momonka momonka komentáře u knih

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Moje osudová kniha ,
četla jsem ji ještě na Hollarce je to již 30 let....mám jí v knihovně , mnoho výtvarníků ví o čem mluvím, je potřeba tvořit...třeba jako já -alespoň kaligrafie do šuplíku, letos jsem si splnila sen a navštívila blázinec v Arles, mám odtud pohled Almon tree-Arles 1888(Oil on canavas)-Rijskmuseum V.Van Gogh-Amstrdam, svým dětem říkám , nic není nemožné, jenom jaké úsilí a čas do toho , co chcete dělat musíte dát, Lukáš studuje na Královské akademii v Antverpách, tam strávil Vincent jeden rok svého života, také jim říkám , běžte a dívejte se , či naslouchejte....žijte, tohle poznání ovšem bolí a je jenom pro silné, kteří jdou svou cestou...psychologové nejspíše specifikují Vincentovu poruchu jako hraniční osobnost....tedy nedostatek lásky a péče v ranném dětství si lidé různým sebepoškozováním ničí celý život....tedy touha po lásce hnala jeho práci vpřed ...prostředkem byla jeho práce...a dnes je uhnízděn jako miláček v mnohých našich srdcích bez toho , aby jsme ho skutečně poznali....o díle ani nemluvě ...mimochodem Holanďané a Němci vydali celou jeho korespondenci mezi ním a Theem

04.01.2014