mirabl mirabl komentáře u knih

Země strašidel Země strašidel Rostislav Křivánek

Tahle kniha opravdu není pro každého. Já osobně jsem to vydržel poctivě číst asi do poloviny ... hlavně kvůli té bohatě vykombinované češtině ... no a pak už jsem to "vzal hopem" ... protože má permanentně střízlivá mysl se stále neodbytněji odmítala podřídit té halucinogenní dějové lince ... která totálně zešílela. A doprovodné ilustrace pana skoroprezidenta ... hmm, že by zaúřadoval absinth? ... nebo snad lysohlávky?

07.07.2019 3 z 5

Tři bratři a jiné čínské pohádky Tři bratři a jiné čínské pohádky Grete Schwenk

Pohádky a bajky, které né vždy skončí happyendem. Velmi sympatické počtení, plné lidového moudra. Doporučuji.

01.07.2019 4 z 5

Moji kamarádi zvířátka Moji kamarádi zvířátka kolektiv autorů

Kniha má nesporně pro malé čtenáře z města určitou poznávací hodnotu. Na vesnici rozdíl třeba mezi kuřetem a housetem pozná každé nemluvně :-). Problém jsem měl s tím velkým formátem ... ehm, zcela zbytečným. No a jak se sova přátelila s malejma myšma, tak z toho mi vstávaly hlasy na hlavě hrůzou. Děcka se nemají oblbovat, protože až jim jejich koťátko přinese ukázat právě ulovenou sýkorku, tak to skončí ječením a brekotem.

29.06.2019 3 z 5

Škola dobrých mravů Škola dobrých mravů Nelson DeMille

Mám rád příběhy, ve kterých se dozvím o poměrech v bývalém CCCP a v Moskvě zase něco nového ... a do událostí v Minsku mě ta kniha i trochu bavila. Jenže poslední třetinu knihy pravděpodobně napsal (dopsal) nějaký totálně zfetovaný hollywoodský scénárista ... takže jen dvě hvězdičky.

28.06.2019 2 z 5

Kam se schovala zvířátka? Kam se schovala zvířátka? Martin Verner

Kouzelné. Sice z pohledu dospělce jsou ty obrázky počtem zvířátek a hmyzu trochu přeplácané, ale ta kvalita provedení je prostě dechberoucí. Doporučuji.

17.06.2019 5 z 5

Útěk s Luciferem Útěk s Luciferem Jeanne Schlageter

Pro milovníky plnokrevníků se tento skvěle odvyprávěný příběh (a ke konci i s detektivní zápletkou) stane určitě srdcovou záležitostí. Pasáže, které jsou "vyprávěny" z pohledu Lucifera, hmm, tak to by lépe nezvládnul ani Jack London :-). 90%.

15.06.2019 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Karel Šmerhovský

Jedna hvězdička za ty strašidelné surrealistické obrázky (mizerně vytištěné). Autor textu "pohádek" se zcela evidentně minul povoláním. Každý soudný vydavatel by tyhle bláboly po pár minutách čtení vyhodil do koše.

13.06.2019 1 z 5

Puritáni a piráti Puritáni a piráti Simon Vestdijk

Docela zklamání. Prostě pirátsko-nepirátská šaškárna. Hluboký čtenářský zážitek se jaxi nedostavil. Ale na druhou stranu, v hlavě mi přeci jenom něco uvízlo: Sakra, co je to vlastně ta vratiplachta ??

13.06.2019 2 z 5

S poctivostí nejdál dojdeš S poctivostí nejdál dojdeš Josef Gruss

Příjemně kratičká humoristická novela na jedno nedělní odpoledne. Gruss tu vtipnost občas trochu lámal přes koleno (ty "fejkové" popisy kapitol mi fakt vytáčely), ale jinak dobrý ... a happyendy ... jojo, ty já tuze rád :-).

02.06.2019 4 z 5

Západní Čechy v obrazech Západní Čechy v obrazech Květa Wiendlová

Pouze pro sběratele dobových relikvií ... aneb soudruzi sami sobě. Kniha paradoxně přesně odráží ten úděsný marasmus, do které zabředla česká společnost kolem roku 1973.

16.05.2019 1 z 5

Stín Černého motýla Stín Černého motýla Petr Hugo Šlik

Vše podstatné o této ztřeštěné "detektivce" již prozrazuje anotace. Kniha je čtivá, ale mám takové podezření, že autor se až příliš nechal inspirovat příběhy agenta 007 a filmy Stevena Spielberga. Jako předloha pro komiks by to však byla pecka ... a nejen kvůli tomu Ceppelínu nad petřínskou Ajfelovkou :-).

11.05.2019 3 z 5

Pacient číslo jedna Pacient číslo jedna Leonard S. Goldberg

Lékařský thriller si mírou vrchvatou užije (nejen) každý kardiolog ... hmm, a těch zaručených bleskových receptů jak řešit téměř neřešitelné, no prostě parádní jízda. Škoda toho stupidního jednání našich hrdinů ke konci. Holt americký zdravotníci z těch všech šoků byli už asi ňáký utahaný a totálně vyšťavený. Ale nic pro slečinky. Nad spoustou krve se muselo významně pozdvihnout i obočí Františka Kotlety ... pokud to četl :-).

23.04.2019 4 z 5

Pohádky z jiných světů Pohádky z jiných světů kolektiv autorů

Mladý čtenář si může vybrat bajky a pohádky z těchto zemí: Guatemala, Keňa, Čečensko a Česko. Bacha na to, že některé příběhy z Ameriky a Afriky jsou fakt hrůzostrašné. Osobně se mi nejvíce líbila šestice pohádkových příběhů z Čečenska.

20.04.2019 4 z 5

Toulky světem Toulky světem kolektiv autorů

Jestli tahle více než dvoukilová megalomanská knížka někomu spadne na nohu, bude to asi větší zážitek než její samotné prolistování. Dobré fotky se tu míchají s naprosto nesmyslným fotografickým odpadem. Kdo nevěří, ať si nalistuje například stranu 22 ( Island-země ledu a gejzírů). Tenhle cestovně-reklamní budulínek je i zadarmo drahý.

05.04.2019 2 z 5

Ďáblova mělčina Ďáblova mělčina Hilmar Wulff

Velmi příjemné překvapení. 85 stran textu obsahuje čistou esenci dětského dobrodružství. Krásný čtenářský zážitek.

12.02.2019 5 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Kniha je sázkou na jistotu. Oddychové čtení pro každého, kdo utrpěl S/M vejprask v Padesáti odstínech a potřebuje si spravit chuť. Překvapilo mě, že děj místy připomíná spíše rodinnou ságu, která si přímo říká o seriálové zpracování. Škoda že konec je takový utahaný a prodlužovaný, ale jinak pohoda.

15.01.2019 4 z 5