Mira7 Mira7 komentáře u knih

Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery Joe Navarro

Čtivě psaná praktická kniha. Vysvětlí spoustu věcí, které jinak leckdo ani nepostřehne. Mnoho užitečných informací, které pomohou zlepšit vnímání okolí a jeho projevů a názorně vysvětlí bohatý slovník nonverbální komunikace.

25.02.2020 5 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Přečetl jsem jen část povídek, proto nebudu knihu hodnotit jako celek počtem hvězdiček. Některé povídky mne zaujaly, jiné méně. Z důvodů množství autorů a různých stylů vyprávění je to pro mne taková všehochuť. Věřím ale, že kniha si své nadšené příznivce získá.

14.10.2019

Provedu! Provedu! Martin X

Motivem k přečtení knihy bylo její téma, které si myslím rezonuje v naší společnosti do dnešních dní. O historii a o tu českou zvlášt se zajímám. Byl jsem proto na knihu zvědavý. Na způsob, kterým autor události podá.
Kniha nabízí ucelený pohled na období od druhé poloviny 30. let, počáteční sebejistotu na platnost spojenectví, až po rozklad. To vše je ale již známo, na knize proto oceňuji příběh, který autor okolo hlavního hrdiny stvořil. Podařilo se mu vložit do dějepisných údalostí množství postav a jejich živé literární zpracování. Nečekal jsem, že se děj dostane třeba i k Lídě Baarové.
Kolikrát jsem pátral po informacích o prezidentu Benešovi, Františku Moravcovi, kterého dnes snad skoro nikdo ani nezná? V knize je toho o nich dost. Hodně autenticky působí i zpravodajské depeše, není poznat, co je a není literární zpracování.
Celá kniha se čte lehce, jakoby i vtipně a přitom je ze všeho na pozadí cítit úzkost.
Je vidět, že si autor dal velkou práci s přípravou a studiem doby.
Dlouho jsem nečetl novodobou knihu od českého autora, o to více jsem byl překvapen.

01.06.2019 5 z 5

Němčina Business Deutsch Němčina Business Deutsch Iva Michňová

Velmi dobře zpracovaná kniha, která zájemcům o němčinu a samozřejmě těm, kteří ji používají pracovně pomůže získat praktické znalosti ke zkvalitnění schopnosti komunikace. Zatím druhá (třetí už čeká doma) kniha, kterou jsem od autorky přečetl a oceňuji živý jazyk, který používá, a se kterým se opravdu setkávám. Použité formulace pomohou především odstranit kostrbatost ve vyjadřování, kterým se člověk v komunikaci bez dobré průpravy jinak nevyhne.
Knihu mi doporučil můj lektor němčiny a rád ji doporučím dále.

12.05.2019 5 z 5

Brehmův život zvířat III - Ptáci 1 Brehmův život zvířat III - Ptáci 1 Alfred Brehm

Výhodou dnešních knih o zvířatech pro jejich autory je především to, že mají odkud čerpat. Tuto možnost A. Brehm v podstatě neměl. Pročítám si v jeho knize o ptácích rád a říkám si, jak hluboký vztah k zvířatům musel asi mít. Hlavně proto, že v období, kdy o nich takto psal byl vztah lidí ke zvířatům a jejich právům asi tak na stupnici 0. Říkám si, že je dokonce možné, že svým dílem nastartoval změnu k moderním trendům ochrany zvířat a enviromentu obecně.

24.03.2019 5 z 5

Feldenkrais - cvičení pro zdraví Feldenkrais - cvičení pro zdraví Aljoscha A. Schwarz

Užitečná knížka s návody ke zlepšení zdraví a celkového náhledu na vlastní osobnost.

07.01.2019 5 z 5

Tajemství bílého páva Tajemství bílého páva Julija Mamonova

Velmi pěkné povídkové detektivní čtení z ruského prostředí. Díky bilingvinímu vydání a poslechovému CD navíc výborný výukový materiál.

26.12.2018 5 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Dříve jsem si předsevzal, že od každého "titána" světové literatury si přečtu alespoň něco. Tak jsem se dostal až k Nietzschemu. Není to kniha na jedno přečtení, než v tom čtenář najde tu hloubku, která tam jistě je.

23.12.2018

Dvanáct znamení lásky ve světě astrologie Dvanáct znamení lásky ve světě astrologie Štěpán Urban

Až do přečtení této knihy jsem o astrologii neměl příliš ponětí. Líbilo se mi, že se autor zaobírá vlivy planet a znameními vědecky. Pro zájemce opravdu výborná kniha, pro ostatní příjemné oddechové čtení.

23.11.2018 4 z 5

Obchodní němčina Obchodní němčina Věra Kozáková

Němčina je těžký jazyk a jednání v němčině s rodilými mluvčími jsou náročná. Kniha je velmi praktická a moderní, pomůže zájemci rozšířit znalosti němčiny a zvýšit si úroveň a sebevědomí v projevu. Užitečná publikace pro všechny, kteří spolupracují s obchodními partnery ze zemí DACH.

