mira399 mira399 komentáře u knih

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Moje první kniha od autorky. Pěkně se to čte i když příběh je docela tíživý, nebo tedy na mne tak působil. Prostředí historické psychiatrické léčebny není zrovna oddechovka.Za pět hvězd to není,ale dobrá kniha to je.

11.06.2023 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Mě se to líbilo. Postupné odkrývání příběhu, vše není jen černobílé. Violette mi byla moc sympatická a vlastně mi práce správcové hřbitova přišla i přitažlivá. Ale já sem prdlá dost, mě se líbilo i prostředí hřbitova v trilogii Ivany Vostřákové :-) Podle mě krásně napsáno a budu se těšit na další autorčina díla.

29.05.2023 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Moc pěkný díl Zeměplochy. Já se náramně pobavila. Miluju cizinštinu a dopisy domů Stařenky, naprdnutost Bábi a naivitu Magráty. Korunu tomu dává Silver :-) Jeden z nej dílů co jsem zatím četla.

26.05.2023 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Tady mě nebavil začátek knížky. Pak už byl příběh mnohem zajímavější. Ráda autorku čtu, její příběhy jsou různorodé a i tato knížka za přečtení rozhodně stojí. Tentokrát se podíváme do Francie a Anglie. Děj se odvíjí z pohledu Reného a nakonec i Gale,což mi v tomto případě přišlo jako výborný nápad. Teším se na další knížky od autorky.

11.05.2023 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Jak jsem se téhle knížky trochu bála, tak byla fajn. Mě tyhle nadpřirozené linky (v tomto případě reinkarnace ) vůbec nevadí, spíš mě baví. Podle mě kdo si užívá Zeměplochu, nediví se ničemu :-) Ale zpět ke knížce. Jsou zde moc hezky vykreslené postavy a jejich psychologie. Čtení jsem si užila a krátký příběh slupla jako malinu. Bezva nápad a autorku moc chválím.

17.04.2023 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

No páni! Tak tenhle díl byl teda pecka. Opravdu jsem se musela smát, když na scénu nastupují synové hlavní hrdinky. Místy byl příběh dojemný, ale co je hlavní, že se opravdu pobavíte. Není to jen prvoplánově erotika. Děj stojí fakt za to!

12.04.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Dík Fredriku! Tuhle bichli jsem si fakt užila. Medvědín i Hed mi přirostli k srdci i s jejich obyvateli. Takhle uvěřitelné postavy umí vykouzlit jen ti nejlepší a to já autora tedy za jednoho z nejlepších považuji.. Mě se normálně bude stýskat :-) Bylo tady už řečeno všechno a já mohu jedině doporučit, pokud jste četli předchozí díly, určitě si nenechte ujít závěr.

12.04.2023 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Znovu téma druhé světové války a znovu jsem si čtení užila. Moc hezky napsáno. Zajímavý příběh malé holčičky ,s kterou dojdeme až do její dospělosti a konce života, který měla opravdu zajímavý díky válečným událostem. K přečtení rozhodně doporučuji.

30.03.2023 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Moc hezky se kniha četla. Dozvíte se něco o padělatelích dokladů, kteří zachraňovali mnoho životů za druhé světové války. Jde o příběh odvahy, lásky a o naději. Pokud máte tuto tématiku rádi, tahle knížka by vás neměla minout.

30.03.2023 5 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Tohle je opravdu odlehčené čtení. Nebyla to totální hrůza, dokonce chvílemi došlo na úsměv.Když ke knížce budete přistupovat s nadhledem, docela se pobavíte. Navíc, když má člověk fantazii a závěrečnou "bitevní" scénu si umí živě předtavit,tak to stojí za to :-)
Nezatracuji,ale v knihovně si ji nenechám.

