mischa.007 mischa.007 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Klasika dětské beletrie. Četl jsem ji několikrát ještě jako dítě a teď už i svým dětem. A i s odstupem desítky let musím říct, že se mi pořád moc líbí.

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Drsný příběh mladého kluka, kterému totalita a vše zlé, co s ní souvisí, vzala mládí i velký kus produktivního života. Po přečtení knihy ve mně zůstal nejen soucit s hlavním hrdinou, ale především vztek na tu hnusnou dobu a lidi, kteří v ní rozhodovali o osudech nevinných a bezbranných. Málokterá knížka ve mně zachovala takové emoce jako tahle. Je ale potřeba říct, že je skvěle napsaná, příběh je opravdu velmi silný a rozhodně bych ji doporučil všem čtenářům. Obzvláště v této době.

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt Marie je v podstatě takový Sheldon v sukních, moc jsem se bavil.

03.10.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Z celé trilogie aktuálně nejlépe hodnocená kniha, nicméně Loutkář mi přišel napínavější. První část knihy se mi líbila, druhá část a hlavně konec už byla na mě moc velká romantika. Celkově vzato ale celkem dobré zakončení celé série.

29.06.2021 4 z 5

Od pana Vondrušky čtu především historické romány a dost jsem byl zvědavý, jak se mu podařilo zpracovat tohle téma. Přestože je kniha poměrně obsáhlá, četla se mi velmi dobře, nechybí zajímavé zápletky ani napětí. Jen doufám, že tento příběh zůstane v rovině "co by, kdyby" a pan Vondruška nebude špatným prorokem.

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Měl jsem poměrně velké očekávání, ale nakonec musím říct, že mě ten příběh trochu více zaujal až na posledních třiceti stranách. Velká část knihy byla dost utahaná, nudná a kolikrát i zbytečná, bez ohledu na pointu celého příběhu. Zato rozuzlení se odehrálo na několika stránkách, i když by si zasloužilo mnohem větší prostor. Celkový dojem je takový hodně rozpačitý, podruhé bych se k tomu už nevrátil, narozdíl od knihy, která byla inspirací.

11.05.2023 2 z 5

Vražda v Kantonu Vražda v Kantonu Robert van Gulik

(SPOILER) To nejlepší nakonec. Z mého pohledu asi nejlepší kniha v celé sérii, celý příběh byl hodně napínavý, postupně gradoval a když už jsem si myslel, že je konec, přišlo skutečné rozuzlení... mistrný i když smutný závěr knihy i celé série...

29.06.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Závěr Hadrového panáka mě rozhodně nenadchl a tuto knížku bych si asi nepřečetl, pokud bych ji nedostal darem. Nakonec hodnotím mnohem líp, příběh byl napínavější, méně předvídatelný a se zajímavým rozuzlením. Z celé trilogie je určitě nejlepší.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Byla zábava tohle číst. Knížce nechybí ironie, humor a situace z běžného života vygradované do absurdního závěru. Občas mi přišlo, že v některých pasážích se příběh trošku táhne, ale ve finále bych tuto knížku určitě doporučil.

24.06.2021 4 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Začal bych tím, že mi pan Niedl přijde jako skvělý spisovatel a přečetl jsem od něho úplně všechno. Tato knížka nebyla vůbec špatná, ale předchozí knihy v sérii se mi zdály napínavější. V této jsem měl pocit, že napětí bylo méně, že se nemůže nic stát a Michael Dabert je prostě takový neohrožený český James Bond. Pro mě už to byla dost velká romantika, spíš pohádka pro větší holky tak za tři hvězdy. Čtvrtou ale dávám za skvělý technický popis lodí :-)

27.01.2024 4 z 5

Básníci a vražda Básníci a vražda Robert van Gulik

Z celé série o soudci Ti mě tato kniha bavila asi nejméně. Možná to bylo absencí tradičních pomocníků pana soudce, možná i zápletkou, která mě nezaujala tolik, jako jiné příběhy v této série. Z mého pohledu to sice nebylo ideální, ale stále je to pěkná a čtivá knížka.

24.06.2021 4 z 5

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Trošku jiný soudce Ti než v celé sérii. Možná pokud bych tuto knížku četl jako první, tak by se mi líbila víc. Zklamaný jsem byl hlavně se samotnou postavou soudce, který mi nepřišel takový charismatický, moudrý a důvtipný jako v celé sérii, připadal mi spíše nafoukaný, hrubý, zmatený a zbrklý ve svém úsudku. Styl jeho práce, chování k lidem, vyšetřování a vyslýchání, jako by to ani nebyl on :) Moc mi ani nesedělo zakomponování nadpřirozených jevů v příběhu a taky to, že rozuzlení bylo použito v jiných knihách v sérii. Naopak ale cením autorovy vysvětlivky a komentáře.

29.06.2021 3 z 5