21.07.2018 5 z 5

Zrada v Mnichově Zrada v Mnichově Jindřich Bíč

Nejhorší moment našich dějin ve 20. století a spolu s Bílou horou pravděpodobně vůbec na 130 stranách s dobovými fotografiemi a ilustracemi. Pár hodin čtení pro připomenutí toho hlavního, co se kolem Mnichova odehrálo se vzpomínkami pamětníků. Kniha nabídne i úryvek z Hitlerova štvavého, německým publikem nadšeně přijatého, projevu proti prezidentu Benešovi a Československu ze Sportpalastu. Od září roku 1938 bylo být Čechem dost nebezpečné.

26.03.2018 4 z 5

Klemen Gottwald - rudý tyran s dýmkou Klemen Gottwald - rudý tyran s dýmkou Tomáš Belica

Kvalitní publikace seznámí čtenáře trochu ve zkratce, ale pořád dost podrobně s osobou „prvního dělnického prezidenta“ Klementa Gottwalda. Text s množstvím dobových fotografií se četl dobře. Od Gottwaldova vídeňského raného mládí, přes jeho „legendární“ projev v parlamentu První republiky o učení se kroucení krků a únorový nástup k moci až po rozklad osobnosti, alkoholismus a dožívání ve strachu.
Kniha nezapomene ani na politické procesy a vraždy Milady Horákové a dalších obětí komunistického režimu a následné finální dějství revoluce, kdy se soudruzi začali zabíjet mezi sebou.

17.02.2018 4 z 5

Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Vladimír Liška

Kniha čtenáře velmi podrobně seznámí s politickou a společenskou situací počátku 17. století a nasadí tak událostem té doby rámec, díky kterému lze vnímat danou dobu v souvislostech. Asi málokdo zná někdejší stavovské uspořádání českých zemí, principy a práva, kterým se České království řídilo. V tomto ohledu je kniha velmi podrobná. Autor vyvrací i možná dost zažité zjednodušené vnímání Bílé hory jako boje Čechů s Němci. Jako jedna z hlavních postav stavovského povstání je zmíněn Jindřich Matyáš Thurn, oddaný český Němec, v jehož případě lze opravdu toto spojení použít. Velmi čtivě popisovaný průběh celého povstání a vojenských operací mi nedovolil od knihy se odpoutat. Z konce knihy mi už pak bylo těžce. Celá poprava příslušníku národní elity byla opravdu děsivá. Bez tohoto bychom asi směřovali do nějaké formy svazku se Sasy a dalšími kulturně blízkými protestanskými a svobodomyslnými státy severního Německa a Nizozemí. Škoda…

13.01.2018 5 z 5

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) Arthur Conan Doyle

Knihu jsem si pořídil v bilingvním vydání ani ne tak se zájmem o samotný děj jako spíše se zaměřením se na zlepšení angličtiny. Nakonec to byl ale právě příběh, který mne plně zaujal. Jedná se o klasický detektivní příběh s geniálním Sherlockem Holmesem, který se během celého vyšetřování dopustil jediné chyby, kdy odhalil v noci svou siluetu tím, že za sebou nechal vyjít Měsíc. :-)
Pro fanoušky žánrů krimi navyklých na efektní styl skandinávské školy může kniha a způsob psaní působit už poněkud archaicky. Kdo dá knize šanci, nechá na sebe dýchnout trochou staré Anglie a bude se bavit inteligentní konverzací mezi Holmesem, Dr. Watsonem a jinými.

15.12.2017 5 z 5

Dějiny 20. století Dějiny 20. století Ange-Marie Filippi-Codaccioni

Velmi precizně a odborně zpracovaná faktografická publikace, která nabízí komplexní pohled na 20. století. Kniha se drží objektivního popisu událostí a dat bez názorové zaujatosti. Kapitoly jsou řazeny abecedně (ne dle chronologického sledu událostí) a zahrnují dění ve všech částech světa včetně kapitol o nejvýznamnějších osobnostech 20. století.

02.12.2017 5 z 5

Psychiatrie Psychiatrie Nigel C. Benson

Hezké ilustrace, vysvětlení základních pojmů, geneze oboru od jeho primitivních počátků až po moderní disciplínu. Pro laika výborná publikace pro seznámení se s duševními poruchami, metodami jejich léčby a získání všeobecného přehledu v tomto směru. Kniha dokáže vzbudit zájem o téma psychiatrie a tam, kde čtenář narazí na pro něj zajímavé téma a bude se chtít o něm dovědět více, může se již poohlédnout po více specializované publikaci.

25.11.2017 5 z 5

Malý Machiavelli Malý Machiavelli Frank Naumann

Autor v knize zábavnou formou podává aspekty různých životních situací z různých úhlů pohledu. Mnohým by měly alespoň některé části knihy asociovat své vlastní životní situace a nabídnout návody, postupy pro zvládání kritických momentů.

Prvky znalosti psychologie, optimistický a tvůrčí přístup k problémům a nepříjemným situacím, to vše by si mohl čtenář přečtením knihy osvojit.

12.11.2017 5 z 5