeho "vidění" ve slepotě se vždy nějakým způsobem naplní. On o tom ale neví, myslí si, že jen sní, že si jen hraje s fantazií pro ukrácení času nad sochami. Vodítkem pro pochopení příběhu je Jindřich Drtikol - tzv. Drtič. Pokud člověk pozorně četl jeho slova, tak mu hodně dojde. Příběh končí vlastně tak jako začal...smrtí, jen na začátku nevíme kdo to je, na konci je jasné, že je to Slepýš.

14.08.2017 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Protože miluji Chorvatsko, tak se mi dobře četlo. Nicméně nejsme gurmán, takže ty recepty tam nemusely být. :-D Na mě je tam prostě moc vaření, je to spíš napůl kuchařka. Příběh tam byl podán pěkně, leč trochu jednoduše, to už ty recepty jsou podané detailněji. :-)

13.08.2017 4 z 5

Růže a meč Růže a meč Monika Jarošková

Rytíři dnešních dní, dívka co si musí vybrat mezi dvěma chlapíky. Romantika, napětí i humor a neobvyklá zápletka. Žádné složité čtení, dobrý relax.

22.07.2017 5 z 5

Přísné milosrdenství Přísné milosrdenství Sheldon Vanauken

Nádherná kniha! Probrečela jsem mnoho stran.

22.07.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Pobavila jsem se, dobrý relax. Jen občas jsem si říkala, že jednání hrdinky je přehnané, jinak dobré. :-D

22.07.2017 4 z 5

Šlechtična z pomezí Šlechtična z pomezí Amanda Scott (p)

Z románů pro ženy je tento z těch lepších. Možná tam mohlo být víc akce (akční je to na začátku a ke konci), ale jinak je příběh zajímavý, nechybí pohled do života šlechty, z rozhovorů jde vidět, že lidi tam mluví a uvažují tak jak asi mluvili a uvažovali.

22.07.2017 4 z 5

Milenec z Vysočiny Milenec z Vysočiny Hannah Howell

Na mě tam bylo předlouhé rozemílání myšlenek, celkem zbytečně. Ačkoliv jsem sama přemýšlivý tvor, myšlenky se v různých obměnách pořád opakovaly. Na letní relax dobré, ale jsou lepší.

19.07.2017 2 z 5