15.02.2023 3 z 5

Jaroslav Marvan nejen o sobě Jaroslav Marvan nejen o sobě Petr Hořec

S chutí jsem si knížku o panu Marvanovi přečetla. Mám ho moc ráda a tady se dozvíme dost o jeho životě. Plný počet hvězd nedám, jelikož kniha je samozřejmě podle data vydání poplatná době.Takže chápu, že se zde nemůžeme dočíst o tom jak to bylo po válce třeba s osudem Vlasty Buriana,ale právě proto nelze hodnotit plným počtem.Komu skvělý herec Jaroslav Marvan také zůstal v srdci, bude si čtení užívat.

05.02.2023 4 z 5

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Tento příběh vás vezme za srdce. Dobře napsáno, historicky velmi přesné. Čte se to dobře a přitom velmi, velmi těžko, jelikož víte, že tohle prostě nedopadne...Autorka odvedla dobrou práci. Tyhle knihy jsou důležité hlavně proto, abychom nezapomněli...A je moc dobře, že odkaz Januzse Korczaka neodešel s ním.

24.01.2023 5 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

Tady musím smeknout. Dlouho mě nic tak neznechutilo jako dění v této knížce. Padla na mě skoro chandra, že tohle snad ani není možný. Sice je několikrát zdůrazněno, že je to fikce,ale ....Ty zkušenosti tam jsou. Hrdinku jsem obdivovala,nebo spíš i nechápala, že dokáže zůstat a dál dělat tiskovou mluvčí člověku, kterému bych já práskla dveřmi už dávno a v životě bych o něm nechtěla ani slyšet. Klobouk dolů,skvěle napsáno.Já se nemohla utrhnout a k přečtení doporučuji!

16.01.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Milý příběh, sice ne na pět hvězd,ale pohladil po duši. Na mě by to mohlo být víc rozvinuté,nebo i vtipných situací spojených s výměnou mohlo být ,mohem, víc.Krásná obálka a to je asi tak všechno :-)

16.01.2023 4 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Hezká knížka, ale čekala jsem nějak asi víc, protože se po jejím přečtení nedostavilo takové nadšení, jaké jsem očekávala. Připomínalo mi to Dopisy, které nikdo nečetl a to je podle mě mnohem hezčí, víc se mi příběh dostal pod kůži. Tady jsem tomu nějak úplně nevěřila. Ke konci moc náhod, ale život někdy může překvapit to je fakt. Jen mě to neoslovilo tak jak jsem čekala.

30.12.2022 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Musím přiznat, že první díl série jsem četla jen kvůli těm dalším v pořadí, které jsou mi doporučovány, že stojí za to :-) Ty zatím posoudit nemohu,ale tento díl je opravdu takový lepší průměr. Nic, co už by tu nebylo mockrát. Je fakt, že číst se to dalo, místy jsem se i pobavila.Na zadek jsem se neposadila. Uvidíme, co ty další díly.

30.12.2022 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tohle bylo opravdu milé čtení. Jak nezáleží na věku,aby člověk našel spřízněnou duši. Arthur mi přirostl k srdi,taková moje krevní skupina :-) I když já tedy u hrobů nic neslýchám...
Moc se těším na další příběh,který jsem si hned pořídila.Kdo chce při čtení mít klid a radost na duši, doporučuji!

12.12.2022 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. Četla se moc hezky a téma bylo tedy hutné. Neumím si ve svém životě podobnou situaci představit, jak bych vše zvládla,tak jako hlavní hrdinka.
Asi bych nebyla tak shovívavá ani ke tchyni,ani k manželovi. Rozhodně stojí za přečtení.

12.12.2022 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Kdo má rád pohádky ať čte. Třetí a závěrečný díl je napěchovaný akcí k prasknutí. Celá série se moc povedla. Neotřelé téma staré Rusi s nadpřirozenými postavami,které pobaví nejen mládež. Určitě se ráda k příběhu někdy vrátím. Moc mě to bavilo.

12.12.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Krásné ukončení série. Je dobře, že autor nenatahuje příběh dál a dál. Bavila jsem se, postavy mi přirostli k srdci za tu celou dobu a musím férově přiznat, že postavu Josefa už si automaticky představuji jako pana Pechláta a paní Tichou jako Elišku Balzerovou z filmu,který je také moc povedený i když knižní série je prostě lepší.

12.12.2022 4 z 5