mira399 mira399 komentáře u knih

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Jak mám Pratchetta ráda a čtu Zeměplochu v řadě,tak tahle knížka mi prozatím sedla nejméně. I tak je to kvalitní čtení,ale nepobavila jsem se jako u předchozích dílů.O to víc se těším na Sekáče :-)

14.07.2020 4 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Obě knížky jak Medvěd a Slavík tak Dívka ve věži jsou úžasné. Krásně se čtou a děj plyne ani nevíte jak.Přes můj věk je ve mě stále kus dítěte a tuhle "pohádku" jsem si skvěle užila. Doporučuji všemi deseti :-)

30.05.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Moc hezky se mi to četlo. Pohádka jako vyšitá. Delší dobu jsem nečetla žádnou fantasy a tohle mne mile potěšilo. Těším se, až si přečtu další díly.

24.01.2024 5 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

Tak...za mě tedy nebylo moc míst, kde by mě bylo do smíchu. Knížka není vůbec špatná. je o lidských vztazích, rodině, různých podobách lásky a potřebě všechno tohle mít v harmonii.
Bavilo mě to číst, krátké kapitoly, vždy z pohledu někoho jiného. Dobré čtení, jen nečekejte, že se budete nějak řehtat :-)

14.07.2023 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Moje první kniha od autorky. Pěkně se to čte i když příběh je docela tíživý, nebo tedy na mne tak působil. Prostředí historické psychiatrické léčebny není zrovna oddechovka.Za pět hvězd to není,ale dobrá kniha to je.

11.06.2023 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Moc pěkný díl Zeměplochy. Já se náramně pobavila. Miluju cizinštinu a dopisy domů Stařenky, naprdnutost Bábi a naivitu Magráty. Korunu tomu dává Silver :-) Jeden z nej dílů co jsem zatím četla.

26.05.2023 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Tady mě nebavil začátek knížky. Pak už byl příběh mnohem zajímavější. Ráda autorku čtu, její příběhy jsou různorodé a i tato knížka za přečtení rozhodně stojí. Tentokrát se podíváme do Francie a Anglie. Děj se odvíjí z pohledu Reného a nakonec i Gale,což mi v tomto případě přišlo jako výborný nápad. Teším se na další knížky od autorky.

11.05.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Znovu téma druhé světové války a znovu jsem si čtení užila. Moc hezky napsáno. Zajímavý příběh malé holčičky ,s kterou dojdeme až do její dospělosti a konce života, který měla opravdu zajímavý díky válečným událostem. K přečtení rozhodně doporučuji.

30.03.2023 5 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Tohle je opravdu odlehčené čtení. Nebyla to totální hrůza, dokonce chvílemi došlo na úsměv.Když ke knížce budete přistupovat s nadhledem, docela se pobavíte. Navíc, když má člověk fantazii a závěrečnou "bitevní" scénu si umí živě předtavit,tak to stojí za to :-)
Nezatracuji,ale v knihovně si ji nenechám.

15.02.2023 3 z 5

Jaroslav Marvan nejen o sobě Jaroslav Marvan nejen o sobě Petr Hořec

S chutí jsem si knížku o panu Marvanovi přečetla. Mám ho moc ráda a tady se dozvíme dost o jeho životě. Plný počet hvězd nedám, jelikož kniha je samozřejmě podle data vydání poplatná době.Takže chápu, že se zde nemůžeme dočíst o tom jak to bylo po válce třeba s osudem Vlasty Buriana,ale právě proto nelze hodnotit plným počtem.Komu skvělý herec Jaroslav Marvan také zůstal v srdci, bude si čtení užívat.

05.02.2023 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Musím přiznat, že první díl série jsem četla jen kvůli těm dalším v pořadí, které jsou mi doporučovány, že stojí za to :-) Ty zatím posoudit nemohu,ale tento díl je opravdu takový lepší průměr. Nic, co už by tu nebylo mockrát. Je fakt, že číst se to dalo, místy jsem se i pobavila.Na zadek jsem se neposadila. Uvidíme, co ty další díly.

30.12.2022 3 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Hezky se mi příběh četl. Ze začátku to vypadá jako dívčí romance,ale pak hlavní hrdinka dostává naloženo...Od autorky už jsem četla Violku a i tahle knížka je povedená a čtivá.

23.10.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Dabert opět v akci. Tady musím férově uznat, že první díl se mi líbil víc,ale čtivé to je, to zase ano :-)

17.10.2022 4 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Tak jsem čekala vzhledem ke zdejšímu hodnocení větší katastrofu. Já se bavila. Na pět hvězdiček to není, ale já tyhle duchařiny můžu :-) Bylo to vtipné a navíc mám taky moc ráda Audrey ...

22.08.2022 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Romantika jak má být :-) Pohádkově laděný příběh se lehce čte,hrdinové jsou sympatičtí. Bavilo mě to a jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dostala.

30.03.2022 4 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Velice uvěřitelné. Po válce měl každý svoji bolest a téměř nikdo a nic nebylo stejné jako před ní.
Moc hezky napsaný příběh. Z mužského a ženského pohledu. Každý bojoval tu svoji válku po svém a těžko chápal druhého. Mě se to četlo velice pěkně.

10.01.2022 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Pěkně se to četlo. A já objevila další českou autorku :-) Jako oddychovka bezvadné čtení.

10.08.2021 4 z 5

Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Ke knížce mne přivedlo opakování filmu Až bude padat hvězda s úžasnou Taťjanou Medveckou.Víťu jsem rozhodně i v knize viděla jako tu filmovou. Je to moc hezké čtení i když nevím, zda by dnešní mladé generaci sedlo.

10.08.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Pěkný příběh. Dozvěděla jsem se něco nového o Koňských knihovnách o kterých jsem neměla ani potuchy.Sice to není na plný počet hvězdiček, ale i tak pěkné počtení.

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

A tohle bylo prima překvapení. Detektivky moc nečtu, skoro vůbec, ale tady jsem udělala výjimku.Manžel pochází z Třince a jeho prarodiče z Jablunkova. Často tam jezdíme, takže pro mne to mělo i přidanou hodnotu, Děj se odehrával na mě známých místech a Saran je teda týpek :-) A i když podle popisu autora to nesedí já v něm vidím jednoznačně Hynka Čermáka :-)