molt molt komentáře u knih

Typologie - 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku a úspěch v práci Typologie - 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku a úspěch v práci Otto Kroeger

Kniha je americky stručná a humorná. Díky tomu se lépe čte, ale je to za cenu méně získaného objemu informací. Například o dominantních funkcích a temperamentech se tu skoro nic nedozvíte, na druhou stranu u Čakrta jsou to jedny z nejdůležitějších základů pro vyvozování důsledků. Pokud jste četli knihy od Čakrta, tohle vás příliš neosloví.
(kromě toho autoři skoro všechno demonstrují na typech ISTJ a ENFP, pokud jste třeba INTJ budete se cítit trošku zanedbaní a takový ESTP na tom bude ještě hůř )

12.05.2017 3 z 5

Typologie osobnosti: přátelé, milenci, manželé, dospělí a děti Typologie osobnosti: přátelé, milenci, manželé, dospělí a děti Michal Čakrt

Dobrá knížka, má sice své chyby, například je psaná neuvěřitelně chaoticky. Každopádně po jejím přečtení se člověk mnoho dozví o osobnostních typech, včetně věcí vysoko nad odbornost internetových zdrojů. A konečně je to asi nejlepší česká kniha o typologii, započítá-li se: cena, dostupnost, informace.
Přečtěte si to.

12.05.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Výborná kniha. Doerr dokázal mistrně provázat jednotlivé dějové linie, vytvořil dokonale realistické postavy. Děj, a konec obzvlášť, se vyhýbaly zažitým klišé-mnohdy až bolestně (pro hlavní postavy a empatické čtenáře). Nevím, co knize vytknout. Snad jen osobitý přístup k dějové posloupnosti, byl chvílemi trošku zmatený, ačkoliv po pár stránkách si na něj člověk zvykl a dokonce ho i ocenil.
Tohle si přečtěte!

12.05.2017 5 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Kniha mi přišla horší než první díl. Na jeden odstavec přítomného děje připadají dva odstavce vzpomínky na minulost, což je trochu zmatené a působí to dojmem, že Jerome nedokázal vymyslet jen jednu dějovou linii. Navíc humor na který autor sází je především cynismus a skepse k okolnímu světu-pokud by to nebyla humoristická knížka, tak by mi to nevadilo, ale v knize, která je na humoru postavená, to zanedlouho začne být až deprimující.

12.05.2017 2 z 5